reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwony siusiaczek.

G

goszczaca

Gość
Witam.
Po wczorajszej kąpieli jak i dzisiaj z rana mój 2.5 letni syn ma czerwonego siusiaka po calej długości. Syn jeszcze chodzi w pieluchach. W ciągu dnia zauważyłam, jak by kolo siusiuna mial takie niby drobinki waty, a co to bylo nie wiem. Wczoraj po drzemce mial suchą pieluszke, dopiero jak wstal zaczął wiecej sikac.
W pn przejade sie do pediatry:(pierwszy raz jest taka sytuacja.
 
reklama
Dzisiaj przy zmianie pieluchy zauwazylam taką grudke koloru mlecznego. Czy to jest mastka? Czy jemu żadne zakazenie sie nie wda?
 
U nas niestety zapalenie zaczynało się właśnie takimi objawami, do tego dochodzilo pieczenie i niechęć oddawania moczu. Koniecznie musisz to skonsultować z pediatrą a tak doraźnie to kąpiel w wannie z dużą ilością ciepłej wody (tak żeby zakryła siusiak) i spróbuj jak najwięcej odsunąć napletek i obmyć tam w środku (my mieliśmy stulejkę dlatego zakarzenia się zdarzały
 
U nas niestety zapalenie zaczynało się właśnie takimi objawami, do tego dochodzilo pieczenie i niechęć oddawania moczu. Koniecznie musisz to skonsultować z pediatrą a tak doraźnie to kąpiel w wannie z dużą ilością ciepłej wody (tak żeby zakryła siusiak) i spróbuj jak najwięcej odsunąć napletek i obmyć tam w środku (my mieliśmy stulejkę dlatego zakarzenia się zdarzały
W jaki sposób ma odsunac ten napletek? Czy zrobic jutro mu badanie moczu?
 
W jaki sposób ma odsunac ten napletek? Czy zrobic jutro mu badanie moczu?
Na pewno w wodzie podczas kąpieli, tak jakbyś "obciagala" siusiaka (przepraszam za wyrażenie ;) ) Lepiej jak zrobisz to ty bo czasem się zdarza I znam przypadek osobiście gdzie lekarz zrobił to "na zywca"
 
Na pewno w wodzie podczas kąpieli, tak jakbyś "obciagala" siusiaka (przepraszam za wyrażenie ;) ) Lepiej jak zrobisz to ty bo czasem się zdarza I znam przypadek osobiście gdzie lekarz zrobił to "na zywca"
No taksie martwię ze glowa mała. Wczoraj mu delikatnie obciagalam. I dzisiaj z rana też, jak posiedzual w cieplej wodzie. Odnosze wrazenie ze przez to gorzej śpi.
 
Zrob badanie moczu , my czasami uzywalismy rivanolu w żelu. I nie daj lekarzowi na sile sciagnac skorki bo zafundujesz sobie i dziecku koszmar.
 
reklama
Dzisiaj bylam u lekarza. Yo jest mastka. Syn ma miczyc siusiaka w rivanolu rozrobionym z wodą. Mam dac kilka kropel do kieliszka, a ile tojuz nie eiem. I niestety delikatnie sprawdzila co z tym siurunem jedt ale jak sie wydarlam. To powiedziala spokojnie wiem w czym rzecz, robię to tak delikatnie zeby nic nie uszkodzic tylko spojrzeć
 
Do góry