reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy 2 testy ciazowe mogą kłamać ??

Dołączył(a)
18 Lipiec 2013
Postów
1
Koleżanki mam takie pytanko, od ostatniego współżycia minęło 2-3 Tygodnie, za kilka dni powinnam mieć okres, ale miałam jakieś przeczucie, że mogę być w ciąży i zrobiłam sobie test, wyszło, że jestem w ciąży, po chwili zrobiłam następny i wynik ten sam. Nie biorę żadnych leków itp. Na razie żadnych objawów nie mam i tak mnie zastanawia czy testy mogły sie mylić ??
 
reklama
Ja robiła przed okresem trzy testy i pierwszy wyszedł pozytywny z drugą bardzo bladziutką kreską, za dwa dni zrobiłam jeszcze jeden i na następny dzień jeszcze jeden i kreseczki były juz bardziej widoczne a teraz mam przy sobie kochanego, 19 miesięcznego szkraba.
Powodzenia.
 
Gdzieś mi się obiło o uszy/oczy, że z testami jest tak, że jak pokaże negatywny to raczej nie jesteś w ciąży, ale jak pokaże pozytywny to znaczy, że na pewno jesteś w ciąży. Nie mam na to potwierdzenia naukowego, ale wydaje mi się, że tak jest :p
 
Po co testy kupowac jak to nie 100% wynik idż na Beta HCG 100% wynik będziesz miała bez gdybania :) ja też objawów nie miałam a kreseczka na teście minimalna była od razu poleciałamna badanie z krwi , beta potwierdziła ciąże .
 
Nie kazda kobieta ma tzw. objawy ciazy od poczatku, niektore szczesciary w ogole nie odczuwaja nic poza rosnacym brzuszkiem. Jesli 2 testy wykazaly ciaze, to prawdopodobienstwo bledu jest naprawde znikome. Gratuluje!
 
szczeholnie jwzeli byly to 2 rozne testy. Ryzyko pomylki w Twoim przypadku ryzyko pomylki jezt znikome. Tydzien po terminie @ (jezeli sie oczywiscie nie pojawi) odwiedz gina. Nie ma sensu tracic kasy na testy czy bete tym bardziej ze na 99,9% w ciazy jestes. GRATULACJE.
 
Koleżanki mam takie pytanko, od ostatniego współżycia minęło 2-3 Tygodnie, za kilka dni powinnam mieć okres, ale miałam jakieś przeczucie, że mogę być w ciąży i zrobiłam sobie test, wyszło, że jestem w ciąży, po chwili zrobiłam następny i wynik ten sam. Nie biorę żadnych leków itp. Na razie żadnych objawów nie mam i tak mnie zastanawia czy testy mogły sie mylić ??

Tak testy mogą się mylić ponieważ hormony czasami powodują pozytywny wynik testu. Musisz iść do lekarza to sprawdzić.
 
reklama
U mnie było tak: zrobiłam w dniu spodziewanej @ 2 testy różnych firm, ponieważ czułam się inaczej niż przed @...
Jeden test wyszedł negatywny - w ogóle śladu nie było drugiej kreski~!
a drugi pozytywny, blady, ale widoczny .... :-) to tak na marginesie robienia testu w dniu spodziewanej @....
Bo zależy kiedy się ma owulację, ja mam np.19dc a cykle 28dniowe. Czyli krótko po zagnieżdżeniu.
Mogą być też oba pozytywne bo pani xy ma owu "normalnie" czyli ok.14 dc i te 5 dni robi różnicę.
W każdym razie ciąża bardzo silna pomimo wielu pobytów w szpitalu (ale to mój organizm szwankował) Mój Skarb z tego negatywnego testu właśnie sobie śpi po obiadku i ma 5 miesięcy :):tak:
 
Do góry