reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamy na skórze suche coraz wiecej

Czy Wasze dziecko tak miało ?


  • Wszystkich głosujących
    8
Witam, u mojego synka (2miesiace) na calym cialku pojawily sie suche czerwone szorstkie plamy a raczej cale ciałko tak wyglada oprocz miejsc pod pieluszką. Czy u Was cos sie polepszyło? Strasznie się martwie :(
 

Załączniki

  • 20180613_124824.jpg
    20180613_124824.jpg
    724,3 KB · Wyświetleń: 1 919
reklama
Z doświadczenia wiem, ze u dzieciaków takie rzeczy się zdarzają, więc nie powinnaś się martwić, ale tez nie bagatelizować tematu. Obserwuj dziecko i jak to się bedzie utzymywać lub powiększać, to idź do lekarza. A żeby uspokoić dziecko, bo takie plamy mogą swędziec, to możesz posmarować emulsją atoperal.
 
Czy jesteście pod opieką alergologa ? Mi to niestety również wygląda na alergiczne ...
Przykład:
Zobacz załącznik 807341
Tylko u Was stan zapalny jest w większym natężeniu ...
Jeśli problemy zaczęły się w domu, poszukałabym tam winowajcy, może zmiana mleka na Bebilon Pepti, płynów do kąpieli, prania, płukania, zastosowałabym emolienty do kąpieli i smarowania + DiproBase, do tego jeszcze przydałaby się maść ze sterydem by podleczyć i tak już suchą skórę - idzie lato, upał - to wszystko zacznie swędzieć, nadkażać się od potu.

Testy alergiczne u tak małego dziecka są w 100 % niewiarygodne (w przypadku alergii IgE niezależnej) i to, że alergii nie wykazały nie oznacza, że jej nie ma...
Cześć, jak wyliczyliście dzieciątko?
U nas te same plamy, lekarz pediatra oraz dermatolog odhaczony, testujemy kolejne kosmetyki na azs, ale nic nie pomaga. Pozdrawiam
 
Do góry