reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cześć dziewczyny! Czy jest ryzyko ciąży???

Dołączył(a)
24 Luty 2021
Postów
12
Hejka. Piszę ponieważ chcę wiedzieć jakie jest ryzyko ciąży w moim przypadku...
Po 7 dniowej przerwie zaczęłam trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych diane35. Wzięłam cały pierwszy tydzień i dwie z kolejnego po czym wyjechałam i zapomniałam je zabrać ze sobą ( tak wiem, mało odpowiedzialne). W sobotę rano po pominięciu 3 tabletek kochaliśmy się z partnerem i skończył we mnie. Na drugi dzień rano dostałam bolesnego i obfitego plamienia, ale trwało ono tylko 3 dni... Od ponad tygodnia boli mnie podbrzusze, aczkolwiek z każdym dniem coraz mniej. Do tego mam dużo białego śluzu i uczucie mokrości. Doszły ostatnio też mdłości, ale też mam problemy z żołądkiem od paru dni. I ogromne wahania nastroju. Dzisiaj mam termin spodziewanej miesiączki i zrobiłam test ale był negatywny. Wiem że po odstawieniu wszystko się może rozregulować i okres może się spóźnić.
Chciałabym tylko wiedzieć czy któraś z was miała podobna sytuację i czy powinnam powtórzyć test czy wynik już raczej powinien być wiarygodny?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź 😉
 
reklama
Ryzyko jest zawsze i trudno tu wyrokować biorąc pod uwagę wszystkie zmienne. Szanse niby małe, ale są osoby, które w trakcie brania tabletek zaszły w ciąże, wiec nigdy nic na pewno. Powtórz test.
 
Diane to tabletki "mocne", starej generacji, nie mini pigułki. Moim zdaniem masz malutkie ryzyko ciąży.
Jeżeli nie planujesz dziecka to po zapomnieniu tabletek możecie wspomagać się środkami mechanicznymi typu prezerwatywa. I kolejny miesiąc dopóki nie wdrożysz się w branie. A nie lepsze będą plasterki antykoncepcyjne? Naklejasz i z głowy.
 
Diane to tabletki "mocne", starej generacji, nie mini pigułki. Moim zdaniem masz malutkie ryzyko ciąży.
Jeżeli nie planujesz dziecka to po zapomnieniu tabletek możecie wspomagać się środkami mechanicznymi typu prezerwatywa. I kolejny miesiąc dopóki nie wdrożysz się w branie. A nie lepsze będą plasterki antykoncepcyjne? Naklejasz i z głowy.
Planuje odstawić antykoncepcję na jakiś czas i niedługo starać się o dzidziusia 😉
 
Planuje odstawić antykoncepcję na jakiś czas i niedługo starać się o dzidziusia 😉
Rozumiem. Pobrałabym jeszcze tabletki anty,, zrobiła pakiet badań, zsuplementowała witaminy, kwas foliowy, poszła do gina na usg kontrolne i dopiero działała. Ale to ja, nie sugeruj się. Inni planują dzidzie na spontanie, albo nie planują wcale. :)
 
Rozumiem. Pobrałabym jeszcze tabletki anty,, zrobiła pakiet badań, zsuplementowała witaminy, kwas foliowy, poszła do gina na usg kontrolne i dopiero działała. Ale to ja, nie sugeruj się. Inni planują dzidzie na spontanie, albo nie planują wcale. :)
Oczywiście brałam pod uwagę wszystkie badania zanim zacznę działać, także pomalutku do celu 🙃
 
reklama
Nie wiem, jak w przypadku Twoich tabletek, ale w moich jest napisane, że przy pominięciu jednej tabletki trzeba przez kolejnych 7 dni zabezpieczać się prezerwatywą.
Ryzyko jest zawsze, więc jeśli chcesz mieć pewność, że nie jesteś w ciąży, to najlepiej oznacz sobie betę, bo z testami to różnie bywa ;)
 
Do góry