reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka listopadowego maluszka :)

Roan Marita ma trochę większą :
szer/dł/głęb - 36/84/23 cm
choć Twój jest ponoć szerszy.
 
reklama
Mam znajomą w Norwegii, pisała mi nieraz, że tam nie ma "werandowania", maluszki od razu po urodzeniu spacerują po mrozie, a w żłobkach i przedszkolach śpi się pod gołym niebem. Dzieci po prostu mają odpowiednią, wełnianą bieliznę, w porach deszczowych ogumowaną etc.
:tak:
myślę że to zależy od rejonu w którym mieszka bo w niektórych miasta normalnie werandują :tak: ,a co przedszkolaków to prawda że bardzo dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu niezależnie od pogody
Od razu podkreślę, że nie mam żadnego doświadczenia z dziećmi ale zastanawiam się nad tym co napisała SSabrina. Czy rzeczywiście zimą nalezy ograniczać spacery? Oczywiście jak śnieg po kolana i ponizej -10 to na spacer się nie da, ale przy innej pogodzie uważam, że dziecko należy hartować i na spacery wychodzić. Dlatego według mnie gondola się przyda, właśnie zimą, bo chroni dziecko od zimna. Proszę doświadczone mamy o wypowiedź w tym temacie.
pisałam o tym na innym wątku ,ale spacery w zimie bardzo pozytywnie wpływają na nas i nasze maluszki , codziennie maszerowałam z młodym na spacer jak tylko skończył 2 tygodnie , musiało być albo bardzo zimno albo konkretnie sypać żebyśmy zostali w domu ;-)

nimfii a może spraw sobie wózek w którym w gondoli jest podnoszony zagłówek ;-)
 
gola w moim przypadku "werandowanie" nie wchodzi w gre, bo mamy male mieszkanie bez balkonu, jak otworze okna zima to zamarzniemy wszyscy :-p a zaluje bo Macka moglam werandowac, ale to juz byl luty-marzec wiec dalo rade :tak:


AniaSm zauwazylam juz kilka typow wozkow z podnoszonym zaglowkiem w gondoli min \Baby Merc polecala mi sprzedawczyni. To fajna opcja, tylko biore pod uwage to ze dziecko nie zmiesci sie juz na dlugosc w gondoli :) Tak jak tu mamy pisza ze te gongole maja z 84cm dlugosci, to tyle zazwyczaj ma dopiero roczne dziecko, a jednak jak dzidzia ubrana w grube ubranie i potrzebuje troszke luzu to okazac sie moze ze szybko stanie sie za mala. Tak jak pisalam Maciek jak mial 2 msc juz mial za malo miejsca w gondoli.
Raczej kupie gondole bo w zestawie z wozkiem uzywanym kosztuje ona tylko z 100zl, wiec nie wielki wydatek. zobaczymy co bedzie na nas czekalo w komisie ;)
 
Ostatnia edycja:
nimfii jeszcze jesteśmy z moimi rodzicami (brat właśnie jutro idzie na wynajmowane mieszkanko) i jest u nich balkon duży, ale wierzę, że uda nam się wziąć ten pierniczony kredyt i iść wreszcie na swoje. Masz rację jak pootwierasz okna, to i wy z Twoim chłopem i Maciuś też byście mięli werandowanie :-D
 
No wlasnie werandowanie byloby na maxa :-p
Z tym ze w mojej sytuacji, gdzie mam już 2 letnie dziecko, nie mam opcji siedzenia w domu przez zime. W ostatniej zimie wychodzilismy a spacer 2 razy dziennie chyba ze byla śniezyca. A w najbliższej zimie bedzie mial jeszcze więcej zabawy we śniegu, bo jest coraz starszy :tak: Dltego młodsza dzidzia chcąc, czy nie chcąc będzie zmuszona do oddychania zimowym powietrzem :-p


Dziewczyny jak tak sie glebiej zastanowie to coraz bardziej sklaniam sie do Arte Alu.
wózek ARTE ALU 3W1 aluminiowy super lekki 4XGRATIS (1641466476) - Aukcje internetowe Allegro
Głównie ze wzgledu na wage i to o czym dziś pisałyśmy - wklad do gondoli ma regulacje, ze dziecko można posadzić.
Brakuje mi tylko opini na jego temat, bo w na google nie moge nic znalesc. To jest chyba nowość, bo jeszcze nie chodza używane. Moze do listopada sie to zmieni? Fajnie byloby bo nie wiem czy namowie meza na wydatek rzedu 1200zl :-p za nówkę :tak:
 
Ja od poczatku jestem nastawiona na balkonowanie dzidzi. W ogóle liczę na to, ze będzie można dużo spacerowąć. Może nie odważę sie jakoś szybko na wyjście na spacer ale zamiary takie mam. Zobaczymy jak nam da popalić zima najbliższa:-) Ale jakoś jak pomyślę że mielibysmy siedzieć cały dzień w domu to średnio mi sie ta opcja podoba;-)
 
A co myslicie o czyms takim dziewczyny?? Wozeczek w wersji spacerowej jest lekki bo wazy jakies 7kg,gondola nie jest znowu az taka mala ale nie jest tez gigantem no i u mnie w UK ten wozeczek jest bardzo tani wiec zawsze moge w przyszlosci wymienic jesli by mi nie spascil a duzo kasy bym nie stracila.Opinie ma dobre:tak: Mnie tam za pompowanymi kolami,duzymi nie zalezy gdyz mieszkam w miesci wiec mysle po centrum i po sklepach czy na jakis spacerek bylby idealny,lekki,zwrotny :tak: Czekam na jakies opinie,moze ktoras z was sie z nim spotkala :-)
HAUCK Shopper 11 TrioSet Wheel Mint DOSTAWA GRATIS (1644062043) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Ssabrina nie wiem jak tam z chodnikami w UK ale w Polsce ciezko jest prowadzic wozek z tego typu malymi kolkami. Mialam taki w spacerowce i nie dalo sie wjechac ani na krawezniki ani pokonac dziur na drodze. Niestety tutaj jest ich bardzo duzo. Co za tym idzie musialam sie niezla nasilowac zeby podniesc wozek z dzieckiem, aby pokonac przeszkody. Zdarzylo sie tez ze wpadlam do kaluzy i nie moglam z niej wyjechac bo byla gleboka :(
Na asfaltowe alejki takie wozek jest ok :) Zwrotne kolka dobrze sie prowadza po prostym terenie. No i w UK raczej nie ma sniegu w zimie wiec i ten problem masz z glowy.
 
Do góry