reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czopki glicerynowe dla niemowlaka

Mnie w szpitalu mówiono, że zaczynam od czopków. Jak czopki nie pomogą to dopiero wlewki melilax. Mają działanie drażniące na jelita. A u wcześniaka, to nie takie proste, bo perystaltyka jest zaburzona. Też mam wcześniaka w domu
 
reklama
Też podawałam raz czopka kawałeczek nie dużo w sumie teściowa wkładała odrobine jakoś 1/5 i poszła kupka. Spróbuj masaż brzuszka albo termofor przyłożyć coś ciepłego na brzuszek.
 
Spokojnie zastosuj czopki. Lepiej by się wypróżniać niż miało zalegać. Czopki to najłagodniejszy sposób. A smółkę miała o czasie i w szpitalu normalnie się wypróżnianie? Jak zaczniecie rehabilitację, to może będzie lepiej. U wcześniaka perystaltyka bywa różna. Jak zaparcia będą się utrzymywać to warto wprowadzić makrogol.
W szpitalu miała dwa razy wlewkę i było wszystko ok. Podałam wczoraj ten czopek właśnie 1/4 i się udało, ale widzę że coś dalej ma problem. Zobaczymy jak to będzie dalej.
 
A mi przy wcześniaku powiedzieli, żeby nie podawać czopków. Tylko w ostateczności. Nie częściej niż 1x w tygodniu.
 
W szpitalu miała dwa razy wlewkę i było wszystko ok. Podałam wczoraj ten czopek właśnie 1/4 i się udało, ale widzę że coś dalej ma problem. Zobaczymy jak to będzie dalej.
Wlewka nie jest zła, tylko jest silniejszym zadziałaniem na jelita. Lepiej zaczynać od łagodniejszych środków, czyli czopków.
Moja córka ma 2,5 roku. Wciąż miewa zaparcia.
 
A mi przy wcześniaku powiedzieli, żeby nie podawać czopków. Tylko w ostateczności. Nie częściej niż 1x w tygodniu.
Tak, to ważne by jak najczęściej dziecko samo się wypróżnianie, bo przy czopkach jelita jeszcze bardziej się rozleniwiają. Tylko jeśli są zaparcia mocne, to lepiej dać czopek by się dziecko wyróżniło niż czekać za długo, bo to też ma swoje skutki.
Moja dziewczynka miała takie zaparcia, że wyprozniala się regularnie, a kał i tak zalegał do tego stopnia, że ja blokował, aż w końcu poszerzyło się jelito. Nacudowalysmy się różnych środków. W CZD powiedzieli jak mamy stopniować środki pomagające w wyproznianiu. Dziś ciągle muszę pilnować wyproznien. Choć raczej reguluje je teraz ruchem i dieta. Ogólnie żadne środki wspomagające nie są dobre, ale brak wypróżnień może być niebezpieczny. Najpierw masaż i ćwiczenia nóżkami. Potem inne środki. Też tak robilismy
 
Dlatego przed zastosowaniem tej metody mimo wszystko najpierw zalecam wizytę u lekarza. Jest szansa, że dobry pediatra wszystko wytłumaczy i pokaże jak masaż brzuszka wykonać, by nie zaszkodzić (a jak nie to warto zasięgnąć porady u fizjoterapeutów).
Owszem - jak nic nie pomaga, to czasem trzeba się wspomóc. Tylko pytanie czy dziecko faktycznie się nie wypróżnia czy tylko przychodzi mu to z trudem - bo stęki i przybieranie czerwonego koloru większość dzieci przechodzi.
Dlatego na początek odradzam czopki, co nie znaczy, że jestem ich przeciwniczką. Tylko trzeba odpowiedni złoty środek znaleźć.
 
reklama
Dlatego przed zastosowaniem tej metody mimo wszystko najpierw zalecam wizytę u lekarza. Jest szansa, że dobry pediatra wszystko wytłumaczy i pokaże jak masaż brzuszka wykonać, by nie zaszkodzić (a jak nie to warto zasięgnąć porady u fizjoterapeutów).
Owszem - jak nic nie pomaga, to czasem trzeba się wspomóc. Tylko pytanie czy dziecko faktycznie się nie wypróżnia czy tylko przychodzi mu to z trudem - bo stęki i przybieranie czerwonego koloru większość dzieci przechodzi.
Dlatego na początek odradzam czopki, co nie znaczy, że jestem ich przeciwniczką. Tylko trzeba odpowiedni złoty środek znaleźć.
Dziewczyna pisała, że czopek podaje po konsultacji z pediatra.
 
Do góry