reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka i inne środki lokomocji naszych maluchów ;D

klariss1

Błażej & Kacper Team ;D
Dołączył(a)
12 Październik 2009
Postów
776
Dziewczyny wiem, że może to jeszcze nie pora, ale może warto poruszyć już temat pojazdów, którymi się interesujemy żeby zakupic naszym dzieciaczkom, wymienimy się ewentualnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami i może do grudnia uda nam sie podjąć decyzję co do zakupu :)

Ja teraz wożę Młodego xlanderem XA, naprawdę dobry wóz, na pompowanych kołach, świetnie wykonany, tapicerka łatwo się czysci, pokonuje zaspy śniegowe i dziurawe chodniki.Minusem jednak jest waga wózka, na 3 piętro nie da się go wtargać, ja zostawiam w piwnicy, ale nie wszyscy mają taką możliwosć, więc wagę wózka warto wziąć pod uwagę, ale generalnie polecam :)
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: X-lander XA głęboko-spacerowy + fotelik Maxi Cosi CABRIO FIX gwarancja 2 lata!
Mam taki zestaw jak na zdjęciu, lecz kolor ARCTIC, był w kolekcji 2010


Ale bede prawdopodobnie musiała kupić wózek podwójny i znalazłam cudo, któremu nie mogę się oprzeć...opinii chociaż niewiele w necie, sa bardzo pochlebne i jak dobrze pójdzie i będę w posiadaniu odpowiedniego funduszu, to się zdecyduję :)
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: B-DUAL wózek spacerowy dla dwójki dzieci


Dodatkowo polecam jeszcze chustę do noszenia niemowlaczka, mnie sie ta opcja bardzo podoba, dziecko przytulone do mamy, a mama ma dwie ręce wolne...
kupiłam chustę elastyczna LennyLamb(dokładnie tą co w linku), po atrakcyjnej cenie 49 zł od miłej Pani z Allegro ;-)także zaoszczędziłam 100 pln-ów
Chusta do noszenia dzieci, elastyczna - Topaz - rozmiar L - LennyLamb.com
 
reklama
Witam!!
Ja tez tak myslalam zeby kupic podwojny ale stwierdzilam,ze mlody sobie bedzie tuptal po nozkach:)
My wybieramy miedzy xlanderem a mutsy...
mielismy implast bolder i mi tak srednio sie sprawdzil...
A dlaczego chcesz xlandera??

Klariss powiedz mi tylko przy tym wozku duo gdzie lezy niemowlaczek??do gory??

super watek:):):)dobrze ze tak wczesnie:)
 
izi ja x landera mam w tej chwili, jeździmy nim juz od roku i super sie sprawdza w każdych warunkach :) Ja też poprzednio myslałam o mutsy, ale cena mnie zabiła ( xlandera głeboko-spacerowego z fotelikiem maxi cosi cabrio fix kupiłam za niecałe 2000 zł) a Mutsy ten który mnie interesował bez fotelika kosztował 2500, także róznica spora.

A jeśli chodzi o wózek podwójny, to zakup zostawiam do ostatniej chwili, bo narazie mój syn chetnie jeździ w wózku, spi na spacerach nawet po 3 godziny, ale nie wiem czy mu się do narodzin rodzeństwa nie odmieni i może już wtedy nie będę potrzebowała podwójnego i zostanie obecny xlander dla dzidzusia, a spacerki piechotką dla starszego ( między dziećmi bedzie 1,5 roku róznicy).

W tym britax b-duo noworodek śpi albo u góry, albo na dole, oba siedziska są rozkładane na płasko...wkładasz miękka gondolke i dzidziuś zapakowany śpi spokojnie. Jedynie wstrzymałabym się od wożenia noworodka zimą na tym dolnym siedzisku, zima jego miejsce by było na górze, a starszego na dole.

