reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

zyta,poczekaj zaczne od poczatku...
do wyrobienia paszportu sklada sie wniosek o paszport plus kilka innych dokumentow,juz na wniosku napisane jest (nie trzeba tego wypelniac)OBYWATELSTWO WLOSKIE..
potem potrzebne sa odbitki carta d'identita(ja nie mam obywatelstwa wiec musialm odbitke paszportu)a moj m.carta d'identita,na carta d..jest napisane obywatelstwo,
do wyrobienia paszportu dla dziecka potrzebni sa oby dwoje rodzicow,jak wypisywaliscie wniosek nie zwrociliscie uwagi ze jest napisane obywatelstwo wloskie?
cucciola dziecko nie musi byc zarejstrowane w polsce,mala ma obywatelstwo wloskie,jak nie chcerz aby miala i wloskie i polskie to nie musisz rejstrowac,moje dzieci nie byly rejstrowane w polsce ,ale zawsze na to jest czas,nie ma scadenza..
 
Ostatnia edycja:
reklama
zyta,poczekaj zaczne od poczatku...
do wyrobienia paszportu sklada sie wniosek o paszport plus kilka innych dokumentow,juz na wniosku napisane jest (nie trzeba tego wypelniac)OBYWATELSTWO WLOSKIE..
potem potrzebne sa odbitki carta d'identita(ja nie mam obywatelstwa wiec musialm odbitke paszportu)a moj m.carta d'identita,na carta d..jest napisane obywatelstwo,
do wyrobienia paszportu dla dziecka potrzebni sa oby dwoje rodzicow,jak wypisywaliscie wniosek nie zwrociliscie uwagi ze jest napisane obywatelstwo wloskie?
cucciola dziecko nie musi byc zarejstrowane w polsce,mala ma obywatelstwo wloskie,jak nie chcerz aby miala i wloskie i polskie to nie musisz rejstrowac,moje dzieci nie byly rejstrowane w polsce ,ale zawsze na to jest czas,nie ma scadenza..
a co do slubu zglaszalas??
 
zyta.ale nigdy przez mysl ci nie przeszlo ze mala nie ma obywatelstwa wloskiego a ma wloski paszport,jak wypelnialiscie wniosek to nie musieliscie wpisac obywatelstwa rodzicow?
ja powiem ci szczerze ze pierwszy raz w zyciu z takim czyms sie spotkalam,nie mam pojecia gdzie sie zglosic,i czy trzeba sie zglosic,napewno nie probujcie odnawiac go za 7 lat..nie wiem czyja wina,moze byc wasza ze wstawiliscie malej obywatelstwo wloskie we wniosku a takiego nie ma...moze lepiej nie poslugujcie sie wiecej tym paszportem,bo podpisujac wniosek za wasze dziecko ty i twoj maz avete dichiarato falso
 
wiecie co dziewczyny, w zyciu nie przypuszczalam, ze bede dziecko sama budzic, zaraz mi cycka rozsadzi, a ten spi w najlepsze, miziam go i miziam, a on tylko sie usmiecha i przeciaga :-)

zyta najwazniejsze to chyba nie poslugiwac sie tym paszportem, a w miedzyczasie ja bym go oddala tam gdzie Wam wydali, chyba...
a po polski paszport musicie sie udac do konsulatu
 
Ostatnia edycja:
od tego zaczelysmy temat wczoraj czy przedwczoraj,bo nasz aleks potrzebuje paszportu,wlasnie wszystkie sie dowiedzialysmy od kosmitki ze on nie bedaz jeszcze zarejstrowany w polsce dostanie paszport tymczasowy,praktycznie na zjazd do polskiw konsulacie lub ambasadzie polskiej...potem kosmitka zarejstruje go w polsce i moze wyrobic mu normalny paszport w polsce ..w twojej sytuacji ,mala zarejstrowana jest juz w polsce wiec mozesz zlozyc wniosek w konsulacie lub ambasadzie,nie wiem gdzie masz blizej
 
ooo kosmitka mnie wyprzedzila...
kosmitka,aleks jest niesamowity,a jak w nocy,co ile sie budzi?jak miko?nie protestuje ze musi chodzic do scuola a aleks w domu z mamusia?
mamy nowy suwaczek,aleks ma juz 6 dniii
 
w nocy tez ladnie spi, ja dokladnie tego nie kontroluje, bo tez spie ;-) w dzien to je i spi regularnie, teraz cos sobie przedluzyl... a najzywszy jest wieczorami :-)
 
zyta nie musi miec meldunku w polsce aby wyrobic paszport przez konsulat,ja nie mam meldunku w polsce od wielu lat,paszport mi wyrobili,wiem bo czytalam na internecie ze wyrabiaja paszporty polakom ktorzy nigdy w zyciu nie mieli meldunku w polsce..wiec badz spokojna,nie zmieniaj jej narazie nazwiska,poki mieszkacie tutaj ,i wasze zycie toczy sie tutaj ,zyjcie wedlug ich prawa nazwiskowego,bedzie wam latwiej(jestem w temacie,milam do czynienia w rodzinie ze zmiana nazwiska,wiem jaki to jest kociol)chyba ze w konsulacie beda mieli jakis sprzeciw,zmiane nazwiska mozesz w takim razie zalatwic przez konsulat,po paru mieisacach dostaniesz ozeczenie o zmianie nazwiska,bedziesz musiala przetlumaczyc je na wloski i z tym dokumentem (ozeczeniem)pozmieniac jej wszystkie dokumenty,akty urodzenia,wszystko..
jezeli konsulat nic ci nie powie,a nie powinien bo znam dzieci ktore nazywaja sie tak jak twoja mala,z koncowka ski(corki mojej siostry)i nigdy z tym problemu nie miala,aale one tak jak twoja mala nie maja meldunku w polsce,nie wiem czy to moze mec wplyw.
 
ale kociol nieziemski...
kosmitka ,jej nazwiska bez orzeczenia stanu cywilnego w polsce nie zmienia..jak bedzie miala to ozeczenie moze to zrobic...
ale mala ma juz rejstracje w pl,wiec moze skladac wniosek na normalny paszport
zyta,tranquilla ,nie potrzebny jest do niczego meldunek,ja kupowalam mieszkanie w polsce bez meldunku,i do dzisiaj nie mam
 
Ostatnia edycja:
reklama
zyta wiesz co ja na Twoim miejscu zadzwonilabym do konsulatu i powiedziala jak jest, a oni Ci powiedza dokladnie co zrobic

hm, a moze do paszportu nie trzeba miec PESELa w sumie
 
Ostatnia edycja:
Do góry