reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czeste odawanie moczu przez 16miesieczne dziecko

marysia868

mama Macieja
Dołączył(a)
5 Styczeń 2010
Postów
840
Miasto
łódź
Witam mamy taki o to problem. Nasz syn ma 16 miesiecy i od okolo tygodnia strasznie przesikuje pampersy, nie sa one zamale. Pierw myslalam ze to jest kwestia duzej ilosci wody pitej , ale kiedys pil tyle samo i tyle nie sikał, ale jak sie prszyjzalam to on wcale tak duzo nie pije, a przsikuje sie strasznie, po 3 godzinach jesli nie zmienie mu wczesniej pampersa, a normalnie zmieniam co 4 godziny. Pampers wazy chyba ze 3 kg, poza tym mokre sa spodenki i bluzka i to samo jest w noy, staram sie nie dawac mu duzo picia przed samym snem albo wogole, ale rano albo w nocy juz jest przesiusiany.Podczas zmiany ciezkiego pampersa tez zdarza sie ze nie zdaze nalozyc drugiego a on juz nasikal gdzies
Nie wiem co zrobic, czy to moze cos z nerkami i powinam isc do lekarza.

Kolezanki mowia ze ich dzieci tez duzo pija, i czesto sikaja ale nie w takich ilosciach.
 
reklama
marysiu najlepiej będzie jeśli dasz do badania mocz i pójdziesz z wynikiem do pediatry.
W mojej przychodni w badaniu ogólnym robią też taki ogólny poziom bakterii, ale ja robię też przeważnie posiew. Badanie ogólne będziesz miała już następnego dnia, a posiew dopiero po 5 dniach. Jeżeli badanie ogólne wyjdzie ok to mimo wszystko poszłabym do pediatry, tak na wszelki wypadek, chociaż wydaje mi się, ze z dwojga złego lepiej że sika dużo niż miałby nie sikać.
Możliwe że to zapalenie pęcherza, ale jeśli w moczu nie bedzie bakterii to dostaniecie pewnie jakiś Furagin i tyle.
 
cukrzyca u niemowlat bywa niezmiernie sporadycznie i towarzysza jej objawy ktore niepokoja bardziej niz czeste siusianie. bardziej sklanialabym sie ze moga byc to bakterie w moczu, zrob badanie moczu i wszystko bedzie jasne
 
martaik, mojej koleżanki córka w wieku 2 lat strasznie zaczęła się przesikiwać, a mało piła, niestety się okazało, że ma cukrzycę insulinozależną i baardzo wysoki poziom cukru. Przez to jestem przeczulona na taki symptom. Więc nie można tego wykluczać, ale oczywiście bakterie w moczu też mogą być od jakiegoś zapalenia.
 
reklama
dzieki, w nastepnym tyg napewno pojdzie my do lekarza, bo teraz ma urlop.
chco do nocnika tez nad tym myslalam, ale on niedawno nauczyl sie chodzic i jeszcze ne robi tego tak pewnie wiec z nocnikiem jeszcze poczekam
 
reklama
Do góry