reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

kasiek - w mieszkaniu, w którym wtedy mieszkaliśmy zaczęła przeciekać z daszku ściana i zaczęła wychodzić wilgoć. Co prawda z tego pokoju a ż do remontu nie korzystaliśmy, ale zarodniki pleśni i tak fruwają, podejrzewam, ze one powodowały te ataki kaszlu. Wygladało to podobnie jak u Twojej córci - w ciagu dnia nic sie nie działo, wszystko było OK, a jak zasnęła to po jakimś czasie (juz nie pamiętam czy to było 30 min., czy godzinka) zaczynał ja męczyć kaszel. Jeździlismy z nią prywatnie po lekarzach, ale wszystko było OK, żadnych zmian, gardło czyste, zero kataru czy temp. - NIC!!! tylko ten kaszel. Wtedy alergie nie były jeszcze takie częste i jakoś tak nie mysleliśmy wtedy, że to może być alergia czy jakiś astmatyczny kaszel - a teraz obawiam się czy to nie ma konsekwencji w dorosłym jej życiu, bo to, że jest alergikiem to wiemy, ale jak tylko łapie infekcje to zaraz ma zapalenia oskrzeli i boję się czy to zaraz nie będzie astma.

Wiesz takie ataki mogą być symptomem astmy. Jesli ktos w rodzinie ma to porozmawiaj z lekarzem, żeby zrobić w tym kierunku badania.
Mi to zasugerował lekarz jak Kubuś był malutki i w ciagu 4 mies. trzy razy miała zapalenie oskrzeli. Akurat w jego przypadku, to byłam pewna, ze to nie astma, ale jak sobie poczytałam w google i wspominam dolegliwości Magdy, to się zastanawiam czy wtedy lekarze nie popełnili błędu - nie diagnozując ja pod tym katem. No cóż - czasu nie cofnę.
 
reklama
aga GAP się ceni, ale jest mega jakość jak sama wiesz. Kupiłam 2-pak spodenek na lato F&F i 2-pak używanego GAPa na allegro. Te z Tesco rozciągnęły się, spadają z tyłka do kolan, zmechacone po paru użyciach, a GAP używany a w stanie nienaruszonym;-) A jak same chłopy to się nie martw - oni nie zwracają uwagi na takie rzeczy:p

aronia pokrzywy na nawóz do beczki, wow!

josie aga na P clemastinum nie działa otępiająco/usypiająco nic a nic, więc Aga nie ciesz się:p Za to działa rewelacyjnie na katar, no ale na kaszel już nie:/ Spróbuje kupić ten wasz syropek - dzięki!

katrina w rodzinie nikt nie miał astmy, a P nigdy w swoi życiu jeszcze nie kaszlała, to pierwszy raz. Chora też nie była, w ciągu dwóch lat miała dwa razy katar. Tak więc to wykluczam. Poczekam do środy, bo lekarka mówiła że może jakaś wirusówka. Jak nie przejdzie to zrobię testy wziewne. Grzybka nigdzie w domu nie mam. Powietrze zawsze wilgotne, bo my śpimy przy otwartych oknach. Ach z tymi dziećmi, zawsze coś. No nic, poczekam jeszcze dwa dni i zobaczymy co będzie - oby przeszło:D
 
hej laski

Doba ostatnio zrobiła się za krótka;-) od rana do wieczora ciągle na dworku siedzimy. A to rowerkiem do koleżanki śmigam a to ktoś wpadnie na pogaduchy i dzionek mija. Uwielbiam wiosnę/lato:tak:

No i w tym tygodniu planuję dać lapka do naprawy/wyceny więc może mnie nie być przez dłuższy czas. Chociaż tak się zastanawiam czy jest sens dawać do naprawy na weekend majowy?

