reklama

czerwona pupka u niemowlaka

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez magdalenakowalska, 13 Listopad 2012.

1. magdalenakowalska

magdalenakowalska Zaciekawiona BB

Witajcie mam 3- miesięczną córeczkę. Położna powiedziała mi, że jak pupka jest zaczerwieniona to nie mam nic stosować...a przy pierwszym dziecku stosowałam sudocrem.Powiedziła, że tego się nie stosuje:zawstydzona/y:dziewczyny czym smarujecie pupke jak jest czerwona?????sypecie zasypką czy co???

2. Idiosynkrazja

Idiosynkrazja Fanka BB :)

Bepanthen, jest wspaniały. Od narodzin go używam, drogi ale dość wydajny i naprawdę opłaca się. Poza tym jeszcze Linoderm i Linomag, maści. Nie radzę stosować u dziewczynki zasypek - wchodzą gdzie nie trzeba. No i kremów z cynkiem - mogą doprowadzić do sklejenia się warg sromowych mniejszych u dziewczynki. No i wietrzyć, chwilę zostawić gołą pupę podczas przewijania i przed kąpielą... Ale to wiesz na pewno.

Ostatnia edycja: 13 Listopad 2012
  3. reklama
  4. panziorka1980

panziorka1980 Fanka BB :)

ile osób tyle będzie opinii...ja stosuje linomag a+e -dla nas rewelacja, kilka razy stosowałam też sudocrem i tragedii nie było. jeśli dziecko ma bardzo zaczerwienioną pupę możesz też spróbować mąki ziemniaczanej w małej ilości. niestety musisz sama zobaczyć co będzie najlepsze dla twojego dziecka..

5. katrina115

katrina115 Potrójna Mama

Normalnie stosuję Bephanten (moje dzieci mają AZS i Sudocrem się u nas nie sprawdził). Ale jak mój synek miał strasznie odparzona pupkę to najlepsza była mąka ziemniaczana i tylko ona pomogła nam wyleczyć pupcię.

6. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Nasza mala miala raz dosc mocno odparzona pupe, wyleczylam sudocremem. Gdy pupa jest lekko czerwona stosuje linomag.

7. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

ja polecam linomag zielony. sudocrem przy długim stosowaniu wysusza za bardzo

8. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Wysusza skore ten sudocrem? Ja nie zauwazylam zeby mala miala wysuszona skore na pupie po sudocremie. Tez uzywam linomag zielony.

9. Basia-75

Basia-75 Fanka BB :)

Linomag zielony + mycie pupy wodą i płynem lub mydłem dziecięcym, czasami mokre husteczki dodatkowo podrażniają

10. reklama

Poleć forum