reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

moja kuzynka tak chodziła.. i teraz też mnie namawia. Ten prywatny wiedział, że chodzi też Państwowo aby mieć bezpłatne badania, to myślę nie zbrodnia i nie problem, żeby tak wprost powiedzieć.
A temu Państwowemu chyba nie będzie trudno, żeby się nie wygadać..

Nie wiem sama.. najgorzej zgrać te terminy, no i żeby państwowo dostać akurat w tym czasie skierowania na te badania co akurat chce prywatny.. ja nie lubię takiego kombinowania, ale 1000 zł to nie mało.
Wtedy mi była rybka, ale teraz mam jeszcze dziecko małe, więc 1000 zł by się przydało, tyle że ja niecierpię chodzić do lekarzy, siedzieć w kolejkach, więc jakbym miała być badana podwójnie to by mnie chyba szlag trafił, no i dziecko bym musiała gdzieś wciskać, a nie mam wielu chętnych.
 
reklama
jestem od lekarza
no i znów wieści i lepsze i gorsze
najlepsze widziałam serduszko :-D ale mi ulżyło, bo dziecko wciąż tam jest, żywe :-D
z gorszych wieści kosmówka mi się odkleja, więc zwiększyła mi liczbę leków - teraz jestem na 15 tabletkach na dobę, jak przyszłam do niej to ona mówi "dobrze że pani przyszła, bo nam bardzo zalezy na tej ciąży" :-D
powiedziała że jest to do zatrzymania, więc proszę o kciuki żeby się udało

a, moja ginka bierze 70 za wizyte z usg, powiedziała że za tydzień weźmie tylko 40 że tak często do niej chodzę

a tak z tematów o których pisałyście: ja miałam cc - w sobotę wywoływali i nic, w nocy skurcze, rano nic, o 9 wzięli mnie na porodówkę podali oxy i powoli powoli o 17 miałam pełne rozwarcie, a młody nie wszedł w kanał rodny i po 18 byłam na stole operacyjnym
po cc następnego dnia spokojnie wyprostowana, normalnie funkcjonowałam, karmiłam młodego - doskonale to wspominam
wiadomo brzuch bolał, bo w końcu duże rozcięcie, ale byłam w super stanie i teraz też się szykuję na cc, mój ortopeda twierdzi że powinnam mieć cc ze względu na ręgosłup i na bank do niego pójdę żeby dostać skierowanie na cc
 
fioletowa - czekałam na Ciebie. Cieszę się, że piękne Serduszko bije, to najważniejsze. Nie martw się kosmówką - napewno się uda i wszystko będzie dobrze. zaciskam kciuki :)
 
Natis ciesz się, ja mam ciągle mega mdłości i wymioty, wszystko bym oddała za normalność!! Zastanawiam się ile to może jeszcze potrwać.

Ja tak samo. Zaraz minie 2 tyg jak się męczę. Dziś już osiągnęło apogeum. Auto mamy u mechanika i byłam zmuszona jechać minibusem, wsiadłam, wysiadłam i puściłam hafta. Ludzie się tak na mnie patrzyli, że szok. Kazałam kierowcy jechać i zadzwoniłam po znajomą. I z tej bezsilności się popłakałam, że nie mam jak sobie ulżyć, a dla kruszynki wymioty też nie są najlepsze.
Poza tym utyłam prawie 1,5 kg TYLKO JA SIĘ PYTAM JAK?! Woda mi się zatrzymała czy co?
:(

fioletowa - GRATULUJĘ! i trzymam kciuki by było ok

A co do lekarza prywatnie i państwowo. Mój od 1 października przyjmuje w takiej poradni na NFZ właśnie. I niby jestem zapisana do niego na jutro na NFZ bo chciałam żeby mi dał właśnie skierowanie na badania na NFZ (no a byłam u niego prywatnie i nie zapytałam się czy mogłabym tak zrobić, bo było mi głupio) No i nie wiem czy nie głupio tak iść i zapytać czy nie wypisałby na NFZ, bo pomyśłi sobie ooo baba chodzi prywatnie do mnie a na badania ją nie stać?!
 
