reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwona pupa po pieluszkach wielorazowych, ratunku!

Dołączył(a)
26 Styczeń 2014
Postów
3
Nie chcę stosować u mojej czteromiesięcznej córki pieluszek typu Pampers ze względu na chemię w nich zawartą i środowisko. Mam jednak problem z pieluszkami wielorazowymi. Pupa Małej się odparza we wszystkim (nie próbowałam tylko otulaczy polarowych i bawełnianych). Na wełniane otulacze Mała jest uczulona, więc je odstawiłam :( Ostatnio używałam otulaczy PUL różnych firm plus wkłady tetrowe, bawełniane lub bambusowe. Pieluszki w dzień zmieniam często (nawet co 10 minut :( jak zrobi siusiu). Czasem niestety uśnie z mokrą pieluchą, a ja tego nie zauważę i wtedy jej się pupa odparza. Wspomnę tylko, że pupę myję delikatnie, dokładnie, idealnie osuszam i zasypuję mąką ziemniaczaną. Problem chyba jest w tym, że jest po prostu czasem mokro. A musiałaby mieć chyba cały czas sucho, bo nawet jak ją pieluszkowałam w samą tetrę na noc żeby skóra oddychała, to i tak pośladki czerwone jak u pawiana, bo były mokre :( Ubolewam nad tym, że Pampersy, choć całkowicie sztuczne są lakiem na zapalenie skóry wywołane przez pieluszki ekologiczne... O zgrozo! Koniecznie chciałabym używać pieluszek wielorazowych, nie przeszkadza mi zapieranie ich o 3 nad ranem. Jest jeszcze rozwiązanie w postaci pieluszek jednorazowych ekologicznych, ale one kosztują ponad 2 zł za sztukę (nie licząc przesyłki), a czasem jedna starczy na baaaaaardzo krótko, sami wiecie jak to jest. Koszt takiego pieluszkowania byłby olbrzymi, zwłaszcza, że kupiliśmy już przecież całkiem spory zapas otulaczy i wkładów, teraz bezużytecznych. Czy mógłby mi ktoś pomóc?
 
reklama
Są jakieś wkłady, chyba z mikrofibry, albo mikropolaru, które jak jednorazówki dają efekt suchej pupy. Może to by pomogło, skoro nawet kilka minut w mokrej powoduje podrażnienie. Niestety nie jestem w temacie aż tak bardzo, by coś jeszcze doradzić. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie ;)
 
Do góry