reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

częste picie wody w nocy 7,5 miesięcznego dziecka

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Potrzebuje porady, mój syn ma obecnie 7,5 miesiąca i od jakiegoś 1,5 miesiąca budzi się kilka a nawet więcej razy w ciągu nocy. Wcześniej spał ładnie budząc się koło 4 na jedzenie. Wszystko zaczęło się od infekcji gardła gdzie lekarz mówi proszę często poić więc poiłam i w dzień i w nocy. Potem przyplątała się infekcja układu moczowego, a na koniec trzydniówka z wysoka gorączką gdzie oczywiście tez często dawaliśmy dziecku wodę do picia. Obecnie wygląda na to, że nic synowi nie dolega (oczywiście mogę też isc zęby - obecnie przebiły się dwie jedynki na dole), a dalej budzi się kilka razy w nocy. Wcześniej wystarczało podanie smoczka, teraz musi wypic wode i dopiero idzie znowu spać. Dziś w nocy wypił prawie całego niekapka (chyba 150ml). Czy to picie nawykowe? jak sobie z tym poradzić? Dodam, że podanie w nocy mleka mm nic nie zmienia. Syn je dużo (rano 200 ml mm, potem kaszka na mm, obiad 200g, deser 200g i kolacja 240ml mm).
 
reklama
Rozwiązanie
Mnóstwo mam ma tak samo :) może to skok rozwojowy, albo kolejne zęby :). Niestety dzieci się budzą w nocy mija z wiekiem, a mamy muszą się trochę pomęczyć :)
Wyglada na nawykowe. Znam ludzi, którzy w wieku dorosłym budzą się w nocy na picie i trzymają butelkę z sokiem podblozkiem. Kwestia przyzwyczajania- i nie mówię tu o jednorazowych przypadkach. Poczekaj jeszcze chwile i zobacz Jak to się rozwinie, jak nic się nie zmieni ogranicz mu picie w nocy
 
najlepsze jest to, że nawet podnoszenie w nocy do utulenia nie działa. Napije się wody, dostanie smoczek i lulu i za ok godzinę, dwie to samo ;/ jakbym dawała sok to bym się jeszcze nie zdziwiła ale, że woda mu tak spasowała to sie nie spodziewałam...
 
Do góry