reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
magdziara pierwsze slysze o zasiłku rehabilitacyjnym. 7 stycznia ide do lekarza to sie dopytam ja tez na zwolnieniu bede do konca ciazy.

A od wczoraj czuje ruchy mojego maluszka przed chwila znow sie poruszyl:-)

W związku z Twoją wypowiedzią. podaję wypowiedź z portalu Kobieta i prawo :: Pierwszy internetowy serwis prawny dla kobiet, porady prawne ja sie o tym dowiedziałam od męża bratowej, która przekroczyła limit zasiłku chorobowego i właśnie potem załatwiała w ZUSIE ten rehabilitacyjny. Radziła żeby zrobić to około miesiąca wcześniej przed upływem 182 dni bo to może potrwać i wtedy pieniążki moga się spóźnić.

Co to jest zasiłek rehabilitacyjny w czasie ciąży i co zrobić, aby go uzyskać?

Zasiłek rehabilitacyjny jest to zasiłek, który wypłacany jest ubezpieczonej, która wyczerpała zasiłek chorobowy ( a więc 182 dni) i nadal wymaga leczenia. Będą miały do niego prawo np. te kobiety, które ze względu na zagrożenie ciąży nie będą mogły przez okres dłuższy niż 182 podjąć pracy.Prawo do tego zasiłku przyznawane jest na okres nie dłuższy niż na 12 miesięcy, a zasiłek wypłacany jest za każdy dzień niezdolności do pracy, także dni wolne od pracy. Świadczenie rehabilitacyjne wynosi w czasie ciąży 100% podstawy wymiaru. Do jego uzyskania potrzebne jest zgłoszenie do ZUS na druku ZUS NP7 oraz zaświadczenie od pracodawcy na druku ZUS Z 3a, jak i zaświadczenie od lekarza, wydane na stosownym druku. Zgłoszenie powinno nastąpić nie później niż na 6 tygodni przed upływem zasiłku chorobowego. Jeśli do zasiłku chorobowego pobieranego wcześniej nie było dostarczane zaświadczenie lekarskie o stanie ciąży, to wówczas należy też takie zaświadczenie przedstawić.

Zasiłek rehabilitacyjny może zostać cofnięty jeśli ubezpieczona w czasie jego pobierania będzie wykonywać działalność zarobkową lub wykorzystywać czas w sposób niezgodny z celem na jaki świadczenie rehabilitacyjne zostało przyznane.
 
reklama
Hej!! Hej!!!
Mój termin to 13 lub 15 czerwca 2008!!! A mój mąż ma urodziny 10 czerwca, więc może będzie prezent!!! Powodzenia!!!Magda
;-)Witam Nową czerwcóweczkę
Jola 244 proszę się połozyć i pooszczędzać. może to takie typowe bóle ciążowe, kiedy macica się rozciąga pobolewa. Ale najlepiej odpocząc i nie denerwować się . Buziaki
 
witam Dziewczyny! mam do was pytanie, ponieważ zaczął sie u mnie 14-sty tydzień a razem z nim pojawiły sie wymioty! nie wiem czy to normalne poniewaz w pierwszych 3 miesiącach lepiej sie czułam niż teraz od tygodnia! Zaczynam sie denerwować o moją dzidzę! prosze o odpowiedź! pozdrawiam!
 
reklama
Hej!! Hej!!!
Mój termin to 13 lub 15 czerwca 2008!!! A mój mąż ma urodziny 10 czerwca, więc może będzie prezent!!! Powodzenia!!!Magda
witam- cieszę się , bo i ja mam termin na 13 bądż 15 czerwca . Mam nadzieję ,że będziemy do końca wymieniać poglądy i odczucia związane z naszym stanem .Zapraszam wszystkich na pogawędki.
 
Do góry