reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

reklama
Robiłam pierogi ruskie;)
A co do porodu pisałam do znajomej położnej i u nas się rodzi bez względu która ciąża...ważny jest rozmiar i waga dziecka!!!
Zobacz załącznik 250156
Lena Ty jesteś niesamowita z tym gotowaniem...mniam mniam ale smaka narobiłaś:biggrin2:
Dzięki wszystkim za odpowiedzi ws. ułożenia pośladkowego. I też słyszałam że przy kolejnej ciąży podejmuje się próbę porodu SN, ale sala operacyjna jest przygotowana w każdej chwili bo to jednak o wiele cięższy poród. Wiele też zależy od rozmiaru dzidzi i miednicy mamy, znaczy jaka szeroka. Cóż wygląda na to że czeka mnie niespodziewana operacja-bobas. I to już niedługo.
 
Dzieki za miłe przyjecie mnie do Waszego grona ;) Termin mam na 24 czerwca ;) a co do skurczy przepowiadających to tez ich nie mam , ale nie zastanawialam sie nawet czy to powod do niepokoju ..chyba jedne kobiety maja a inne nie ? czy jak myslicie?
Witam nową czerwcóweczkę!!!!
Chyba nie wszystkie ciężarówki mają przepowiadające skurcze.....ja miałam od ok 26 tyg i były zupełnie niebolesne, ale im bliżej porodu tym bardziej się wyciszały:-D
 
marteczka-witaj i pisz często:tak:

Ja w pierwszej ciąży też niemiałam przepowiadających no może pare razy się brzuch napioł ale nawet nie wiedziałam co to a już przy drugiej były i teraz też czyli to chyba zależy od macicy z każdą ciążą jest bardziej wyćwiczona czy jak tak samo jak z każdym porodem się szybciej obkurcza po porodzie co jest związane z większymi bólami:eek:
 
No na to wychodzi ze nie wszystkie;) żałuje ze tak pozno tu dolaczylam bo okropnie sie nudze w domu od oczatku ciazy na zwolnieniu - zwariowac mozna ;) dzisiaj zaczal sie 37 tydzien wiec rozpoczyna sie czekanie , ktore z pewnoscia pewnie sie ciagnac w nieskonczonosc:D
 
Witam nową czerwcóweczkę!!!!
Chyba nie wszystkie ciężarówki mają przepowiadające skurcze.....ja miałam od ok 26 tyg i były zupełnie niebolesne, ale im bliżej porodu tym bardziej się wyciszały:-D

Ja wlasnie mam podobnie...ok.30 tyg. mialam skurcze nieboloesne bralam luteine i teraz wlasnie one sie wyciszyly...i sie zastanawiam czy to normalne...ale czytam ze czasem mozna niemiec przepowiadajacych
 
Witajcie wieczorkiem , po pieknym dniu mielismy mega ulewe wieczorem :)

Widze ze rozgorzala dyskusja co do porodu dziecka ulozonego posladkowo, z tego co ja wiem to robi sie cesarke, podobno bardzo dobry poloznik przy duzej ilosci wod moze podjac sie odwracania dziecka, kolezance z pracy to robili, duzo nie brakowalo a skonczylo by sie tragicznie, efekt taki ze i tak zrobili jej cc bo tetno zanikalo

Co do oplatania dziecka pepowina, zdaza sie to ostatnio bardzo czesto , podobno jak wezly prawdziwe. Ja ostatnio dopytywalam lekarza, powiedzial ze moge to sprawdzic urzadzeniem doplerskim, a w zwiazku z tym ze pepowina przechodzila na wysokosci buzi, widzielismy to tez w lutym na 3d pokazywal mi odcinek szyjny kregoslupa ze na nim nieprzebiega w tej chwili pepowina i wlaczyl przeplyw krwi w tym rejonie, plynela tylko krew malego nie bylo pepowinowej nie wiem jak to rozpoznaje , ale stwierdzil ze nie jest oplatany
 
kajkapol-jeszcze raz wyrazy współczucia, dziękujemy Ci za rade dotyczącą pępowiny, mój lekarz bardzo zwraca na usg na to uwagę

marteczkaa- witaj wśród Nas, napisz z jakiej części Szczecina jesteś i gdzie będziesz rodziła? a do jakiego lekarza chodzisz?

lena- już zadzwoniłam do mamy zamówiłam na jutro pierogi, obiecała,że mi zrobi:-D
A Ty to jesteś niemożliwa z tym gotowaniem;-)
gosiagro- jesteś na liście do rozpakowania się przede mną, to ja nie wiem na co Ty czekasz, a raczej Majeczka :-D;-)

no i zapomniałam, co miałam jeszcze napisać:-)
mój mąż poszedł Patrykowi poczytać bajki, zaglądam do nich a Oni śpią:-D:-D
 
reklama
Ja dziś dopakowałam do torby dwa wafelki czekoladowe :-) moje kochanie się śmieje, że teraz to już mogę iść rodzić skoro najważniejsze spakowałam :-)
uwazaj na czekoladke - jeszcze maluch na piersi dostanie zatwardzenia ;) Potem nie ma problemu z testowaniem, ale od razu po porodzie nie wiem czy bym sie odwazyla .. ;)

W temacie prasowania - ja od poczatku ciazy praktykuje prasowanie "na siedzaco" :> Troszke niewygodniej niz na stojaco, ale za to jaki odpoczynek dla kregoslupa ... Zreszta chyba Malgosi tez na siedzaco na stole w kuchni prasowalam ;) Bo tego jest duuuuzo ;]
Poza tym, jeszcze jutro 3cie pranie (w tym elemety wozka/fotelika samochodowego) i tez mnie czeka prasowanie ... heh ;)

marteczkaa - a z tymi skurczami to juz tak jest ;) Ja przy 1 dziecku tez nie mialam przepowiadajacych (albo juz tego nie pamietam :p) i ogolnie macica mi cwiczyla mniej. Teraz juz od kilku tygodni mi sie spina i zawziecie cwiczy do porodu :p takze teoria Ewelinki raczej jest prawidlowa ;)

paulka - byl taki czas, kiedy moj M. mial sie zajac i pobawic z mala - zagladam, a tam on spi na podlodze, a mala obklada go zabawkami ^^:)

No .. to ja ide poraczyc sie arbuzem - postaram sie go zjesc jak najmniej, bo po nim sie duzo sika , a w tym temacie i tak jestesmy przegrane ;D A jutro zakrece sie za jakimis pierogami - tak mi narobilyscie smaka ... ;)
 
Do góry