reklama

Czerwona bródka - już od ponad miesiąca

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez Patra, 31 Marzec 2011.

1. Patra

Patra lipcowa mamuśka

Od ponad miesiąca (wnet będą 2) 20-miesięczny synek ma czerwoną bródkę z pojedynczymi krostami, które też występują na policzkach, także zaczerwienionych. Oczywiście odwiedziliśmy poradnię dermatologiczną. Diagnoza - uczulenie. Najpierw za winowajce był brany nikiel i alergia kontaktowa. Wszelkie elementy zawierające ten alergen usunęliśmy. Poprawy brak. 1,5 tygodnia temu dermatolog kazał odstawić czekoladę, kakao i cytrusy. Do smarowania mleczko Tanno-Hermal. Poprawy brak. Od miesiąca kąpany jest w Oillan. Dla zobrazowania problemu dorzucę kilka zdjęć . Kompletnie już nie wiem co to może być. Może doradzicie w czym może tkwić problem? Kolejna wizyta u dermatolog we wtorek. Czy powinnam ją prosić o skierowania na badania? Tylko jakie?

Dodam że nie zauważyłam, żeby go coś swędziało, nie dotyka się po twarzy, nie drapie. żadnych nowości w żywieniu nie wprowadzałam od co najmniej 5 miesięcy. Ostatnie szczepienie na początku grudnia na odrę, różyczkę i świnkę. Wczesniej problemów z cera nie było.

Załączniki:

Ostatnia edycja: 31 Marzec 2011
  2. reklama
  3. Patra

Patra lipcowa mamuśka

diagnoza - AZS

Poleć forum