reklama

czkawka u niemowlęcia

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez titlan, 4 Marzec 2007.

1. titlan

titlan Zaangażowana w BB

Mój maluszek często ma czkawkę, najczęściej zaczyna się gdy położę go w łóżeczku po przewijaniu. Nie może wtedy zasnąc i trochę trwa zanim mu przejdzie.:-(
    Czy są jakieś sposoby na czkawkę u maluszków? Trochę się martwię, czy to może byc niebezpieczne? Będę wdzięczna za wszelkie rady.

2. ania_77

ania_77 Mama Marcinka i Julki

Mój synek od urodzenia ma czkawkę (poza tym miał ją jeszcze w brzuchu ;-) ) Dzieciaczki tak reaguja np. na zmianę temperatury, własnie zmiany położenia ( u maluszków z tego co pamiętam wynika z mięśni przpony które jeszcze nie są tak sprawne jak u dorosłego). Najprościej dać troszkę pić. Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, więc to co dasz do popicia zależy od Ciebie. Mój synek do tej pory miewa czkawki ale teraz tylko wówczas gdy się śmieje.

3. reklama
  4. titlan

titlan Zaangażowana w BB

Dziękuję :) Bardzo się uspokoiłam. Synek ma dopiero 10 dni, więc chyba po prostu będę mu dawała troszkę mleka (na razie jest karmiony tylko cycem :-)). Dziś była u nas położna i też powiedziała, że to nic takiego, można go wziąć na ręce i utulić aż przejdzie.

Niestety nie bardzo jeszcze wiem jak wstawiać informacje o sobie i Maleństwu do postów,ale jestem chyba na dobrej drodze :)

5. isunia

isunia Fanka BB :)

xxx

Ostatnia edycja: 27 Sierpień 2013
  6. Miśka T

Miśka T Wrześniowe mamy'06

Ja swojego synka kiedy dostała czkawkę, a jako bardzo mały bobas dostawal ja bardzo czesto, nakrywałam buzke pieluszka tetrową, i po chwilce czlawka przechodziła, pod pieluszka robi się cieplutko, zmienia się temperatura, jakoś tak to działa, polecam!!!

7. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

slyszalam tez ze pomaga polozenie reki na ciemiaczku-oczywiscie delikatnie...

Poleć forum