Ostatnia edycja:
Łooo aleście się rozpisały że godzine was czytałam z urywkami co mi coś z oczmi się dzieje albo ze zmęczenia albo będe musiała się przejechać do mojego okulisty ale jak ja mam płacić 150 zeta + dojazd do krakowa to wyjdzie mnie ok 250 zeta wiec muszę sie zastanowić nad tym. A tak to powiem wam ze w nocy obudziłam sie o 4 rano z koszmarnymi mdłościami i nie wiedziałam co robić czy klękać do tronu czy leżeć ale wybrałam drugą opcje tylko sie napiłam i poszłam dalej spać. Jutro dla mnie będzie być albo nie być wszystko się okaże ale jak juz 2 tyg @ nie ma to dobrze tylko jak dostane nowe l4 to będę musiała do pracy jechać i po załatwiać wszystko i dogadać się a tego się boję najbardziej :/ A co do dentysty jeszcze będe próbować nowej pasty przeciwko bakterią i pójdę się zapisać na wizytę ale bez znieczulenia ja nie ide bo nie usiedzę nie lubię dentysty mam do nich jakiś uraz nie wiem czemu.
Ja będę chodzić i prywatnie i na NFZ tylko że do tego samego lekarza bo się zgodził i mnie zrozumiał tam 100 co miesiąc za wizyte + usg to mogę poświęcić ale jak bym jeszcze do tego płaciła za badania to dziękuję bardzo tylko kasy to mnie nie stać.
Jeszcze dziś się obudziłam że w marcu będę musiała moje dziecko zapisać o zerówki i się zastanawiam jak to będzie wyglądało to prowadzenie jego tylko że nie wiem czy do szkoły czy do przedszkola.
Mam przynajmniej troche czasu dla siebie bo małego odałam dziadkowi i wujkowi abym ja mogła sie troche w domu ogarnąć i pranie zrobić.
Teraz czekam na ślubnego i pójdę z nim po niego aby jeszcze zabrał siatki z zakupami bo ja już siły nie miałam aby to za sobą przynieść

Mam jedno pytanie do was jest ktoś kto starał się lub stara się o mieszkanie z urzędu miasta bo kurcze nie wiem co mam robić czy brac kredyt czy pisac znów podanie a do końca roku muszę się wynieść z tego mieszkania co teraz wynajmuję bo chcą go sprzedać a ja go nie chcę bo tu jest tylko jeden pokój.

oki ja uciekam robić swoje jak nie padnę to wejdę potem
 
A czy jak przechodziłam toxoplazmozę to muszę robić znowu badania? a co z oznaczeniem grupy krwi? też trzeba powtarzać?
z tego co moj gin wczoraj mówil to stary wynik z grupa krwi jest ok (przeciez nam się nie zmieniła) tez przeechodziłam toxo, mam znalezc wyniki i jezeli wszystko sie potwierdzi ze juz ja miałam nie musze robic ponownie.
 
hej dziewczyny nie wiem co mi się stało ale od 3 dni chodze i beczę :szok: tak po prostu dzisiaj obudziłam się w nocy o 3 i przepłakałam ze 2 godziny rano oczy zapuchnięte :shocked2: bardzo łatwo doprowadzić mnie do łez wogule czuje się baaaardzo zle ciągle mam mdłości nie to żebym wymiotowała ale takie nieprzyjemnie uczucie w żołądku jestem taka ociężała i najchętniej nie wychodziłam z domu dobrze że mam zwolnienie bo chyba bym nie dała rady wyjść do pracy na twarzy mam pełno pryszczy włosy po umyciu po 2 godzinach już tłuste mój brzuch wygląda jakbym przynajmniej była już w 5 miesiącu tak mnie wydeło :confused:a przytyłam juz jakieś 1,5 kg a zawsze słyszałam że kobieta w ciąży jest taka piękna i promienieje od niej szczęście a jestem przybita jak paczka gwozdzi :-(sorry że tak marudzę ale musiałam się wygadać

ja chodzę prywatnie ale tak was czytam i też poszukam gin na nfz żeby miec darmowe badania po co płacić za coś co można mieć za darmo wkońcu po to płacimy te składni zdrowotne żeby się leczyć za darmo

fioletowa a co masz z kręgosłupem ?? że masz wskazania do cc

Gratuluję nowym mamuśkom coraz więcej nas jest :-)
 
