reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Częste bóle głowy

Kasia0109

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2018
Postów
29
Cześć dziewczyny!
Macie jakieś sprawdzone sposoby na bóle głowy? Od kiedy jestem w ciąży to co jakiś czas mam bóle głowy w okolicach skroni, czoła i nad oczami. Teraz jak mnie złapało od soboty to do dziś trzyma. Jutro mam konsultacje u neurologa ale w ciąży i tak za wiele mi nie pomoże. Jestem w 27 tygodniu ciąży i jeszcze do rozwiązania trochę czasu więc jakoś muszę wytrzymać chciaż ciężko mi nawet funkcjonować w ciągu dnia a nie chcę brać leków przeciwbólowych. Może w ciąży to normalne ale martwią mnie te bóle :(
 
reklama
Ja miałam takie bóle, nawet pusałam o tym wątek. Też miałam iść do neurologa, ale przeszło po przypadkowym odstawieniu witamin ciążowych, jak ręką ojął i do tej pory mam spokój,głowa nie bolała mnie ani raz.
 
A może masz migrenę, że tyle Cię trzyma? Ja mam bóle głowy w ciąży po nocach bezsennych. Niestety cierpię na bezsenność. Pomaga mi często po prostu spacer albo wypicie melisy.
 
Ciśnienie mierzę trzy razy dziennie i zawsze jest w normie. Natomiast wypróbuję kawę z cytryną, melisę i odstawienie witamin. Migrena to raczej nie jest bo przed ciąża mi się to nie zdarzało. Ale w ciągu ostatniego tygodnia gorzej sypiam. Co chwilę się budzę i może to jest przyczyną tak jak u koleżanki powyżej.
 
A jak z nawodnieniem? Ból głowy to pierwszy znak niedostatecznej ilości płynów.
Ciśnienie też bym kontrolowała.
Piję raczej tyle ile trzeba. Na pewno więcej niż 2,5 litry. Ciśnienie mierzę już od dłuższego czasu i raczej to wykluczam, jest w normie.
 
Z witaminami może być tak że jakiegoś składnika jest za dużo. Może wystarczy zmniejszyć dawkę witamin zamiast je całkiem odstawiać, albo zmienić preparat na witaminy o innym składzie lub innej firmy. Ja próbowałam brać witaminy co 2 dzień ale niestety po kilku dniach znów bolała mnie głowa. Więc nie mogę brać witamin bo mi szkodzą. Zawsze tak miałam że suplementy mi szkodziły, i najlepiej się czuję jak nie biorę żadnych tabletek. Ale u ciebie może być inaczej więc może spróbuj pokombinować z witaminami. Powodzenia :)
 
reklama
A ja powiem tak - powodów może być multum i trudno będzie ci określić, z czym jest problem. Pójdź do lekarza, powiedz co i jak. On zaleci badania. Zrobisz badania. Lekarz zdiagnozuje problem.
 
Do góry