reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop śluzowy

reklama
mi odchodzil czop w piatek caly dzien i taknie wygladal a w nocy z piatku na sobote urodzilam i tez bylam w 40 tyg dokladnie co do dnia z usg urodzilam.czop u mnie przypominal najpierw ciemna wydzieline a pozniej byl coraz bardziej krwisty. no i jak skonczyl odchodzic to wody zaczely odchodzic...powodzenia wam zycze i szczesliwego rozwiazania!-a swoja droga to ciesze sie ze mam juz to za soba:p
 
kurcze u każdej dziewczyny poród - i jego początek wygląda inaczej. Znam na prawdę bardzo dużo dziewczyn, które jechały do szpitala tylko dlatego że miały skurcze, a czop i wody odeszły już im na koźle, przez co nigdy ich nie widziały. A znowu mojej koleżance która rodziła dokładnie tydzień temu, wody odeszły w domu, a czopa nie widziała (musiała go w nocy wysikać i nawet o tym nie wiedziała)
 
nie zawsze czop odchodzi krwisty czasami to jest po prostu gesty sluz bezbarwny nie jest powiedziane ze musi byc z paseczkami krwi jak ja np mialam. kazda z nas jest inna ale porodu na pewno nie przegapicie:) spoko da sie przezyc;-)
 
porodu na pewno nie przegapicie:)
Ta-a, o 6tej jak sie obudziłam to jeszcze nie byłam pewna czy to poród, a o 8mej jak przyjechałam do szpitala to się okazało że mam 9cm rozwarcia:-p Urodziłam przez 9tą. U mnie czop odszedł jakieś 10 - 12 dni przed porodem, była to gesta biała grudka wydzieliny, a koleżance odszedł z paseczkami krwi 3 tygodnie przed. Więc nigdy nic nie wiadomo!;-)
 
dziewczyny wlansie zauwazylam ten watek i strach mnie troche ogranal,ze porod sie zbliza.
Ja narazie od dwoch tygodni mam żółtawy śluz,ale to podobno narmalne, ma tez wizyte w poniedzialek wiec powiem lekarzowi.
Zastanawiam sie jak to bedzie z tym czopem i w ogole wodami płodowymi?!
 
ja dzisiaj byłam na wizycie u lekarza i specjalnie pytałam się o czop. Nawet jak odejdzie to nie ma co się wybierać do szpitala, to jeszcze nie jest uznawane za oznakę rozpoczętego porodu. Oczywiście jest to sygnał dla mamuśki, że poród zbliża się wielkimi krokami (albo za kilka godzin, albo za kilka dni).
małekropki - Nie przejmowałabym się za bardzo tą wydzieliną, w ciąży ogólnie wydziela się jej sporo. A wody jak ci odejdą to będziesz wiedziała - pomylić je możesz jedynie z moczem, a on jest żółtawy i o zapachu amoniaku. Także trudno je pomylić.
 
reklama
dziewczyny wlansie zauwazylam ten watek i strach mnie troche ogranal,ze porod sie zbliza.
Ja narazie od dwoch tygodni mam żółtawy śluz,ale to podobno narmalne, ma tez wizyte w poniedzialek wiec powiem lekarzowi.
Zastanawiam sie jak to bedzie z tym czopem i w ogole wodami płodowymi?!
Jak sie boisz porodu to polecam ten wątek

https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/porod-na-wesolo-7030/

Ja przeczytałam cały i od tej pory wcale sie nie balam, z tego braku strachu wszystko poszło szybko i sprawnie:)
 
Do góry