reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czop i rozwarcie 1cm w 36tc

patpat

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2016
Postów
33
Cześć dziewczyny ;) Wróciłam do Was z nurtującym mnie pytaniem ;) Jest to moja pierwsza ciąża, dlatego nie mogę w żaden sposób odnieść się do własnego doświadczenie, wiec wolę zapytać kompendium wiedzy jakim jest to forum ;)

Mianowicie: Około 1,5tyg temu (34tc) zauważyłam odchodzący czop, a jako że był biało-przeźroczysty nie panikowałam, skonsultowałam z położną, która powiedziała, żeby się nie stresować jak nie ma żadnych innych objawów i że mogła to być tylko mała część, a reszta się oderwie podczas porodu. Faktycznie, od tego czasu co jakiś czas "kawałeczek" tego czopu zauważam na wkładce, jednak nie jest on w żaden sposób zabarwiony.
Dodatkowo na wizycie kontrolnej u ginekologa w poniedziałek (36tc) dowiedziałam się, że już jest rozwarcie 1cm. Niemniej jednak również mam nie panikować, tylko leżeć i odpoczywać, co by donosić te ciążę do przyszłego tygodnia, ale gin jest nastawiona, że nawet 2 tyg pochodzę z tym rozwarciem. Jest to dla mnie nieco dziwne, bo rozwarcie kojarzy mi się już z rozpoczynającym porodem.
Dziś dodatkowo zauważyłam kawałeczek czopu, jednak już był lekko zielonkawy (?).

Powiedzcie mi proszę, doświadczone mamy, czy faktycznie powinnam spokojnie czekać, aż się cokolwiek wydarzy większego i jak długo mogę na tę końcową akcję porodową czekać? Czy te dwa tygodnie to czasem nie za dużo?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja z rozwarciem 2-3 cm w obu ciazach (jakos od ok 37tyg) normalnie chodzilam, seks itp Pozniej jak juz doszlam do terminy to aktywnosci ile sie dalo a i tak mi to porodu nie ruszylo. Rodzilam po terminie i to wywolywali. Spokojnie jesli lekarz nie mowi ze trzeba uwazac to nie warto lezec plackiem na koncowce. Porod to tez wysilek wiec lepiej byc aktywnym i miec sile i jako taka kondycje. A rozwarcie wcale nie rowna sie porod :)
Dziewczyny, a mam jeszcze jedno pytanie ;) czy z tym rozwarciem funkcjonowalyscie normalnie? Seks itd? Czy jednak tylko odpoczynek i czekanie aż maluch wykaże chęć wyjścia?;)
 
Ja z rozwarciem 2-3 cm w obu ciazach (jakos od ok 37tyg) normalnie chodzilam, seks itp Pozniej jak juz doszlam do terminy to aktywnosci ile sie dalo a i tak mi to porodu nie ruszylo. Rodzilam po terminie i to wywolywali. Spokojnie jesli lekarz nie mowi ze trzeba uwazac to nie warto lezec plackiem na koncowce. Porod to tez wysilek wiec lepiej byc aktywnym i miec sile i jako taka kondycje. A rozwarcie wcale nie rowna sie porod :)
 
Rozwiązanie
Do góry