reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy 15 miesięczniakowi można słodzić słodzikiem ?????

agamal

kociara
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
228
Mam do Was pytanie. Czy można 15 miesięcznemu dziecku słodzić napoje słodzikiem ???? Może któraś z mam tak robi, może któraś radziła się w tej sprawie lekarza. Dawidek niestety robi się otyły, pomyślałam, że mogłabym słodzić mu napoje słodzikiem (niesłodkich nie chce pić) aby zmniejszyć kaloryczność. A tego słodzonego picia- głównie słabiutkiej herbaty z cytryną sokiem z malin, miodem, wypija dość dużo. Byłam wczoraj u lekarza z nim, ale zapomniałam zapytać. Dodam, że Dawidek nie je słodyczy, nawet biszkoptów, tylko zupki, drugie danie, owoce i nabiał, pije mleko no i słodkie napoje.
 
reklama
agamal-malym dzieciom ABSOLUTNIE nie wolno slodzić niczego slodzikiem !!!!
Radzę zacząć powoli zmniejszac ilość cukru jaką wsypujesz dziecku do picia.Stopniowo odzwyczai sie od slodzonych napoi i nawet woda mineralna bedzie mu smakowala :tak::tak::tak:
 
ja slyszalam ze w ogole slodziki sa niezdrowe!!! nie tylko dla dzieci!!!
a to ze Twoje dziecko jest otyle (czy zaczyna byc) moze byc spowodowane nie tylko slodzonymi napojami (na czegos takiego jak "napój" nie daje wcale dziecku - albo herbata owocowa, albo sok, albo woda mineralna) ale tez brakiem ruchu... Moj smyk schudl w przedszkolu - od wrzesnia 3 kg - fakt, ze chorowal, ale tez w przedszkolu wiecej ruchu ma niz w domu ;-)
 
Ja też słyszałam że słodzik jest niezdrowy. Zawiera jakieś tam substancje rakotwórcze.
No i to chemia :dry:

Też jestem za tym żebyś zmniejszała po troszku ilość cukru. A jak będzie mu się chciało bardzo pić to i wody się napije ;-):tak:
U nas w większości woda i mała wypija jej około litra dziennie. Czasem nawet półtora.

Pamiętaj że nawyki żywieniowe w pierwszych trzech latach życia są najważniejsze ;-) i dają odbicie w pójźniejszym czasie ;-)
Zrób to dla jego dobra ;-):-)
 
Czy leakrz mówił, że dziecko jest otyłe ?? Musisz pozekać..tak małych dzieci nie można odchudzać...jest pulchny ale jaka byla waga wyjsciowa? jezeli jest tez rownie wysoki co pulchny (jak na swoj wiek) to moim zdaniem ok. Na mam nadzieje ze nie patrzysz mu na wage ;-) ze przybiera. Jak sie rozbiega na dobre i podrosnie to sie "wyciągnie"
 
a do tej pory slodzilas te napoje cukrem??????????????????????? ...
paula "te substancje rakotworcze" juz zostaly wycofane z produkcji co nie zmienia faktu ze slodzik jest niezdrowy tak czy siak.. dodatkowo slodzikiem traktowane sa np jogurty..
moze poprzestan tylko na miodzie.. nim mozesz doslodzic. a te rzekomo zdrowe slodziki w organizmie dziela sie na niezdrowe substancje..

czy Ty lub Twoj maz nie byliscie "pulchni" jako dzieci? to jest cecha dziedziczna, jesli wy lub wasi rodzice tacy byli to nie ma powodow do obaw, obstawiam tez ze jest karmiony dlugi czas mlekiem modyfikowanym, to tez zalezy ile jego wypija dziennie itd. no i jak sie ma jego waga do wzrostu? miesci sie w normach czy juz przekroczyl dopuszczalna granice? mnie juz nic nie zdziwi, znam 5 latka ktory ma cholesterol i musi byc na diecie pewnie juz cale zycie...
po za tym udowodnione zostalo ze dzieci ktorym podawano wode w okresie niemowlectwa czesciej wybieraja ja od napojow slodzonych, gazowanych - w doroslym zyciu.
a jesli dajesz mu cos do picia to nie moze to byc soczek owocowy??? przeciez on jest slodki..
 
reklama
Obejrzyjcie film o aspartamie:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=9FO_ZRDxnMc&feature=PlayList&p=56D5BCF4ABA68AEF&index=49"]YouTube - Aspartam 1/6 (PL)[/ame]
 
Do góry