reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery katy naszego maluszka :)

reklama
Pokoiki śliczne :-) u nas tez podobnie wygląda jak u Stokrotki , tez ma mały taka matę i na niej wszystkie swoje zabawaki :-)
 
Dziewczyny odświeżam wątek!!! pytanie do MAmoota i innych które wykorzystywały pomysł materaca zamiast łóżeczka - jaki wymiar wybrałyście (no bo żeby potem do ewentualnego łóżka dziecięcego pasowało???) i jaki rodzaj materaca - tego jest tyle że nie wiem w ogóle na co patrzeć...tzn na razie zajrzałam na allegro żeby się zorientować co jest ale tyle tego że podpowiedzi ułatwiły by mi szukanie...
 
Baśka, my kupiliśmy materac w Ikei. Rozejrzałam się za łózkami i materacami na allegro i stwierdziłam, że chcę pełnowymiarowy (chyba 90x200), żeby pasował na przyszłość do normalnego łózka i że nie powinien być za gruby, bo niektóre łóżka dziecięce (np. piętrowe, które na przyszłość rozważamy) mają ograniczenie grubości materaca (jak jest za gruby, to niedobrze, bo np. barierka jest za nisko i dziecko może spaść).
Co do rodzaju materaca to patrzyłam na wygodę, żeby nie był ani za twardy ani za miękki. Przy czym trzeba wziąć pod uwagę, że taki kilkunastokilogramowy maluch dużo mniej wgniecie materac niż my dorośli.
W końcu kupiliśmy piankowy, bo ten najbardziej nam pasował. Ja wolę materace sprężynowe, ale były strasznie grube i jakoś nam nie pasowały. Stwierdziliśmy, że nawet jak ten za kilka lat się wygniecie, to nie jest drogi, to wymienimy na inny.
No i pod materac kupiliśmy stelaż, żeby od spodu było przewietrzanie.

Materac chyba taki:
IKEA | Materace i dna łóżek | Materace piankowe | SULTAN FORSEN | Materac, poliuretan

I takie "szczebelki":
IKEA | Materace i dna łóżek | Dna łóżek z listew | SULTAN MÅNE | Dno łóżka
 
My tez mielismy taki 90/200 cm... ale juz nie pamietam jaki byl...za to teraz ma sprezynowy z jednej strony pianka a z drugiej kokos pianka...ale to rozmiar pasujacy do lozka czyli 70/140 cm...
 
Baska my tez mamy zwykly, pelnowymiarowy - bo taki nam po lozku zostal i tyle. Nawet pojecia nie mam tzn. jakos nie moge obie przypomniec czy jes piakowy czy nie ale raczej tak. w kadym badz razie Julek sypia na nim dobrze.
 
Dzięki za podpowiedzi!!! faktycznie do Ikei trzeba będzie się wybrać :) mieliśmy w planie w ten weekend ale zaczęłam od ciuchowych sklepów i czasu nie starczyło
A jeszcze jedno pytanko - czy natknęłyście się (najprędzej pewnie w Ikei) na takie rączki/uchwyty do szafek jakieś kolorowe - dziecięce? Tzn widziałąm takie na gotowych meblach ale chciałąbym wymienić tymczasem w naszych meblach Lolkowych uchwyty bo chyba jeszcze nie będę mebli zmieniać - mam tylko wizję na małe przetasowania i odświeżenie...
 
reklama
Baśka, ja o czymś takim nie słyszałam, ale wierzyć mi się nie chce, zeby nie dało się czegoś takiego kupić. Tylko gdzie.
 
Do góry