Fajnie to jest pokazane na zdjeciach w tej aukcji:
britax b-dual ROK PO ROKU fotelik romer spiworki (1642710926) - Aukcje internetowe Allegro
 
Wlasnie ja mam okazje kupic uzywany mutsy..ale sie jeszcze zastanowie:)
Kurde jakos nie moglabym miec tego duo bo tak glupio ten dzidzius na dole ma;/
Ale kazdy ma swoje widzi misie:):):)
 
Widze że narazie się wypowiadają dziewczyny w identycznej sytuacji jak ja, też mam cholerny dylemat, i też jak klariss mam zamiar czekac do ostatniej chwili tym razem z decyzją. Jeśli będę używała pojedynczego to zostaje po Kamilu tako jumper x(jestem mega zadowolona ale oczywiscie minusem jest waga) aktulanie używam już parasolki bo jest poręczniejsza mała z reguły mam ją w bagażniku i tylko wyciągam raz dwa, a mały jest bardzo zadowolony, a waga to tylko niecałe 6 kg, firmy mamma&papas, polecam.
Też myślę o duo coś ale ten co go pokazała klariss, ale mam wrażenie że do grudnia moje dziecie będzie już bardziej samodzielne(aktulanie sam chodzi i biega na spacerkach ale mimo wszystko też dużo jezdzi i spi), poza tym od biedy mama może ze mna na 2 wozki isc gdzies, po 3 w zimę mam zamiar też używać sanek, no i będę miała od koleżanki "deskorolkę" do wózka to młody będzie mógł stać na niej i jechać jak nózki będą bolały.
 
Jak mam być szczera to ja bym takiego podwójnego wózka nie kupiła. Dziecko, które leży na dole nic nie widzi i jakoś tak głupio wozić dziecko przy samej ulicy.
 
asco..ja własnie na zime też biore pod uwagę sanki i tą "deskorolkę" również rozważałam, no ale tak jak już pisałam, wszystko sie okaże w grudniu, a moze nawet dopiero w styczniu, jak juz z obojgiem dzieci będę musiała wyjśc na spacer...

A z tym wózkiem z dwoma siedziskami jedno niżej, drugie wyżej, to prawda, że układ nie jest do końca udany, ale jest spory plus, który za takim układem przemawia...wózek jest praktycznie takich rozmiarów jak typowy wózek pojedyńczy i mozna z niego zrobić wózek pojedyńczy. Natomiast te wózki "jeden obok drugiego" i "jeden za drugim" sa naprawdę duże, cięzko nimi manewrować, a w zatłoczonym mieście to już w ogóle hardcore, no i nadają się raczej tylko dla bliźniąt, bo jak starszy przestanie z wózka korzystać, to przecież nie będę jednego dziecka w podwójnym wózku wozić. W zasadzie nie ma idealnego rozwiazania.

kota, ten jumper jest fajny, moja znajoma miała i wiem, że jest tylko jedna rzecz, którą chciała zmienić w tym wózku, tzn. drugi raz by nie wybrała czarnego stelaża, bo się rysował podczas użytkowania i było to bardzo widoczne..na srebrnym stelazu nie widac tak zarysowań. A jeśli chodzi o bagażnik w 206, to mozesz mieć problem, bo sam stelaz sie zmieści, ale już stelaz z zamontowana spacerówką nie za bardzo, do peugeota 206 mojej mamy, nasz xlander ( a te wózki są podobnych wymiarów) tez nie za bardzo się mieści, trzeba kombinować niestety ...ale do bagażnika ze złożonymi siedzeniami bez problemu.
 
klariss1, no niestety muszę kombinować przez ten bagażnik, niby małe auto jest fajne do miasta, ale jednak teraz tyle ograniczeń przez jego gabaryty, na szczęście mogę sobie pozwolić na jeżdżenie ze złożonymi siedzeniami, więc może uda się z jumperem :tak: oby, bo bardzo mi się podoba. No i dzięki wielkie za cynk o stelażu :-)
 
reklama
Ja mam ESPIRO-VECTOR4, ale nie polecam.jest ładny, ale nie praktyczny. Jest kiepski dostęp do koszyka pod wózkiem, a spacerówka nie ma prostowanego podnóżka tzn jest zgięta pod kątem 90 st. i jest mała. Tak naprawdę roczne dziecko jest już do niej za duże
 
Do góry