reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czkawka

KasiaU

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2008
Postów
16
Wiem, że czkawka u dzieci nie jest niczym nazwyczajnym, ale czy u waszych maluszków wygląda ona też tak jak u mojego Kubusia?
Jemu zapada się pół klatki piersiowej do środka. Rozumiem, że małe dzieci mają delikatniejszy szkielecik, ale nie spodziewałam się, aż takich efektów.
Wygląda to strasznie.
 
reklama
mialam dokladnie takie same wrazenia, jak zobaczylam czkawke u mojej niuni(urodzila sie w tym samym dniu co Twoj Kubulek), a na dodatek przerazilo mnie, ze moze ona trwac nawet 20min i sie biedulka meczy, ale to nic groznego:)
 
Krzyś ma czkawkę zawsze kiedy bardzo się śmieje..i czka tak, że słychać go w drugim pokoju. I bardzo się przy tym denerwuje. Kiedyś przystawiałam go do piersi, żeby przeszło. Ale teraz nie chce ssać, jeżeli nie jest głodny. I męczy się zwykle okolo 20 min.
 
A najlepszym i jedynym u takich maluszkow lekarstwem jest wlasnie danie cycusia, niestety moja ma zwykle czkawe po jedzieniu, wiec woli pocierpiec, niz wiecej possac:)
 
Ja jakiś czas temu czytałam w jakiejś gazecie dla mam że czkawka takiego malucha podobno nie męczy jak dorosłego. :-) Było też napisane że najlepiej jest odwrócić uwagę i mija. Same sprawdźcie na kimś dorosłym.:tak:Jak mnie kiedyś czkawka męczyła w pracy to koleżanka mnie zapytała "Przyniosłaś mi to o co Cie prosiłam" Chwila zastanowienia i czkawka minęła. Na mnie zadziałało... :-D
 
Ja jakiś czas temu czytałam w jakiejś gazecie dla mam że czkawka takiego malucha podobno nie męczy jak dorosłego.

to prawda. Jednak niektóre dzieci znoszą ją całkowicie "bezboleśnie" ze zdziwioną miną inne się męczą. Nie ma na to reguły.
 
reklama
Moje dzieci tez miały czkawkę i to bardzo często. Zauwazyłam, że zdarzało się to głównie, kiedy ich przebierałam, a więc kiedy mogłyby potencjalnie przemarznąć. Położna poradziła mi, abym nakładała czapeczkę na główkę, wtedy niby miała szybciej przejść, i chyba nawet czasem to działało. Innym sposobem na pozbycie się czkawki jest podanie dziecku czegoś do picia.Ale generalnie się tym nie martwiłam, bo wiedziałm, że to nie choroba.
 
Do góry