reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

czesc dziewuchy;-)
w kacu do was dotarlam,wczoraj zaczelam pisac,ale goscie przerwali mi:-p

u nas po prawie pieciu tyg.meczarni z kolka,narazie jest ok.chociaz nie do kaca(tez nie chce zapeszyc)ale to tylko dzieki temu,ze chyba dzialaja kropelki ale sprowadzone z Polski,bo te wloskie do niczego:no:nie dawalismy juz rady,a syn sie meczyl okropnie:-(

Co do nauki w szkolach,to ja jestem przerazona jak czytam was:shocked2:do tego ten czas spedzony w szkole od rana (U nas od 8,15do16,15:szok:)takie szesciolatki w lawkach?tyle godz.?w przedszkolu jeszcze zrozumie,ale tego jakos bardzo pojac nie moge,koszmar...
Do tego te prace domowe zadane do domu,dziecie wieczoru nie ma tylko lekcje z rodzicami...
minii sliczne te twoje dziewczynki...
apropo twojego wczesniejszego nicku to powinnas napisac do administratora o pomoc,albo jak chcesz wrocic do poprzedniego nicku,albo powinnas go wykasowac(wiem ze masz tam zdjecia tez wiec z samego tego),ale to tylko administrator,ja osobiscie jak mam problem na bb to pisze do aniaslu.Ale to juz jest twoja decyzja...:tak:
agatka13 czekamy na ciebie...

acha i ja dolaczam do apelu o wiosne,mam dosyc palenia w kominku,czy w u was tez sie tak kurzy jak u mnie,ze musze na okraglo ze szmata tanczyc?:-p;-)
Pozdrawiam wszystkie...
 
reklama
Zytka ja cie w zupelnosci rozumiem co do kurzu.Ja mam stufe na pelet.Maz mi niewiezyl ze jak ja sprzatam to sie tak kurzy jak w sobote siedzial kolomnie jak ja odkruzalam do myslal ze sie udusi.Ja mu mowie ze ja po odkurzaniu (robie to raz na 3 dni) potem przez te kolejne dni mam czarne gile z nosa normalnie.A kurzy sie niemilosiernie nawet od samego sypania peletu do srodka pieca...Koszmar...

A zebys zapobiegla kolka to kladz malego jak najczesciej na brzusiu i staraj sie aby zawsze mu sie odbijalo
 
Witajcie dziewczyny!
Byłyście głosować i spełnić obowiązek mieszkańca ziemi włoskiej? Ja tak, oddałam głos na Silvio...
Nie wiem co jest grane ostatnio nic mi się nie chce, nawet pisać na forum do Was wchodzę na] ]forum czytam Wasze posty ale nic nie piszę.....a związane to jest z brakiem pracy...kryzys straszny...MIEJMY NADZIEJĘ że może coś się znajdzie przed świętami....ach, można dostać fioła:tak:
Wiosno wiosenko gdzie jesteś powiedz nam....ja też mam już dosyć dokładania drewna do kominka...zbyt dużo kurzu i sprzątania a ciepła nie ma tak za bardzo...
A propo jak się wkleja zdjęcia na forum?, i czy macie profile na fb można byłoby się poznać bliżej, co Wy na to?
Jak mi przejdzie melancholia poodpisuję każdej z Was z osobna, cierpliwości troszkę...chyba nie tylko ja przechodzę kryzys ekonomiczny....beznadzieja.

Pozdrawiam Was wszystkie i każdą z osobna...:happy2:
 
Evelik mi sie zdaje ze to przesilenie zimowo wiosenne bo ja tez taka nijaka...

Ja glosowac niebylam bo nieposiadam do tego prawa :D a pzoatym na kogo by sie nieglosowalo i tak ujnia bedzie i tak ...Kryzys jest chyba wszedzie hihi...

Co do FB to nima problemu :) Ja juz znajomosci z tad zawarlam hihi...
 
