reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Częste łapanie za głowę, za ucho...

Dołączył(a)
3 Grudzień 2013
Postów
6
Witam,

moja córcia od kilku dni często łapię się za głowę dwoma rączkami (w stylu "ale mam problemy" ;)).
Potem zazwyczaj pociera oczka lub nosek, czasem zdarza jej się marudzić i zasypiać ale nie jest to standard - myślałam, że może tak będzie robić na spanie.
Wcześniej pocierała za uszy, pediatra powiedziała mi, że to na ząbkowanie, jeśli nie ma gorączki, a dziąsła wciąż spuchnięte.
Martwię się, gdyż malutka podczas porodu uderzyła głową o kanał rodny, miała dużego guza po porodzie(USG przezciemiączkowe nic nie wykazało). Dodatkowo w tym miejscu w którym się łapie ( nie zawsze tym samym) ma od urodzenia kilka widocznych żyłek, na które pediatra raczej nie reaguje ale wiadomo, mnie matkę, niepokoją.
Czy któraś z Mam ma/miała podobny problem?
Proszę o podpowiedzi, czy Wasze dzieci (w wieku 7miesięcy) często łapią się za główkę? może po prostu to forma badania własnego ciała?
 
reklama
Moj tak robi ciągle, raczej normalny objaw kiedy idą ząbeczki...ale jeśli martwisz sie...zawsze mozesz nawet prywatnie udać się na usg przez ciemiączko bedziesz miala obraz czy w główce wszystko ok...lub do laryngologa który posiada endoskop i zobaczy dokładnie kanał w uszach twojego dziecka...mój takie badanie miał wykonane w trakcie choroby wiec jestem pewna ze ten objaw to tylko ząbki...
 
U nas też mój mały cały czas łapie się z uszka i bałam się, że może ma zapalenie uszku, ale byliśmy u pediatry i wszystko z uszami ok, a przez ząbkowanie tak robi.
Zawsze lepiej iść do pediatry i niech przebada i rozwieje wszelkie wątpliwości, po co masz się zamartwiać.
 
Moja córeczka też łapie się za głowę. Praktycznie cały czas. Ja nie myślę, że to niepokojące. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że to element nauki i badania swojego ciałka. Wydaje mi się, że maluszek nie jest w stanie jeszcze określić rączkami, gdzie go boli np. nie łapie się za brzuszek za każdym razem kiedy go boli, ale oczywiście główka to poważny problem i chyba lepiej się przejść, żeby zachowanie specjalista.
 
Mój syn też się często łapie za głowę, za ucho, za włosy, nawet sobie powyrywał włosy przy uszach, wyglądają jak wygolone;).
 
Do góry