reklama

Częste łapanie za głowę, za ucho...

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez kropelkaa, 18 Luty 2014.

1. kropelkaa

kropelkaa Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

moja córcia od kilku dni często łapię się za głowę dwoma rączkami (w stylu "ale mam problemy" ;)).
    Potem zazwyczaj pociera oczka lub nosek, czasem zdarza jej się marudzić i zasypiać ale nie jest to standard - myślałam, że może tak będzie robić na spanie.
    Wcześniej pocierała za uszy, pediatra powiedziała mi, że to na ząbkowanie, jeśli nie ma gorączki, a dziąsła wciąż spuchnięte.
    Martwię się, gdyż malutka podczas porodu uderzyła głową o kanał rodny, miała dużego guza po porodzie(USG przezciemiączkowe nic nie wykazało). Dodatkowo w tym miejscu w którym się łapie ( nie zawsze tym samym) ma od urodzenia kilka widocznych żyłek, na które pediatra raczej nie reaguje ale wiadomo, mnie matkę, niepokoją.
    Czy któraś z Mam ma/miała podobny problem?
    Proszę o podpowiedzi, czy Wasze dzieci (w wieku 7miesięcy) często łapią się za główkę? może po prostu to forma badania własnego ciała?

2. camel

camel Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moj tak robi ciągle, raczej normalny objaw kiedy idą ząbeczki...ale jeśli martwisz sie...zawsze mozesz nawet prywatnie udać się na usg przez ciemiączko bedziesz miala obraz czy w główce wszystko ok...lub do laryngologa który posiada endoskop i zobaczy dokładnie kanał w uszach twojego dziecka...mój takie badanie miał wykonane w trakcie choroby wiec jestem pewna ze ten objaw to tylko ząbki...

3. reklama
  4. Katamama

Katamama Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas też mój mały cały czas łapie się z uszka i bałam się, że może ma zapalenie uszku, ale byliśmy u pediatry i wszystko z uszami ok, a przez ząbkowanie tak robi.
    Zawsze lepiej iść do pediatry i niech przebada i rozwieje wszelkie wątpliwości, po co masz się zamartwiać.

5. e_lizka

e_lizka Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja córeczka też łapie się za głowę. Praktycznie cały czas. Ja nie myślę, że to niepokojące. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że to element nauki i badania swojego ciałka. Wydaje mi się, że maluszek nie jest w stanie jeszcze określić rączkami, gdzie go boli np. nie łapie się za brzuszek za każdym razem kiedy go boli, ale oczywiście główka to poważny problem i chyba lepiej się przejść, żeby zachowanie specjalista.

6. margareth

margareth Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój syn też się często łapie za głowę, za ucho, za włosy, nawet sobie powyrywał włosy przy uszach, wyglądają jak wygolone;).

Poleć forum