reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Ja też tutaj nie mam nikogo, jeśli chodzi o koleżanki.Ale jakoś z Włoszkami nie chce się zaprzyjaźniać, nie brakuje mi ich towarzystwa.Mój mąż na szczęście jest Polakiem i mam tu teraz moją mamę, która przyjechała mi pomóc.Nasza starsza córcia chodzi tu do przedszkola, a ja do niedawna dorabiałam, ale teraz siędzę już w domu.Za rok najprawdopodobniej wracamy do Pl.Nie wyobrażam sobie tu osiąść na stałe.Na razie czekamy na Małgosię:-)
 
reklama
Ja mam tu duzo znajmoych ale wiekszosc to oczywiscie przyjaciele ukochanego...wiekszosc to wspaniali ludzie, glownie mezczyzni...gorzej z wloszkami :)
 
Mieszkam w rejonie toskania:-) Mam 23 lata i we Wloszech jestem dopiero pol roku:-) Moj m jest Polakiem. Troszke przeraza mnie to wszystko jezyk narazie znam slabo naszczescie mnieszka tu z nami moja tesciowa jest tu od 10 lat wiec pomoze mi troszke z alatwianiem spraw lekarza i badan. A wlasnie co do badan jakie badania w czasie ciazy wykonuje sie we Wloszech?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witaj Lila, byłaś już na pierwszej wizycie?Jak pojdziesz to lekarz ci zleci badanie moczu, krwi i zrobi usg.U mnie tak to wyglądało.
Dziewczyny ja trochę z innej beczki, wiecie może czego się używa we Włoszech do pielęgnacji pępka u noworodka.Z góry dziękuję za odpowiedź
 
jeszcze nie bylam u lekarza ale niebawem sie wybieram:-) a co do pielagnacij pepuszka nie mam pojecia czego sie tu uzywa wiec ci nie pomoge:-(. Mam jeszcze pytanko moze polecicie mi jakis krem przeciew rozstepom ktory tu mozna kupic i sprawdzil sie w waszym przypadku badz slyszalyscie jakies dobre opinnie o nim:-)
 
najlepsze jest olio di mandorle.kupisz to w aptece, jak trafisz na taki jak w pudełku na krem to super ja go używałam w pierwszej ciąży.Sprawdził się super.teraz używam olejku lub zwyklej oliwki bambino.
 
Ja wszytskie kosmetyki jakich uzywam mam jeszcze z polski, jutro wyjezdzam na 10 dni ostatni raz w tym roku buuuuuuu, to sie jeszcze zaopatrze.Ale zaintersowalo mnie to olio di mandorle zapytam w naszej aptece.Kannah o ten pepuszek to zapytaj lekarza albo w aptece najlepiej, albo moze masz jakas kolezanke co rodzila to bedzie wiedziec na pewno.Pozdrawiam Was dziewczynki i zycze udanego weekendu :)
 
reklama
Do góry