reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamki u niemowlaka

monitkaz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2019
Postów
5 587
Miasto
Ok Wrocław
Dziewczyny mam pytanie. Moja 10-miesieczna córeczka obudziła się z dziwnymi symetrycznymi plamkami na rączce
Co to może być? Myślałam, że może od komara, ale zwatpilam
20200805_183221.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
A można z dziećmi wychodzić czy siedzi się w domu? Chodzi mi o wychodzenie do rodziny (nie ma tam dzieci). Bo jedni mówią tak, a drudzy inaczej. Nie żebym chodziła i pragnęła:-p przeciwnie
Jeśli to faktycznie byłaby ospa, to póki ostatnia krosta nie zmieni się w strupek to dziecko zaraża. Inne wirusówki też pewnie zarażają. A czy dorosły się zarazi to trudno przewidzieć [emoji1745]
@Aguu No nie wiem. U mojego dziecka pojawiły się 3 krostki przy pieluszce. Zostało to zakwalifikowane jako odparzenie, w które wdało się zakażenie. Po mniej więcej 1,5 tygodnia zaczęły pojawiać się kolejne. I nie było wątpliwości, że to ospa. Różnie dzieci przechodzą, a mi to wygląda podobnie - stąd tylko zasugerowałam taką możliwość.
 
reklama
@Aguu No nie wiem. U mojego dziecka pojawiły się 3 krostki przy pieluszce. Zostało to zakwalifikowane jako odparzenie, w które wdało się zakażenie. Po mniej więcej 1,5 tygodnia zaczęły pojawiać się kolejne. I nie było wątpliwości, że to ospa. Różnie dzieci przechodzą, a mi to wygląda podobnie - stąd tylko zasugerowałam taką możliwość.
14 dni minęło od płaskich plam do tych wypukłych, te są od pon.
 
@Aguu No nie wiem. U mojego dziecka pojawiły się 3 krostki przy pieluszce. Zostało to zakwalifikowane jako odparzenie, w które wdało się zakażenie. Po mniej więcej 1,5 tygodnia zaczęły pojawiać się kolejne. I nie było wątpliwości, że to ospa. Różnie dzieci przechodzą, a mi to wygląda podobnie - stąd tylko zasugerowałam taką możliwość.
Może zbieg okoliczności. A może faktycznie taki nietypowy przebieg. Ale to jednak nietypowe.
Moi mieli bardzo szybki rozwój krostek. I wysyp typowy, falowy. Po tygodniu to już było po chorobie [emoji1745]
 
Może zbieg okoliczności. A może faktycznie taki nietypowy przebieg. Ale to jednak nietypowe.
Moi mieli bardzo szybki rozwój krostek. I wysyp typowy, falowy. Po tygodniu to już było po chorobie [emoji1745]
A można z dziećmi wychodzić czy siedzi się w domu? Chodzi mi o wychodzenie do rodziny (nie ma tam dzieci). Bo jedni mówią tak, a drudzy inaczej. Nie żebym chodziła i pragnęła:-p przeciwnie
 
A można z dziećmi wychodzić czy siedzi się w domu? Chodzi mi o wychodzenie do rodziny (nie ma tam dzieci). Bo jedni mówią tak, a drudzy inaczej. Nie żebym chodziła i pragnęła:-p przeciwnie
Jeśli to faktycznie byłaby ospa, to póki ostatnia krosta nie zmieni się w strupek to dziecko zaraża. Inne wirusówki też pewnie zarażają. A czy dorosły się zarazi to trudno przewidzieć [emoji1745]
 
Rozwiązanie
A można z dziećmi wychodzić czy siedzi się w domu? Chodzi mi o wychodzenie do rodziny (nie ma tam dzieci). Bo jedni mówią tak, a drudzy inaczej. Nie żebym chodziła i pragnęła:-p przeciwnie
Cześć! Dowiedziałaś się co to było? Córka właśnie ma to samo. Zaczęło się od plamek i niedawno przerodziły się one w takie same kropki z płynem jak na drugim zdjęciu, które Pani dodała. Pozdrawiam!
 
reklama
Do góry