reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery koła dla naszych pociech - WÓZKI, foteliki etc.

reklama
Ja mam Emmaljunge mam duza gondole i bylam bardzo zadowolona pozniej szybko zmienilam na Maclarena xt duzo podrozujemy w tym loty samolotem , nie bede zmieniac wozka raczej czeka mnie dokupienie siedziska do tego wozka i buggyboar albo widzialam buggepod ale moze do tego czasu moja dama zechce chodzic na spacerach
aesthete ja bym poczekala moze cos fajnego znajdziesz
 
Moje typy na dzień dzisiejszy ;-)

wozek-mutsy-urban-rider-next-joey-silver-2010-podwozie-gondola_0_b.jpg


mutsy-igo-2w1-nowosc-201_17051.jpg

15267.jpg


book_oceano_ok.jpg



Teutonia-Cosmo-Made-For-You.jpg


xq-africa-limited.jpg
 

Załączniki

  • wozek-mutsy-urban-rider-next-joey-silver-2010-podwozie-gondola_0_b.jpg
    wozek-mutsy-urban-rider-next-joey-silver-2010-podwozie-gondola_0_b.jpg
    15,3 KB · Wyświetleń: 118
  • mutsy-igo-2w1-nowosc-201_17051.jpg
    mutsy-igo-2w1-nowosc-201_17051.jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 100
  • 15267.jpg
    15267.jpg
    18 KB · Wyświetleń: 100
  • book_oceano_ok.jpg
    book_oceano_ok.jpg
    36 KB · Wyświetleń: 100
  • Teutonia-Cosmo-Made-For-You.jpg
    Teutonia-Cosmo-Made-For-You.jpg
    41,3 KB · Wyświetleń: 92
  • xq-africa-limited.jpg
    xq-africa-limited.jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 81
ja mam jeden typ - Mutsy Urban Rider - od lat mi sie podoba :)

ale......nowy - troche kosztuje - a nawet jakby sie kasa znalazla to nowe sa w takich kolorach ze mi sie nie podobaja - czarny, szary, bezowy, granatowy - nie lubie takich smutnych kolorow

wiec wychodzi uzywany - i tanszy i kolory fajne :)
 
Ptysia - ja mam plan na Urbana - stelaż nowy kosztuje 1200 zł ;-) używana gondolka silver joy - 200 i już mam komplecik za 1400 ;-) i to prawie nówka!
Ale ostatnio woziłam Urbana w sklepie... i powiem ci ciężki jest :-( a był moim faworytem.
 
No dobra Dziewczynki, ale jak to właściwie jest... Czym się kierować przy wyborze?
Bo tak: z jednej strony ciężki to minus, bo problem ze składaniem np. do bagażnika? Z drugiej strony ciężki = stabilny, lepiej się prowadzi?
Zupełnie nie wiem czym się kierować przy wyborze, pomijając względy estetyczne.

Jeśli macie swoje doświadczenia, podpowiedzcie plis ;-)
 
same stelaze na allegro uzywane sa po 200-300zl, do tego uzywana gondola 300-400 no ale nowy fotelik bo z tym to nie wiadomo jak jest :) a spacerowke dokupi sie poznioej :)

co do ciezkosci poprzedni wozek tez mialam ciezki i bylo ok :)
mieszkam na parterze wiec nie ma problemu :)


ja sie kieruje wygladem i skretnymi duzymi kolami :)
 
An_ Ka - o ja się mogę rozwodzić na temat wózków. Chętnie powiem co nieco :-) Może ktoś skorzysta.

Wybór wózka to nie jest takie hop siup. Jest to sprzęt, który posłużyć ma jak najdłużej i ma pozwolić na komfortową jazdę dla maleństwa jak i dla nas.