Witajcie, ja tez jakos nie bardzo w nastroju do pisania, może to przez tą deszczową aurę? Ale widziałam, że idzie ku lepszemu, znaczy najbliższe dni przyjamniej u nas nie przewidują opadów, więc może apel do Pani wiosny ciut pomógł?
Ja niestety mam trochę zmartwień, mój tata jest po operacji, i niestety nie jest dobrze. Spać nie mogę za bardzo tylko chodzę i oczy ocieram.:-( No ale nie o tym chciałam.
Zytka ty się nie martw na zapas co do szkoly, Maciek jest wlasnie na tym systemie 8.30-16.30 i ja jestem zadowolona, choć też nie wyobrażałam sobie jak to można takim malutkim ludzikowm tyle wytrzymać. Tu jednak szkoła różni się znacznie od tej z naszych czasów podstawówki. W pierwszej klasie zajęć takich z prawdziwego zdarzenia było może zedwie godziny, reszta to zabawa. A i te godziny nauki także są prowadzone w sposób zabawowy. Byłam w pierwszej klasie na takiej lekcji i byłam w szoku(pozytywnym) jak lekcja sie odbywała. Najpierw tance, piosenki, zeby rozruszac umysł i ciało, potem dopiero coś bardziej przypominającego nauke. Nasze nauczycielki są zwolenniczkami techniki braingym(wyszukaj w necie), co bardzo dzieciakom pomaga. O 10-10.15 jest przerwa i jedza merende, potem znowu troche nauki i o 12,15 obiad. PO obiedzie robią compiti i czas na zabawe, albo jakies zajecia plastyczne(przed bozym narodzeniem robia ozdoby na choinke, itp)az do wyjscia do domu. Tak wiec jak wracaja do domu to tylko sie bawią. Compiti do domu dostaja tylko na weekend, a i tych nigdy za wiele nie ma, nawet teraz w drugiej klasie. Jak wybierzesz system do 13 to compiti dziecko musi robic codziennie w domu. MNie bardziej odpowiadal ten system do popoludnia bo wiedziałam, ze jak wroci nie musze mu glowy zawracac o odrabianie lekcji. Na poczatku jest trudno bo dzieic musza sie przyzwyczaic do tego rytmu szkolnego, ale jesli trafia sie wyrozumiale panie to na lekcjach pozwolaja nawet sie zdrzemnac:-) Poorientuj sie jak jest w waszej szkole gdzie chcesz dzieciatko poslac, jakies opinie moze wsrod znajomych. Nie martw sie na zapas!!
 
Ptyniu no to i was luzik.Tu takowego niema.Od pierwszego dnia w szkole lekcje i kupa odrabiania i kupa pracy.Tu niema zlitoj sie.Merende maja od 9.55 do 10.10 i potem do 12.30 dalej jazda.Od pierwszej klasy bardzo duzo ich mecza.I tak od poniedzialku do soboty.A na niedziele zadaja tyle ze czasamo siedze z nim w sobote do 22 zeby zrobil co by niedziele mial wolna.I zeby wyjsc gdzies mozna bylo.Niema tak kolorowo jak ty opisywalas :/ a od wrzesnia bedzie od 8 do 16 z merenda i objadem :/ zobaaczymy jak to bedzie...Wczoraj liczylam ile zeszytow max zurzyl od poczatku roku szkolnego i wyszlo 10 z italiano i 3 zestawy fogli do segregatora i 12 z matematyki :( tak storia geografia sienze musika i inglese to malo bo w inglese w segrgatorach pracoja...
 
reklama
Ania, ale Max chyba jest do 13, czy tez jak Maciek do 16,30? Moze to po prostu zalezy od systemu? Albo mieliście pecha ze szkołą, albo jest wyzszy poziom od tego u nas. Tak czy inaczej, nie ma porownania z Polską, w kraju naszym ojczystym jest o wieeele wyższy poziom nauczania. Jakby nie było naród jesteśmy zdecydowanie mądrzejszy, tylko szkoda ze tego nie widac, patrząc choćby na polityków i co sie w Polsce dzieje.
 
Do góry