reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop śluzowy

Dołączył(a)
17 Sierpień 2008
Postów
6
Miasto
Gdańsk
Cześć dziewczyny. Jestem w 34-35 tygodniu ciąży. Dzisiaj zauważyłam przy załatwianiu ciągnącą się przeźroczysto-białą wydzielinę i troszkę wody. Czy to schodzi czop, czy to coś innego??
Ostatnio robiłam badania moczy i wszystko wyszło oki.
Pozdrawiam
 
reklama
Czop to taka galaretka, może być przexroczysta, z domieszką śluzu,lekko podbarwiona krwią, brunatna itp., ale jak masz jakiekolwiek wątpliwości to idź do ginekologa :tak:
 
Cześć Wam wszystkim! Jestem tu pierwszy raz. Chciałam prosić Was o pomoc. Jestem w 31 tc i miałam małą infekcję w pochwie, więc płukałam ją sobie Tantum Rosa za pomocą irygatora. Podczas płukania zauważyłam że wyleciało mi troszkę śluzu z pochwy (biały, w ilości stołowej łyżki do zupy). Pomyślałam że to pewnie normalny śluz i nie ma się czym martwić, ale potem poczytałam sobie o tzw. czopie porodowym i zaczęłam się zastanawiać, czy to aby nie był on i czy w ogóle jest możliwe, żebym go sobie tak poprostu wypłukała za pomocą tego irygatora? Wiem, że może moje pytanie jest "troszkę" irracjonalne, ale totalnie nie wiem co mam myśleć, bo to moje pierwsze dziecko i nie mam jeszcze żadnych doświadczeń w tej kwestii:-( A jeżeli to możliwe, to czy moje dziecko nie jest już chronione przed jakimiś drobnoustrojami? :-(
 
Wiesz co nie wiem czy powinnaś używać irygatora w ciąży , powiem ci że mój czop porodowy był taki krwisty i galaretkowaty ale czy wszystkie takie są to nie wiem .Może zasięgnij porady lekarza zawsze będziesz spokojniejsza .
 
Dzięki za odp. Jak zaszłam w ciążę i nabawiłam się bakterii to lekarz właśnie polecił mi irygację. i to już po 20tc. Myślisz, że da się czop tak zwyczajnie wypłukać?
 
Mnie się wydaje że raczej nie da się go tak poprostu wypłukać.Ale jeżeli masz jakieś wątpliwości to skonsultuj to z lekarzem :-)
 
U mnie zaczal odchodzic rano, a do szpitala pojechalam dopiero o 20tej z 3 cm rozwarcia... Ale z tego co wiem, to moze byc roznie... Definitywnie jest to pierwsza oznaka, ale nie panikuj, jak zaczna sie skurcze, to po prostu odmierzaj sobie czas pomiedzy... Ty wiesz najlepiej jaki masz dystans do szpitala...
 
też tak miałam, mniej więcej 12 godzin po odejściu czopa pojechałam do szpitala i miałam tylko 3 cm rozwarcia...
pewnie teraz rodzisz, powodzenia!
 
reklama
Mi czop śluzowy odszedł o 5.00 rano a do szpitala pojechała o godzinie 12.00 w południe, bo wody mi zaczeły odchodzić, córcie urodziłam o 18.10 popołudniu. Wszystko tego samego dnia.

Powodzenia:-)
 
Do góry