hej dziewczyny nie wiem co mi się stało ale od 3 dni chodze i beczę :szok: tak po prostu dzisiaj obudziłam się w nocy o 3 i przepłakałam ze 2 godziny rano oczy zapuchnięte :shocked2: bardzo łatwo doprowadzić mnie do łez wogule czuje się baaaardzo zle ciągle mam mdłości nie to żebym wymiotowała ale takie nieprzyjemnie uczucie w żołądku jestem taka ociężała i najchętniej nie wychodziłam z domu dobrze że mam zwolnienie bo chyba bym nie dała rady wyjść do pracy na twarzy mam pełno pryszczy włosy po umyciu po 2 godzinach już tłuste mój brzuch wygląda jakbym przynajmniej była już w 5 miesiącu tak mnie wydeło :confused:a przytyłam juz jakieś 1,5 kg a zawsze słyszałam że kobieta w ciąży jest taka piękna i promienieje od niej szczęście a jestem przybita jak paczka gwozdzi :-(sorry że tak marudzę ale musiałam się wygadać

ja chodzę prywatnie ale tak was czytam i też poszukam gin na nfz żeby miec darmowe badania po co płacić za coś co można mieć za darmo wkońcu po to płacimy te składni zdrowotne żeby się leczyć za darmo

fioletowa a co masz z kręgosłupem ?? że masz wskazania do cc

Gratuluję nowym mamuśkom coraz więcej nas jest :-)


Łooo jak bym o sobie czytała:D Pocieszyłaś mnie, że nie ja jedna tak mam i łączę się z Tobą...
 
reklama
O kurcze, ale się rozpisałyście :)
Na wstępie witam nowe Mamusie :)

Od razu mam pytanie do dziewczynek, które będą chodzić do dwóch lekarzy (prywatnie i na NFZ). A co w przypadku problemu? Którą kartę ciąży pokażecie? A co jak diagnozy i zalecenia lekarzy będą inne? Do których się wtedy będziecie stosować?
Do lekarza, do którego będę chodzić prywatnie mam większe zaufanie (niestety nie przyjmuje na NFZ), jakby nie daj Bóg było coś nie tak i by były dwie różne diagnozy, to chyba jeszcze do trzeciego lekarza bym poszła.:tak:

Dziewczyny czy któraś z was miała cyste na jajniku? Skąd to się bierze? Lekarz mniie uspokoił że jest ok i bedziemy to kontrolować ale ja i tak zastanawiam się skąd takie dziadostwo się bierze.
W poprzednim cyklu miałam właśnie torbiel na jajniku. Powstała ona w wyniku nie pęknięcia pęcherzyka Graffa, dostałam tabletki Lutenyl i przy następnym cyklu już go nie miałam. Jak jest niewielki, to sam się może wchłonąć.
Hej dziewczyny, jakiś wisielczy humor mnie dopadł.. tak piszecie o wizytach badaniach i serduszkach, ja mam wizytę dopiero 31.X, do tego czasu nawet nie będe wiedziała czy wszystko jest w porządku.. :-( do tego nie mam absolutnie zadnych objawów nawet piersi mnie juz nie bolą..w poprzedniej ciąży mdliło mnie już na tym etapie masakrycznie :-:)-(
Koriander, ja również nie mam żadnych objawów, może piersi lekko nabrzmiałe, ale nie żeby bolały.
W ogóle nie czuję, że jestem w ciąży, więc co drugi dzień latam na betę na przemian z testami, żeby się upewnić, że to nie sen. Jest to ciąża wymarzona, wymodlona po prawie 2-óch latach starań-więc błagam niech ten cud trwa!:happy2:

A czemu chcecie chodzić do dwóch lekarzy? prywatnie i na nfz?
Ja idę do mojej gin, jest polecana w mieście ale ma bardzo odległe terminy.
Wizyta z usg 80zł sama wizyta 50zł.
Do 2-óch lekarzy chcę chodzić właśnie ze względu na wysokie koszty badań i wizyt.
Mój prywatny gin bierze 150pln, (to jest średnia stawka we Wrocławiu) i jak pomyślę, że jeszcze za wszystkie badania mam płacić, to się uzbiera niezła sumka.
 
Do góry