reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamki

G

goszczaca

Gość
Witam. U mojego prawie 3 miesięcznego brzdąca coraz częściej pojawiają się i znikają na ciele czerwone plamki z białymi punkcikami na środku:/ co to może być? na pewno nie potówki bo to przerabiałam. Karmię tylko mm ( Enfamil) i na pewno to nie jest uczulenie na to mleko, bo maleństwo czuje się po nim świetnie:) Proszę o poradę.
 
reklama
Ja bym obstawiała mimo wszystko alergię. Równie dobrze może to być mleko, mimo że dziecko czuje się dobrze. Może być proszek do prania (niekoniecznie w którym są prane ubranka dziecka, ale np. osób odwiedzających). Zrobiło się ciepło - może jakieś pyłki?
 
hmmm pojawiły mu się teraz przed kąpielą jak go zawinęłam w jego ręcznik, rozbierając go nic nie było:baffled: piorę w jelpie
 
A nie położyłaś go np. na jakimś kocu, dywanie (wełna?)?
Daj znać czy znowu wieczorem się pojawią plamki. Skoro same znikają to i tak macie szczęście...
 
nie no nic z tych rzeczy ona albo leży w soim łóżeczku, albo na macie, albo na przewijaku. Dam znac, wstrzymam sie z wizyta u lekarza bo mam szczepienie 20.04, no chyba ze cos zacznie sie dziac
 
Te czerwone plamki znowu pojawily sie po kapieli, tak sie zastanawiam, ze moze od tych wacikow dla niemowlat ktorych uzywam ma uczulenie, choc juz sama nie wiem uzywam je od bardzo dawna i takiego problemu nie bylo:confused:
 
To ewidentnie jakieś uczulenie - najprawdopodobniej kontaktowe.
Zwróć uwagę jakich kosmetyków używasz do i po kąpieli - i najlepiej odstaw wszystkie...
Zmień ręcznik.

Jeśli to nie pomoże - to spróbuj poobserwować czy nie jest to przypadkiem reakcja ciepło-zimno.
 
reklama
No i jednak to przez zmiane kosmetyków jest, mądra mamusia czyli ja dla oszczędności zrezygnowała z Oilatum, a zakupiła ziajke a później nivea no i dziecku podraznilo skore:( spowrotem używam oilatum plamki zniknely tylko jeszcze delikatne krostki jak tarka zostaly
 
reklama
Do góry