Katrina spóźnione ale szczere
1599244_585109054903299_1636544140_o.jpg

Kasiek dziwny ten Poli kaszel:confused:

Josie jak paluszek Jasia??? Pokoik ma śliczny:tak:

Hatszept udanych wakacji :)
 

Załączniki

  • 1599244_585109054903299_1636544140_o.jpg
    1599244_585109054903299_1636544140_o.jpg
    46 KB · Wyświetleń: 16
kasiekz - ten nawoz jest genialny, polecam! Wyczytalismy o nim w ksiazce ogrodniczej (choc to podobno prastara metoda ale jej nie znalismy), robi sie banalnie prosto! Raz w roku (na wiosne, przed kwitniniem, czyt. teraz) zbierasz 3 worki (takie duze od smieci) pokrzywy (w rekawicach oczywiscie) - rosnie wszedzie. Zalewasz woda (podaje proporcje na beczke 200l) i po 3 tygodniach (kiszenia pod przykryciem) masz nawoz na caly sezon :tak:Rozcienczasz w konewce 1:10 i podlewasz pomidory, ogorki i inne rosliny wymagajace (nie wolno ziol, marchewki, buraczkow - bo sie "spala") Robimy ten nawoz od 4 lat i jest bezbledny. Nie kosztuje ani grosza, jest w 100% naturalny a skuteczny na prawde genialnie! Efekty widac golym okiem z dnia na dzien :-)
 
aga GAP się ceni, ale jest mega jakość jak sama wiesz. Kupiłam 2-pak spodenek na lato F&F i 2-pak używanego GAPa na allegro. Te z Tesco rozciągnęły się, spadają z tyłka do kolan, zmechacone po paru użyciach, a GAP używany a w stanie nienaruszonym;-) A jak same chłopy to się nie martw - oni nie zwracają uwagi na takie rzeczy:p

Wiem wiem, bo ma sporo rzeczy GAPa, a bluza była przeceniona z 120zł, a dresy za 25zł, ale chodzi mi o to, ze ona powinna sobie kupować.

Asika fajnie, ze dni Wam tak miło lecą :)


Młody obudził się o 6tej i godzine go kaszel dusił, az do podania claritine :/ i teraz nie wiem czy dawać mu na wieczór, ale w nocy nie kaszle czy rano?
 
aga widzę że A ma podobnie jak Pola. Żadnych innych objawów tylko duszący kaszel z tym że moja ma tylko po zaśnięciu 20-30min. Dzwoniłam do przychodni czy dadzą mi receptę na twój syropek, ale pediatra kazała mi się wstrzymać z syropem przeciwalergicznym do środy:/ Mam na razie podawać wapno a na noc elofen i zyrtec, bo podejrzewa wirusówkę. Ponoć może mieć taki przebieg wiosną lub jesienią i wg niej kaszle tylko chwilę po zaśnięciu, bo wtedy organizm się rozgrzewa tj. przy rozgrzanym organizmie wzmaga się kaszel.

asiek
jak my, też ciągle na dworze, i love it;-)

kurde muszę jechać kupić P sandały jakieś na wyjazd i chyba 'kroksy' zamiast klapek, a znając mnie nigdy nie trafię na jakąś fajną promocję.
 
Kasiek Crocsy za mniej niz 20 zl sa w tesco i w pepco:) na dziewczece co prawda nie patrzylam ale pewnie sie znajda.
Fajne butki dzis widzialam w h&m ale nie wzielam kasy:/ takie materialowe niby trampki zapinane na rzep z otworami po bokach, musze mojemu zakupic bo w tych wysokich to juz za cieplo

Z paluszkiem lepiej, dal sobie zalozyc skarpetke i nawet chodzi ale tak smiesznie kustyka:) ale widac ze jest ok, opuchlizny nie ma i nie narzeka ze boli. Niania wziela go do siebie bo u nas panowie kuja przedpokoj... Jestem uwieziona:/

Umowilam sie w koncu na wizyte do szpitala na 6 maja. I oby mi szybko termin wyznaczyli wtedy:)
 
Aga - największe stężenie alergenów jest rano, po nocy - więc skoro A kaszel męczy rano, to lepiej rano podawaj, bo najmocniej lek działa tak ok. godzinke po podaniu,

kasiek - nie sugeruję, że P ma czy może mieć astmę, lub alergie wziewne, ale obserwuj ja pod tym katem, żeby Ci jakiś lekarz w razie czego niepotrzebnie nie faszerował dziecka antybiotykami,

Wszystko o astmie. Objawy astmy, leczenie astmy, astma dziecięca | mamazone.pl
 
Hej kobietki!!!!

