reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Częstomocz II trymestr

Vi89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
32
Hej dziewczyny 👋 dzis rano robilam badanie ogólne moczu bo zauważyłam, że jest dość mętny poza tym nie było żadnych dolegliwości. Po powrocie z laboratorium zaczęłam biegać do toalety co pol godziny. Byłam pewna ze musi wyjść w badaniu jakas bakteria. Ale zero informacji - to wynik:

Badanie ogólne moczu + Osad A20 Barwa zolty [-],Przejrzystość mętna [-],pH obojętny [5-6],Ciężar właściwy 1,015 [1,015-1,025]~,Białko negatywny mg/dl[-],Glukoza negatywny [-],Urobilinogen w normie [-],Bilirubina negatywny [-],Ketony negatywny [-], [-],Nabłonki wielokątne pojedyncze w polu widzenia [-],Moczany bezpostaciowe bardzo liczne w polu widzenia [-],Leukocyty 0-2 wpw [-];

czy robic jutro drugi raz badanie moczu i posiew? Jaki może być powód parcia na pęcherz? Parcie jest bezbolesne, po prostu mam potrzebę oddawania moczu w średnich ilościach. Jestem w 20 tc.
 
reklama
Hej dziewczyny [emoji112] dzis rano robilam badanie ogólne moczu bo zauważyłam, że jest dość mętny poza tym nie było żadnych dolegliwości. Po powrocie z laboratorium zaczęłam biegać do toalety co pol godziny. Byłam pewna ze musi wyjść w badaniu jakas bakteria. Ale zero informacji - to wynik:

Badanie ogólne moczu + Osad A20 Barwa zolty [-],Przejrzystość mętna [-],pH obojętny [5-6],Ciężar właściwy 1,015 [1,015-1,025]~,Białko negatywny mg/dl[-],Glukoza negatywny [-],Urobilinogen w normie [-],Bilirubina negatywny [-],Ketony negatywny [-], [-],Nabłonki wielokątne pojedyncze w polu widzenia [-],Moczany bezpostaciowe bardzo liczne w polu widzenia [-],Leukocyty 0-2 wpw [-];

czy robic jutro drugi raz badanie moczu i posiew? Jaki może być powód parcia na pęcherz? Parcie jest bezbolesne, po prostu mam potrzebę oddawania moczu w średnich ilościach. Jestem w 20 tc.
W ciąży to normalne latanie do WC. W 3 trymestrze to możesz nawet do WC nie zdążyć. Popuszczanie na porządku dziennym.
Jak wyniki Oki to się nie ma czym przejmować
 
Wynik najlepiej skonsultuj z lekarzem, on będzie najlepiej wiedział i w razie czego zleci ponowne badanie.
Ja jestem w 15tc i też bardzo często biegam do toalety, ale najlepiej jak powiesz lekarzowi o swoich obawach, dostaniesz fachową i wiarygodną odpowiedź. Trzymaj się!
 
Ostatnia edycja:
Bieganie do toalety w ciąży wspominam chyba najgorzej - ani na spacer spokojnie wyjść, ani do kina, ani do restauracji, bo co chwilę truchcikiem do WC... Mało z tego, ostatnio rodziłam ponad 6 lat temu, a latanie do łazienki zostało mi na dłuuuuuugo, nie wyszłam z domu bez wizyty w toalecie :D
 
Do góry