reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czerwone plamki na ciele

vinga89

mamusia syneczków
Dołączył(a)
28 Styczeń 2012
Postów
4 160
Miasto
mazowieckie
Witam mamy :)
Od tygodnia mój synek ma na ciele czerwone plamki, które pojawiają się i po krótkim czasie znikają. nie są one suche ani szorstkie, czasami na środku plamki pojawia się mały pęcherzyk, tak jakby krosteczka ale ona również znika. tak naprawdę te objawy się coraz bardziej się nasilają. wcześniej wyskakiwały pojedynczo a teraz jest ich sporo. dodam, że nie zmieniałam małemu proszku, karmię go piersią. proszę o pomoc bo nie mogę liczyć na moją panią doktor (we wszystkim widzi skazę białkową). mały ma stwierdzone łojotokowe zapalenie skóry ale nie wiem czy to ma jakieś powiązanie z tym plamami.
 
reklama
Vinga89,wątpię żeby na forum Ci ktoś powiedział co to jest, nie widząc tych zmian,może lepiej zmień pediatrę i tam szukaj pomocy...
 
U nas było podobnie i tak samo pediatra AZS stwierdzała w które ja nie wierzę plus oczywiście alergia na koty (bo byłam szczera i powiedziałam że mamy 2 w domu). Olałam ją, poprosiłam o skierowanie do dermatologa i zapisałam malego do Centrum Zdrowia Dziecka. Czekałam 4 dni na termin no i właśnie ŁZS zdiangozowali. Miałam smarować go maścią robioną z rivanolu i srebra koloidalnego. Koszmarne mazidło, brudzilo wszystko i nawet moczenie w Vaniszu nie zawsze pomagało. Fakt, że pomagało. Więc zaczęłam smarować Alantanem (maść) i jest super po prostu. Można też stosować krem alantan, ale wydaje mi się że słabiej działa.
Niestety jak czytałam nie na każdego podziała, ale spróbować warto.
Dlatego polecam wizytę CZD u dermatologa bo tam dermatolog zajmuje się wszelkimi zmianami skórnymi.
 
Faktycznie trudno powiedzieć, a ten pęcherzyk jest wypełniony czym? Ropą? Płynem surowiczym? Potem co się dzieje, zasycha czy co?
Może wyglądać i na ospę (pęcherzyk z płynem) ale może to zwykłe potówki?
 
to wygląda tak: jest czerwony placyk i czasem na środku krostka wielkości główki od szpilki. wydaje mi się, że w środku jest płyn, na pewno nie ropa. to raczej nie ospa bo to samo w ciągu ok godziny znika (i zaczerwienienie i krostka) i najczęściej pojawia się w innym miejscu. no i tak w kółko. może przy kąpaniu uda mi się zrobić zdjęcie tych placków
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
8
Wyświetleń
1 tys
goszczaca
G
Do góry