reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka i inne środki lokomocji naszych maluchów ;D

asko_, zainteresował mnie jumper x, właśnie na allegro go wyoglądałam, sęk w tym, czy on im wejdzie do peugeota 206 ze złożonymi tylnymi siedzeniami?

Kota ja jestem przekonana że wejdzie, ja wkładałam do corsy i dało rady, przednie kółka można sciągnąć jednym kliknięciem a dzięki temu ze są obrotowe (mozna zablokowac) to ładnie układają się same w bagazniku, jedyne z czym miałam problem w corsie to spacerówka(ta góra) stelaż wchodzi super no ale z górą musiałąm kombinowac lub wozic w aucie, ale często zamiast góry wkładałam na stelaz fotelik montowany na bazie(swoją drogą rewelacyjne rozwiązanie), ale jesli masz możliwosć sprawdzić to czemu nie, u nas sa takie sklepy co mozna wyniesc spokojnie wozek przed sklep rozlozyc i zaladowac zobaczyc jak bedzie. Samam tez tak robiłam. Ale koniec końcem polecam zamowic na allegro, u nas roznica była ponad 200 zł mniej + był super oryginalny spiworek z tako do wozka sanek itp.

Ale wiesz Kota moja kumpela kupiła teraz też z Tako wariora, dziś go widziałam jest praktycznie w 90% moim zdaniem podobny do jumpera x ma jedynie bardziej opływowy kształ ramy, może faktycznie sprawia to wrażenie takiego lżejszego i bardziej designerskiego. W zimę sprawdził się na 200% gdyby nie to że waży ok. 16 kg to dalej bym go używała ale wolę się juz tak nie nadwyrężać znosząc go po schodzach:).
 
Ostatnia edycja:
reklama
żabcia widzę,że mieszkasz w Anglii.A nie brałaś pod uwagę tego,że jak kupisz wózek w Polsce to będziesz miała małe problemy z gwarancją? Bo jak np.coś się zepsuje to będziesz musiała wysyłac wózek do serwisu na gwarancji w Polsce.
Moja koleżanka kupiła wózek Taco w Polsce i miała problem jak coś się ułamało i kółko odpadło.Musiała wysłac wózek do Polski i czekała 3 tygodnie aż naprawią i odeślą do Irlandii.
Wózki w Polsce są tanie,sama się nad tym zastanawiałam...no ale już nie wspomnę o tym,ze czas na naprawę mają to i jeszcze trzeba doliczyc kuriera i ten czas na wysyłkę...ciężki orzech do zgryzienia....no chyba,że kupisz Polski wózek w Anglii,są też firmy,które się tym zajmują a i pewnie serwis powinien byc na miejscu.:eek:
 
żabcia widzę,że mieszkasz w Anglii.A nie brałaś pod uwagę tego,że jak kupisz wózek w Polsce to będziesz miała małe problemy z gwarancją? Bo jak np.coś się zepsuje to będziesz musiała wysyłac wózek do serwisu na gwarancji w Polsce.
Moja koleżanka kupiła wózek Taco w Polsce i miała problem jak coś się ułamało i kółko odpadło.Musiała wysłac wózek do Polski i czekała 3 tygodnie aż naprawią i odeślą do Irlandii.
Wózki w Polsce są tanie,sama się nad tym zastanawiałam...no ale już nie wspomnę o tym,ze czas na naprawę mają to i jeszcze trzeba doliczyc kuriera i ten czas na wysyłkę...ciężki orzech do zgryzienia....no chyba,że kupisz Polski wózek w Anglii,są też firmy,które się tym zajmują a i pewnie serwis powinien byc na miejscu.:eek:

No z serwisem to bym musiała podawać wózek przez busa do PL (koszt ok 15 funtów) i dopiero Mama by mi wysłała do serwisu i później odesłała wózek do UK (i znów 15 funtów), ale cóż szukałam w pobliżu gdzieś jakichś sklepów z polskimi wózkami ale nie znalazłam i dlatego decyzja kupna w PL w październiku jak będę bo akurat będziemy jechać samochodem bo mnie do samolotu nie wpuszczą już raczej bo będę w zaawansowanej ciąży a ślub zamówiliśmy w styczniu więc trzeba jechać bo szkoda przekładać termin zaproszenia rozesłane i tyle zaliczek zapłaconych.
 
dziewczyny, z tą gwarancją macie rację, też mimo że mieszkam w pl bałam się zamawiać przez allegro. Ale w sumie.. tak na dobrą sprawę jezdze wozkiem ponad rok( no teraz juz ładnie schowany czeka na drugą dzidzię) i nic mu się nei stało, takie przypadki odpadania kol itp zdarzają się rzadko.
Ale swoją drogą polecam wam wozki firmy mamma&pappas nie jestem pewna ale to chyba firma angielska właśnie z tego co słyszałam, ja jestem zadowolona na maxa, są ładne nowoczesne, fakt nie wiem jakie ceny wy tam macie. No ale wszystko idzie posprawdzac:). Mamy czas.
 