Przed zakupem najlepiej odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Po jakim terenie będzie jeździć? Czy to chodniki, czy wiejskie wertepy? A może jedno i drugie?
2. Jaką porą roku urodzi się dziecko?
3. Czy rodzice dziecka (matka głównie) są wysocy, czy też niscy?
4. Planujemy zakup wózka 3in1, 2in1 czy tylko gondoli, a spacerówkę dokupić później?
5. Jak duża jest gondola i jak wysoko jest mocowana na wózku.
6. Sprawdzić też wielkość spacerówki.
7. Poczytać opinie na temat wybranego modelu wózka.



No i oczywiście 8. Waga wózka. Zamierzamy wnosić go na 3 piętro? Czy też mieszkamy na parterze i jest to mało ważny aspekt.

Odpowiadając na te pytania:

1. Po jakim terenie będzie jeździć? Czy to chodniki, czy wiejskie wertepy? A może jedno i drugie?

Na wiejskich terenach idealnie sprawdzą się koła pompowane. Najlepiej też, by te przednie były skrętne ale nie wiele mniejsze od przednich. Z reguły gdy przednie są skrętne, są dużo mniejsze od tylnych , co czasem rodzi problemy z pokonaniem nierównego terenu.
Jeśli w większości będziemy podróżować po chodnikach - lepiej dobrać wózek z kołami piankowymi. Powszechnie krąży opinia, iż koła piankowe są wadliwe, mniej trwałe itd. Prawda jest taka, że większość producentów wózków oferuje koła piankowe wysokiej klasy, a ich żywotność jest bardzo długa. Koła pompowane są bardziej narażone na przebicia, a ich waga znacząco wpływa na masę całego wózka.
Warto to przemyśleć ;-)



2. Jaką porą roku urodzi się dziecko?


Jeśli w porę wiosenną/ letnią warto rozejrzeć się za przewiewnymi gondolami. Najlepsze są takie, które mają otwory wentylacyjne po bokach gondoli, a budki na tyle duże by uchronić dziecko przed słońcem.
Jeśli rodzimy porą zimną (jesień, zima) godne polecenia są gondole wykonane z tworzywa, pełne, chroniące przed wiatrem i zimnem. Ważna jest też wielkość gondoli - na zimę dziecko ubieramy dodatkowo w kombinezon, więc trzeba przewidzieć wymiary gondoli, by móc malca wozić w niej przez te mare miesięcy.

My - rodzące w maju - również powinnyśmy wziąć pod uwagę duże gondole. Zahaczymy jeszcze o jesień ;-)


3. Czy rodzice dziecka (matka głównie) są wysocy, czy też niscy?

Oj, to jest bardzo ważne.
Niby prawie każdy wózek ma regulowaną rączke - albo teleskopowo, albo na te guziczki, jednak wysocy rodzicie, przy niskim wózku... EE! Strasznie męczące. Sama miałam taki wózek i mimo teleskopowo powiększanej rączki czułam się mało komfortowo prowadząc go. Teleskopowe rączki mają swoją wysokość minimalną, za to wyżej można je "podnieść". Te guziczkowe można opuścić bardzo nisko, jednak są ograniczone na wysokość. Duże znaczenie ma wysokość osadzenia gondoli, ale to w pytaniu kolejnym.

4. Planujemy zakup wózka 3in1, 2in1 czy tylko gondoli, a spacerówkę dokupić później?

Często spacerówki w zestawach są małe, ciężkie.
2 latek w takiej spacerówce to męka i dla niego i dla rodzica. Dobrym rozwiązaniem jest kupno osobno wózka z gondolą i osobno jakieś lepszej spacerówki, która posłuży jak najdłużej.

5. Jak duża jest gondola i jak wysoko jest mocowana na wózku?

Jeśli jest mała, dziecko szybciej z niej wyrośnie. Patrzcie kochane na długość i szerokość gondoli. Największa jaką widziałam, to w bolderze ecoline. Sprawdźcie jej wymiary i ewentualnie porównajcie z tymi, które chcecie kupić.
Jeśli gondola jest nisko mocowana, dla wysokich rodziców jest to bardzo męczące. Jeśli zaś wysoko, niejeden niższy może mieć problem. Należy więc kierować się swoim wzrostem, co by prowadzenie wózka, wyciąganie dziecka nie było problemem.

