reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamki u niemowlaka

monitkaz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2019
Postów
5 587
Miasto
Ok Wrocław
Dziewczyny mam pytanie. Moja 10-miesieczna córeczka obudziła się z dziwnymi symetrycznymi plamkami na rączce
Co to może być? Myślałam, że może od komara, ale zwatpilam
20200805_183221.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
A można z dziećmi wychodzić czy siedzi się w domu? Chodzi mi o wychodzenie do rodziny (nie ma tam dzieci). Bo jedni mówią tak, a drudzy inaczej. Nie żebym chodziła i pragnęła:-p przeciwnie
Jeśli to faktycznie byłaby ospa, to póki ostatnia krosta nie zmieni się w strupek to dziecko zaraża. Inne wirusówki też pewnie zarażają. A czy dorosły się zarazi to trudno przewidzieć [emoji1745]
Nie wiem czy w jakikolwiek sposób Ci to pomoże, ale ostatnio mój syn też miał 3 takie krosty, które wyglądały jakby były z ropą, do tego miał katar i poza tym żadnych objawów choroby. Po telefonie do lekarza dowiedziałam się, że bardzo możliwe, że to jakaś alergia. Dostał krople Zyrtec i po tym krosty zniknęły tak samo jak katar
 
reklama
Nie wiem czy w jakikolwiek sposób Ci to pomoże, ale ostatnio mój syn też miał 3 takie krosty, które wyglądały jakby były z ropą, do tego miał katar i poza tym żadnych objawów choroby. Po telefonie do lekarza dowiedziałam się, że bardzo możliwe, że to jakaś alergia. Dostał krople Zyrtec i po tym krosty zniknęły tak samo jak katar
Jutro zadzwonię. Córka spi, ale właśnie wyszły jej nowe 3...
 
Jutro zadzwonię. Córka spi, ale właśnie wyszły jej nowe 3...
Napewno Cie to stresuje, poszukaj kogoś prywatnie kto obejrzy dziecko, zajrzy do gardła i spojrzy gołym okiem na krosty. Być może samo przejdzie ale póki co z opisu wynika, że się rozwija. Jeśli to alergia to polecam fenistil u nas pomaga ale to powinien zobaczyc specjalista, jeśli to faktycznie wirus to mam nadzieję, że niedługo nie będzie po nim śladu.
 
Napewno Cie to stresuje, poszukaj kogoś prywatnie kto obejrzy dziecko, zajrzy do gardła i spojrzy gołym okiem na krosty. Być może samo przejdzie ale póki co z opisu wynika, że się rozwija. Jeśli to alergia to polecam fenistil u nas pomaga ale to powinien zobaczyc specjalista, jeśli to faktycznie wirus to mam nadzieję, że niedługo nie będzie po nim śladu.
Ona alergie to i tak ma, ale pokarmową. Daje fenistil, bez zmian.
 
A może jednak to ospa, skoro pęcherzyki się wypełniły?
U nas zaczęło się od 3 krostek przy pieluszce - byłam pewna że synkowi się odparzyło.
Dopiero mniej więcej po tygodniu go mocniej wysypało.
 
Trochę długi czas rozwoju jak na ospę. Już raczej byłoby po chorobie. Jeśli wirus to pewnie coś innego. A może to jakaś opóźniona reakcja na pogryzienie? [emoji1745]
 
reklama
Do góry