kurcze, właśnie oglądam wózek skrzata, żabcia, dzięki za cynk, fajny też jest no i kompaktowy po złożeniu, to dla mnie ważne :-)
tyle tych wózków teraz, że już wiem, że niezła przeprawa mnie z nimi czeka uff
 
Ostatnia edycja:
Fajny też jest, tylko musicie dziewczyny wiedziec choć troszkęna czym wam zależy, ten wózek ma miękką gondolę wkładaną do rozłożonej spacerówki jest niższy niż np jumper x (nie mowie o rączce) kumpela ma podobny do skrzata więc wiem mniej wiecej o czym pisze, i nei da się ukryć że jest dość duży, i rownie ciazki jak nie ciezszy od tego typu wozkow jak jumper x.
W jumper lub warior osobno jest gondola dla maluszka i osobno spacerowka wszystko jest wyzej. Koła mozna wybrac jakie sie chce, podobnie jak kolor stelaza.
Jedynie glownym problemm dla mnei byla waga no i potem w uzytkowaniu sie okazalo ze jak ma sie juz spacerowke( jej stelaz wchodzi nizej na calosc wozka) to jest troche problem z wkladaniem duzych rzeczy do koszyka na zakupy.Przy uzywaniu gondoli tego problemu nei ma bo jest wyzej. Ja osobiscie wolałam mniejszy wozek, chociaz moja kumpela ktora ma dom jest mega zadowolona z tego typu wozka co skrzat, ale ona ma miejsce zeby go trzymac i nei musi nosic po schodach, no i kosz na zakupy bardzo fajnie dostępny tam jest, i dzidzie mozna przeniesc w samej miekkiej gondolce do auta czy gdzieś. w zimę to moze byc wygodne.
 
asia_79 ja własnie szukałam opini mamy, która powiedziałaby mi cos na temat wózków o typie budowy jak phill& teds. Ja wprawdzie zastanawiam sie nad zakupem tego wózka:
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: B-DUAL wózek spacerowy dla dwójki dzieci
ale budowa jest prawie taka sama .
Wiesz chodzi mi o to, ze między moimi dziećmi będzie równe 1,5 roku różnicy jak pojawi sie drugie bobo i powiedz mi jak to widzisz, ze zimą młodsze dziecko zapatulone na dolnym, rozłozonym na płako siedzisu, a starszak u góry?? nie zawiewa śniegiem na to dolne siedzisko ? Bo wiosną i tak już starszy bedzie śmigał z buta, a do wózka bedę go wsadzała na dolne siedzisko tylko w razie potrzeby, no a mlodsze u góry. Ale własnie chodzi o ten okres zimowy. Ja to było u Ciebie w zimie, jak sadzałaś swoje dziewczynki w tym wózku?


A mam jeszcze sugestie do dziewczym, które szukają LEKKIEGO wózka, bo np. będą go musiały targać na któreś tam piętro itp. Jest fajny sprzęt, dobrej jakości, bardzo lekki kompaktowy wózek 2w1 czyli stelaż+spacerówka+gondola i mozna zamontować na stelażu fotelik samochodowy np. X-lander X-car
http://www.delti.com.pl/wozek-dzieciecy-emu

POLECAM ! Sprawdzony sprzęt :)
 
reklama
Budowa tego wózka znacznie sie różni
i wygląda nieco inaczej niz Phil & Ted's
wstawie CI zdjęcie zimowe naszego wózka jak Martynka była noworodkiem, kupilismy wózek zaraz po jej urodzeniu
i były straszne mrozy, wiec mozna zakładac specjalną folię i dzecko jest całkowicie osłoniete,
w Philu... rozkłąda sie siedzenie na płasko i dziecko wkłada sie dodatkowo do takiego coccona, dzieki czemu łatwo maluszka wyciagnąc z "dolnej półki" od 5 miesiaca siedzenie zostało złozone i na nim jezdziła starsza a młodsza jezdzila na dole
teraz Milenka głównie chodzi, wiec doraznie jezdzi na dolnym siedzonku

pierwszy spacer w podwójnym wózku
Milena miała rok i miesiac a Martynka 2 tyg



ta folię z tyłu sie ściaga i jak nie było mrozów zwinelismy ją
wózek dolny jest dośc wysoko , nic nie chlapie na kołach sa błotniki



tak wygląda wózek po złozeniu od 5 miesiaca jezdzila Martynka na dole


z tego co patrzyłam na aukcji, która pokazywałaś to inaczej jest to rozwiązane
 
Do góry