Wpadam i wypadam.

Kurs skończony, wyciągnął ze mnie resztki sił, ale zadowolenie duże, bo mam kwalifikacje do nauczania pływania ( a bardziej może przygotowania do nauki już konkretnych stylów) dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością i bez, no i tym samym terapię w wodzie.

Jestem totalnie zdezorganizowana, a w środę wyjeżdżam i do tego czasu muszę sporo jeszcze zrobić/załatwić. Teraz montuję wywiad, który moja Sis przeprowadziła z panną młodą i jej przyszłym i to będzie puszczone na panieńskim. Tak więc czasu mam tak mało, że chyba po nocach będę siedzieć i na nadrabianie Was nie starczy czasu. A do tego pralka się zepsuła....eehh... Wrócę i może w końcu zawitam tu na dłużej....

Ściskam!!!! :-) Udanej majówki!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej :)
Jest darmowe wifi w hotelu!!!!!! :-D:-D:-D

Josie, oby J.lepiej! całus od cioci!
Munka, miss U! Super z tymi uprawnieniami!

Chciałabym strasznie zaczac chodzic z małą na basen, ale boje sie tych wszystkich wirusów/bakterii...jak myslicie????? jest sie czego bac??? :/ szczególnie z dziewczynką...? te wszystkie zakazenia...

Asik, zaczekaj z naprawą do maja...bo naprawiajacy tez pewnie wyjazdą na majówke :)

MsMickey, ale Go zdolniacha!!!!!! wow!!!! super hiper!

Zastanawiamy sie, czy P.nie spróbowac odpieluchowac...zdjac mu pieluszke jak przynajmniej jestesmy w naszym pokoju...tym bardziej, ze mamy profesjonalny hotelowy nocnik w pokoju...hehehe...;) tylko czy to higieniczne...

Kasiek, ja niezmiennie i nieustannie polecam EMELki! na tydzien przed wyjazdem kupilismy małemu takie i jestemy jak zwykle super zadowoleni...
1942-7 lato EMEL skóra nubuk lekkie wygodne r.23 (4164695660) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

No a my dolecielismy wczoraj...zero opoznienia na lotnisku...ufff...przejazd do hotelu tez sprawnie...na odprawie ludzie nas przpuscili do przodu :))) a za to w hotelu z zameldowaniem masakra...odstalismy swoje, bo oczywiscie nikt nie chciał przepuscic mimo, ze pary bez dzieci itp...:/ a my z dwoma "infantami"...polacy!!!!! tragedia normalnie!!!! :((( a dzieciaki płakały juz strasznie :( pokój spoko i w porównaniu z zeszłym rokiem to wybudowali extra plac zabaw i sale zabaw w srodku....zrobie kilka fotek i Wam pokaze :)
a to fotki z dzis, zeby Was troche zdenerwowac ;)*****
Mały w samolocie....tylko bajki były go w stanie utrzymac na miejscu...a w samolocie 40 stop, wiec zdjełam spodenki...:/:
zdjęcie (3).jpg
a to widoczki hotelowe:
image.jpg
zdjęcie (4).jpg
Buziaki dla Wszystkich...własnie siedze w pokoju, bo mały "drzemkuje" ;)

aaa...Josie, oby uciazliwosci remontowe szybko sie skonczyły...
Aga, nie przejmuj sie tą bluzką! Mam dokladnie tak samo!!! 2 tygodnie temu jechalismy do mojej mamy na obiad i dopiero ona zwróciła mi uwage, ze z moją bluzką cos nie tak...oczywiscie mój P. nic nie zauwazył...men...;)))
 

Załączniki

  • zdjęcie (3).jpg
    zdjęcie (3).jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    41,7 KB · Wyświetleń: 33
  • zdjęcie (4).jpg
    zdjęcie (4).jpg
    30,5 KB · Wyświetleń: 33
Ostatnia edycja:
Do góry