reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cześć dziewczyny ! 🖐🏻

Dołączył(a)
20 Sierpień 2020
Postów
3
Hej , jestem w kropce . Mianowicie , staramy się z mężem o kolejnego dzidziusia i nic ... ( staramy się ponad rok ) byłam u ginekologa , przepisał mi luteinę w 14 dc mam brać 3 tabletki przed 10 dni . Chodzi o to ze mam nie regularne miesiączki ..i moje pytania brzmią:
1. Pierwszy dzień to jest dzień krwawienia , czyli Np dostałam okres 10.08 to 23 będzie 14 dc ? I od tego dnia mam brać luteinę , tak?
2. Czy są dziewczyny które miały problem z zajściem w ciąże , brały luteinę i się im udało ?
Soorki ze tak pytam ale nie miałam problemów z zajściem w pierwsza ciąże , nie musiałam brać luteiny i udało się po 3 miesiącach . A teraz staramy się staramy i nic ... 😟
 
reklama
Tak, 1 dzień cyklu to 1 dzień krwawienia (nie plamienia). Ja osobiście nie rozumiem po co lekarz przepisał ci luteinę. Po pierwsze skoro masz długie cykle powinien zrobić ci monitoring czy w ogóle masz owulację. Długie cykle mogą być spowodowane cyklami bezowulacyjnymi. Bez owu luteina nic nie pomoże. Luteinę powinno się brać po potwierdzonej owulacji i dokładnie 2 dni po niej. Jeżeli masz nieregularne miesiączki to tym bardziej owulacja pewnie nie wypadnie u ciebie książkowo w 14 dc.
 
Cześć 🙂 ja z mężem staraliśmy się przez8 miesiecy. Na któreś wizycie gin zaproponował mi Miovelle. Nie wykupiła jej od razu bo stwierdziłam jak może.mi pomóc preparat witaminowo-odzywczy..dodam że u mnie występuje straszny tradzik na twarzy, dekolcie, ramionach i plecach czyli jakieś zaburzenia hormonalne. Gin skierował mnie też na badania krwi. W między czasie coś mnie tknelo i w końcu zaczęłam brać tą całą miovelle.po1,5 miesiąca szok, brak okresu i dwie kreski. Może spróbuj, to jakaś nowość, kosztuje 100 zł (30 tabletek + 30 saszetek) oczywiście w porozumieniu gin.
 
Cześć 🙂 ja z mężem staraliśmy się przez8 miesiecy. Na któreś wizycie gin zaproponował mi Miovelle. Nie wykupiła jej od razu bo stwierdziłam jak może.mi pomóc preparat witaminowo-odzywczy..dodam że u mnie występuje straszny tradzik na twarzy, dekolcie, ramionach i plecach czyli jakieś zaburzenia hormonalne. Gin skierował mnie też na badania krwi. W między czasie coś mnie tknelo i w końcu zaczęłam brać tą całą miovelle.po1,5 miesiąca szok, brak okresu i dwie kreski. Może spróbuj, to jakaś nowość, kosztuje 100 zł (30 tabletek + 30 saszetek) oczywiście w porozumieniu gin.
Wiesz , może narazie ‚ polecze ‚ się lekami które przepisał lekarz a później jak nie będzie żadnych rezultatów zastanowię się z gin co zrobić dalej z tym... :(
 
Jeśli masz nieregularne cykle to trzeba sprawdzić w którym dc występuje owulka i dopiero po owulacji brać luteinę 😉 próbowałaś sprawdzać owulke paskami owulacyjnymi? Ewentualnie monitoring cyklu 😉
 
reklama
Ja również uważam, że powinnaś wiedzieć kiedy masz owulację i dopiero po niej brać luteinę (czyli po prostu hormon progesteron). Dziwię się, że ginekolog kazał ci ją brać akurat w 14 dniu cyklu chociaż, jak piszesz masz je nieregularne. Jak dla mnie powinnaś albo robić domowe testy owulacyjne, albo iść na monitoring cyklu i wtedy będziesz wiedziała kiedy owu nastąpi i kiedy zacząć brać luteinę.
Moja koleżanka w pierwszą ciążę zaszła bez problemów. Potem jak starali się 6 m-cy o kolejne dziecko i nic nie wychodziło skorzystali z pomocy lekarza. On po badaniach powiedział, że u niej pęcherzyk wzrasta jak powinien, ale nie pęka.. W kolejnym cyklu z monitoringiem lekarz w odpowiednim czasie kazał jej wziąć hormon, który powoduje pękniecie tego pęcherzyka i dopiero 2 dni po owu brać luteinę. Już w pierwszym cyklu z monitoringiem zaszła w ciążę.
Być może u ciebie też jest taki problem. Porozmawiaj z lekarzem. Może monitoring cyklu pomoże ci zajść w kolejną ciążę i urodzić dziecko. Trzymam kciuki. 🤗
 
Do góry