reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czerwona pupka u niemowlaka

magdalenakowalska

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2009
Postów
39
Witajcie mam 3- miesięczną córeczkę. Położna powiedziała mi, że jak pupka jest zaczerwieniona to nie mam nic stosować...a przy pierwszym dziecku stosowałam sudocrem.Powiedziła, że tego się nie stosuje:zawstydzona/y:dziewczyny czym smarujecie pupke jak jest czerwona?????sypecie zasypką czy co???
 
reklama
Bepanthen, jest wspaniały. Od narodzin go używam, drogi ale dość wydajny i naprawdę opłaca się. Poza tym jeszcze Linoderm i Linomag, maści. Nie radzę stosować u dziewczynki zasypek - wchodzą gdzie nie trzeba. No i kremów z cynkiem - mogą doprowadzić do sklejenia się warg sromowych mniejszych u dziewczynki. No i wietrzyć, chwilę zostawić gołą pupę podczas przewijania i przed kąpielą... Ale to wiesz na pewno.
 
Ostatnia edycja:
ile osób tyle będzie opinii...ja stosuje linomag a+e -dla nas rewelacja, kilka razy stosowałam też sudocrem i tragedii nie było. jeśli dziecko ma bardzo zaczerwienioną pupę możesz też spróbować mąki ziemniaczanej w małej ilości. niestety musisz sama zobaczyć co będzie najlepsze dla twojego dziecka..
 
Normalnie stosuję Bephanten (moje dzieci mają AZS i Sudocrem się u nas nie sprawdził). Ale jak mój synek miał strasznie odparzona pupkę to najlepsza była mąka ziemniaczana i tylko ona pomogła nam wyleczyć pupcię.
 
reklama
Do góry