reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy 2 dziecko ma z reguły większą wagę urodzeniowa od pierwszego ?

reklama
Myślę, że na to wpływa zbyt dużo czynników by tak uogólnić. U mnie syn był większy od córek, ale by potwierdzić jakąś osobistą regułę, musiałabym urodzić jeszcze kilkoro :p Z ciekawostek jeszcze córka (drugie dziecko) urodzona po skończonym 42tc ważyła mniej niż pozostali ur. po skończonym 40tc.
 
U mnie synek ( drugie dziecko) urodzil sie wiekszy od corki jednak nie jest to regula. Znam kobiete ktora ma czworke dzieci i rodzily sie roznej wielkosci a ostatnie urodzilo sie drobne.
 
U mnie największy był trzeci, ale to była kwestia 300 gram, 1 i drugie podobnie wagowo, wzrost również pierwsza była dziewczynka a drugi chłopczyk, chyba nie ma reguły ;)
 
Moja młodsza siostra miała niższą wagę urodzeniową od mojej, natomiast najmłodsza z nas urodziła się największa, więc chyba nie ma reguły. :p
 
reklama
reklama
Myślę, że na to wpływa zbyt dużo czynników by tak uogólnić. U mnie syn był większy od córek, ale by potwierdzić jakąś osobistą regułę, musiałabym urodzić jeszcze kilkoro :p Z ciekawostek jeszcze córka (drugie dziecko) urodzona po skończonym 42tc ważyła mniej niż pozostali ur. po skończonym 40tc.
No właśnie. Przecież nie ma tu nie ma żadnego związku między wagą czy długością rodzeństwa, no bo jak :D
Jak już to raczej można podejrzewać, że przy tych samych rodzicach będą miały podobną posturę, a i to nie wiadomo, bo genetyka jest bardziej skomplikowana xd
 
Do góry