reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamy na skórze suche coraz wiecej

Czy Wasze dziecko tak miało ?


  • Wszystkich głosujących
    8
Dołączył(a)
14 Maj 2017
Postów
1
Witajcie, urodziłam Amelię 22.02.2017r, po powrocie do domu, zaczęły pojawiać jej sie okropne plamy na twarzy w formie skorupy, 3 maja, zaczęły pojawiać jej sie pojedyncze plamki juz nie tylko na twarzy, główce uszkach szyjce ale tez na klatce piersiowej.
W tym momencie sa praktycznie wszedzie.
Na pleckach i nóżkach dopatruje sie nowych. Malutka jest na mleku nutramigen 1, ze względu na podejrzenie o skaze.
Plamki sa różnych wielkości, na klatce piersiowej zlały sie w jedna duża plamę.
Pomóżcie
Każdy lekarz mówi cos innego
Inne maści
Inne diagnozy
Na testach czysto
 

Załączniki

  • IMG_9217.JPG
    IMG_9217.JPG
    424,5 KB · Wyświetleń: 40 517
  • IMG_9214.JPG
    IMG_9214.JPG
    970 KB · Wyświetleń: 40 572
reklama
Trochę wygląda na atopowe zapalenie skóry. My mieliśmy maści Ale mój był trochę starszy jak pierwsze plamy pojawiły się. Dobre na swędzenie na krople Fenistil. Nam zmiany zniknęły po zastosowaniu maści ze sterydami
 
Ostatnia edycja:
Witajcie, urodziłam Amelię 22.02.2017r, po powrocie do domu, zaczęły pojawiać jej sie okropne plamy na twarzy w formie skorupy, 3 maja, zaczęły pojawiać jej sie pojedyncze plamki juz nie tylko na twarzy, główce uszkach szyjce ale tez na klatce piersiowej.
W tym momencie sa praktycznie wszedzie.
Na pleckach i nóżkach dopatruje sie nowych. Malutka jest na mleku nutramigen 1, ze względu na podejrzenie o skaze.
Plamki sa różnych wielkości, na klatce piersiowej zlały sie w jedna duża plamę.
Pomóżcie
Każdy lekarz mówi cos innego
Inne maści
Inne diagnozy
Na testach czysto
Czy jesteście pod opieką alergologa ? Mi to niestety również wygląda na alergiczne ...
Przykład:
upload_2017-5-20_16-58-56.jpeg
Tylko u Was stan zapalny jest w większym natężeniu ...
Jeśli problemy zaczęły się w domu, poszukałabym tam winowajcy, może zmiana mleka na Bebilon Pepti, płynów do kąpieli, prania, płukania, zastosowałabym emolienty do kąpieli i smarowania + DiproBase, do tego jeszcze przydałaby się maść ze sterydem by podleczyć i tak już suchą skórę - idzie lato, upał - to wszystko zacznie swędzieć, nadkażać się od potu.

Testy alergiczne u tak małego dziecka są w 100 % niewiarygodne (w przypadku alergii IgE niezależnej) i to, że alergii nie wykazały nie oznacza, że jej nie ma...
 

Załączniki

  • upload_2017-5-20_16-58-56.jpeg
    upload_2017-5-20_16-58-56.jpeg
    23,2 KB · Wyświetleń: 66 927
u nas podobne ale nieco mniej. corka tez Amelia sie zwie ;)
lekarze mowia ze to alergia pokarmowa..
 
Czy jesteście pod opieką alergologa ? Mi to niestety również wygląda na alergiczne ...
Przykład:
Zobacz załącznik 807341
Tylko u Was stan zapalny jest w większym natężeniu ...
Jeśli problemy zaczęły się w domu, poszukałabym tam winowajcy, może zmiana mleka na Bebilon Pepti, płynów do kąpieli, prania, płukania, zastosowałabym emolienty do kąpieli i smarowania + DiproBase, do tego jeszcze przydałaby się maść ze sterydem by podleczyć i tak już suchą skórę - idzie lato, upał - to wszystko zacznie swędzieć, nadkażać się od potu.

Testy alergiczne u tak małego dziecka są w 100 % niewiarygodne (w przypadku alergii IgE niezależnej) i to, że alergii nie wykazały nie oznacza, że jej nie ma...
Witam,

czy coś wiadomo więcej? Mój syn ma takie same na tułowiu, smarujemy się, narazie trochę lepiej "pod palcem", ale nadal czerwone.

Pozdrawiam :)
 
Witajcie, urodziłam Amelię 22.02.2017r, po powrocie do domu, zaczęły pojawiać jej sie okropne plamy na twarzy w formie skorupy, 3 maja, zaczęły pojawiać jej sie pojedyncze plamki juz nie tylko na twarzy, główce uszkach szyjce ale tez na klatce piersiowej.
W tym momencie sa praktycznie wszedzie.
Na pleckach i nóżkach dopatruje sie nowych. Malutka jest na mleku nutramigen 1, ze względu na podejrzenie o skaze.
Plamki sa różnych wielkości, na klatce piersiowej zlały sie w jedna duża plamę.
Pomóżcie
Każdy lekarz mówi cos innego
Inne maści
Inne diagnozy
Na testach czysto
Czy coś więcej wiadomo? :)
 
Tez czekam na odpowiedź bo spotkało nas to samo generalnie jesteśmy w szpitalu ma AZS tylko pytanie co jest tego przyczyną
Mój młodszy syn miał zdiagnozowane AZS w szpitalu po tym jak zgłosiliśmy się z zapaleniem płuc. Według lekarzy u niego atopowe zapalenie skóry to wyniki skazy białkowej. Podaje mu Nutramigen a po wizycie u gastroenterologa wykonałam także badanie na krew utajoną w kale. Na chwilę obecną je Nutramigen już prawie miesiąc ale na szczęście nie ma takich plam. Rano tylko buźka jakby wysuszona ale smaruję go kremem Mediderm na całym ciele i na buzi również. Wysypki nie ma, tylko suchą skórkę. Kąpę go emoliencie dla dzieci z Ziaji.
 
Mój młodszy syn miał zdiagnozowane AZS w szpitalu po tym jak zgłosiliśmy się z zapaleniem płuc. Według lekarzy u niego atopowe zapalenie skóry to wyniki skazy białkowej. Podaje mu Nutramigen a po wizycie u gastroenterologa wykonałam także badanie na krew utajoną w kale. Na chwilę obecną je Nutramigen już prawie miesiąc ale na szczęście nie ma takich plam. Rano tylko buźka jakby wysuszona ale smaruję go kremem Mediderm na całym ciele i na buzi również. Wysypki nie ma, tylko suchą skórkę. Kąpę go emoliencie dla dzieci z Ziaji.
 
reklama
Dziękuję za wiadomość my też walczymy z AZS okazuje się ze ma alergie pokarmową w tek chwile jest na diecie i powoli wprowadzam nowe rzeczy i patrzymy jak reaguje skóra mam nadzieje ze nasze maluchy z tego wyjdą powodzenia
 
Do góry