Dla przykładu: gondola wysoko osadzona Mutsy Urban rider, Mutsy 4rider. Gondola nisoko osadzona: Quinny Buzz, Mutsy Exo, Mutsy Igo.


6. Sprawdzić też wielkość spacerówki.


Dla tych, którzy chcą kupić zestaw ze spacerówką. Patrzcie na wymiary :tak: Nasze dzieci i w kombinezonie muszą czuć się w nich komfortowo i to nie jeden sezon!


7. Poczytać opinie na temat wybranego modelu wózka.


Tego nie muszę tłumaczyć. Znajdziemy opinie na temat każdego wózka.

8. Waga wózka

To chyba też jest oczywiste :-)


No i zwróćcie uwagę też na kosz na zakupy, jego wielkość. Cenę elementów dodatkowych do wózka, okres gwarancji, jakość wykonania. ;-)


Co do fotelika - najlepiej dokupić osobno jakiś testowany, z pozytywnymi wynikami ADAC.
Ceny fotelików Maxi Cosi są w maire przystępne - oczywiście w zależności od modelu. Ale np. Maxi Cosi City do 300 zł można kupić. Jakoś nieporównywalnie lepsza od tych zestawowych, no i bezpieczeństwo.
 
Ostatnia edycja:
Hej! Ja mam Mutsy 4Rider z pompowanymi kołami, ciężki fakt, ale bosko się go prowadzi :D Gondolka jest Joey Silver, ale wydaje mi się, że jest mniejsza niż inne gondolki mutsy, szybko przeszliśmy na spacerówkę, bo już po 5 miesiącach :)

Jeśli mogę coś doradzić, to kupcie sobie wszystko do wózka teraz, tzn. przed porodem, pewnie że można dokupić siedzisko spacerówki, parasolkę, torbę, ale jak już jest ten maluch to wydatków jest tyle, że akurat ja się wkurzyłam na samą siebie, że tej spacerówki nie kupiłam od razu ;)

Druga sprawa to KOLOR - nie kupujcie żółtych, jasnozielonych, jasnopomarańczowych, bo leci do tego wszelkie robactwo! Ja mieszkam w bloku w mieście i nawet tu kolor naszej spacerówki to przekleństwo, mamy taki jasnozielony i pod koniec lata jak lata takie małe czarne paskudztwo to wózek cały tym oblepiony fuuuuu

A z doświadczenia powiem Wam jeszcze, że na miasto potrzeba jednej spacerówki w sumie, jak ktoś woli kasę wydać np. na lepszy fotelik :) My się przebujaliśmy w naszej spacerówce i nie było potrzeby kupować parasolki. Chyba, że ktoś podróżuje to owszem, na pewno lekka parasolka się przyda :)

A przy wyborze wózka, to polecam zwrócić uwagę na koła, żeby były pompowane, fajnie jak będzie odwracane siedzenie, bo jak wiatr wieje to można dziecko posadzić tyłem, postawić budkę i ma ciepło jak w jajeczku :) Dla mnie jeszcze genialny jest kosz na zakupy, jest odczepiany, więc wszystko co wrzucę do niego w sklepie, wyciągam razem z koszem i za rączkę zanoszę na górę :)

Na szczęście już nam wózek potrzebny nie jest, okazało się, że 2,5 roku i Janko całkowicie stanął na nogi i naprawdę duuuuużo przejdzie mój Jaś wędrowniczek :)
 
reklama
Straciatella, malinaa dzięki Wam za to :-)
Do lektury wrócę nie raz.
Ps. Przy pierwszym dzieciątku, nic nie jest oczywiste i takie wskazówki wszystko bardzo ułatwiają.
 
Do góry