reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Częstotliwość robienia kupek 4,5 mc niemowlę

Dołączył(a)
10 Październik 2017
Postów
2
Witam,
Chciałam zapytać jak to wygląda z częstotliwością robienia kupek u Waszych maluchów które są karmione
mlekiem modyfikowanym. Moje maleństwo do 3 mc robiło kupkę raz dziennie ale od ponad ok 1,5 mc robi kupkę raz na 4 dni - nie widać aby jakoś sprawiało mu problem zrobienie tej kupki. Konsultowałam się z dwoma pediatrami jeden mówi że to za rzadkoę a drugi że tak może być. Maluch jest karmiony mlekiem przeciw zaparciom i kolkom (Bebulon Comfort) dodatkowo dostaje kropelki Dicoflor oraz troszeczkę dostaje soczku jabłkowego ( jak pediatra zasugerował). Nic z powyższego nie spowodowało aby częstotliwość oddawania kupki się poprawiła. Więc w sumie nie wiem czy mam się martwić czy nie ?
 
reklama
Jeśli nie sprawia mu problemu zrobienie kupki nie jest jakoś wyjątkowo marudny i płaczliwy to nie ma się czym martwić. Mój co prawda kp ale po 6 tyg życia z kupami było różnie. Zazwyczaj jedna dziennie ale jego rekord to po 3 dni nie robienia ( przez jakiś miesiąc tak miał ) i wszystko było ok
 
Mnie położna tłumaczyła, że zatwardzenie stwierdza się, jeżeli dziecko ma problem ze zrobieniem kupki, tzn stępa, pręży się. Nawet jeżeli kupka jest twardsza i radziej, ale dziecka to nie męczy, to ponoć jest ok. Tak mówiła.
Moja córeczka zaczęła się regularnie wypróżniać po rozszerzeniu diety. Błonnik z warzyw i owóców myślę tak zadziałał.
 
Do góry