reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamy na policzkach

doveinred

my little precious...
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2009
Postów
2 199
Miasto
Wiele
Mam pytanie co do plam jakie wyskoczyły wczoraj mojemu synkowi.
Nigdy nie miał podobnych zaczerwień na twarzy wiec nie mam pojecia co to może być.

Jest to jedna duża chropowata plama która wydaje się lekko ciepła. Nie wygląda na to by dawała mu jakiś dyskomfort typu swędzenie. Dodam ze wczoraj zaczol je dostawac a dzis przyszedl mocny katar i kaszel i nie wiem czy to ma jakieś powiązanie.

Byłam u lekarza ( ale mieszkam w UK a tu to nic nie wiedza) wiec lakarka powiedziala ze moze to byc cos bakteryjnego ale raczej to egzema ktora wyszla bo maly jest lekko podziebiony. Dodam ze powiedzialam tez o malych swedzacych krostkach ktore pojawiaja sie czasami a ona powiedziala - a to nie wiem od czego i tyle było inspekcji co do tych krostek.

Nie jestem pewna czy ma racje co do egzemy czy to porostu coś osobnego czy to może alergia.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi plamami.
 
reklama
Witam,
Trudno stwierdzić na pewno, czym są te plamy, ale być może faktycznie są związane z infekcję. Jeśli nie wprowadzała Pani ostatnio istotnych zmian w diecie dziecka, trudno sądzić, że jest to alergia, raczej po prostu podrażnienie wynikające z ogólnego osłabienia organizmu. Ja niestety skłaniam się do sposobu myślenia Pani lekarki - jeżeli krostki są, ale znikają i nie dają dziecku dyskomfortu, to nie przejmować się specjalnie. Mam nadzieję, że wraz z powrotem do zdrowia zaczerwienienia znikną.
Pozdrawiam!
 
Do góry