reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

pyza jeśli wynajmujecie mieszkanie albo macie swoje lub nawet w syt gdy mieszkacie z rodzicami możecie spisać umowę podnajmu i starac się o dodatek mieszkaniowy do czynszu. Tam dochód uprawniający jest wyższy niż 504zł, ale ile to dokładnie nie wiem. Może o taką pomoc też warto się starać? Zawsze to pare groszy do przodu :-)
 
reklama
no mąż zarabia na czarno ,nikt na razie nie chce rejestrować ,oficjalnie jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy bez prawa do zasiłku tak jak Ja,mieszkamy z moimi rodzicami ,gdzie mama jest na rencie( około 400zł)a tata jest zarejestrowany w KRUS-ie,także na pewno nie przekracza nam dochodu...może jednak się zdecyduję i pójdę do tego MOPS-u.....ale nie wiecie czy mozna w tej sytuacji starać się o jakis zasiłek na dłuższy okres?Chociaż do czasu rozwiązania,co by mieć chociaż na lekarstwa?(mam podejrzenie zagrożenia) a tym bardziej że żadnej pracy teraz nie jestem w stanie podjąć:(
 
o ile pamiętam (pracowałam w mopsie 6 lat temu) to należą się Wam celówki , to takie zasiłki np na opał, na ubrania, na leki (muisz miec fakture z apteki). To są jednorazowe albo np na 3 mce. Ale to było wtedy, teraz nie wiem jak to jest. Zasiłek stały o ile wiem to nie , nie spełniacie kryteriów. A ktoreś z Was może ma orzeczony topień niepełnosprawności? np 2 grupę w starostwie? wtedy moglibyście się starać o zasiłek pielęgnacyjny (154zł miesięcznie). Musisz iść i popytać na co możesz liczyć, myślę ze coś na pewno byś dostała, a może gin niech Ci wypisze jakiś dokument potwierdzający zagrożenie ciąży. Zawsze to jakiś atut w staraniu się o pomoc.
 
Póki co mowa o mamach bezrobotnych, ja z trochę innej strony mam pytanie.
Prowadzę działalność gospodarczą. W tej chwili jednak jestem na zwolnieniu ciążowym i dostaję chorobowe średnio co 3tyg. Moje chorobowe jest śmieszne. Najwyższe jakie dostałam to 180zł a najniższe to 99zł. Mąz nie pracuje i nie ma żadnych dochodów, jest w zasadzie na moim utrzymaniu. Mieszkamy u rodziców.
Czy w takiej sytuacji tez mogę starać się o coś z MOPSU? Rozumiem, że dochód dzieli się na wszystkie osoby mieszkające w domu, tak?
 
Póki co mowa o mamach bezrobotnych, ja z trochę innej strony mam pytanie.
Prowadzę działalność gospodarczą. W tej chwili jednak jestem na zwolnieniu ciążowym i dostaję chorobowe średnio co 3tyg. Moje chorobowe jest śmieszne. Najwyższe jakie dostałam to 180zł a najniższe to 99zł. Mąz nie pracuje i nie ma żadnych dochodów, jest w zasadzie na moim utrzymaniu. Mieszkamy u rodziców.
Czy w takiej sytuacji tez mogę starać się o coś z MOPSU? Rozumiem, że dochód dzieli się na wszystkie osoby mieszkające w domu, tak?

myślę,ze jeśli mieszkacie u rodziców to i ich dochód się liczy w tym wszystkim również

ja staram się o rodzinne,bo mój facet pracuje w budowlance,a nikt nie da mu umowy na zime,bo pracuje przy tynkach,a ludzie boją się tynkowac w zimę,bo zapłacą sporo kasy za tynki a im moze to popękać wszytsko gdy nie będą ogrzewać,więc tak wyszło,ze mój pracuje na czarno.Ja w 2008 pracowałam 4 miesiące,a mój pracował na umowę również 4 miesiące,w 2009 ja nie pracowałam wcale,bo byłam w ciąży i bałam się pójść do pracy,bo miałam za sobą wtedy poronienie i ta ciąża była odrazu po nim.

Wczoraj składałam papiery do MOP-su o rodzinne ,ile tego kserowania miałam i wypisywanie eh szkoda gadać i chciałabym się dowiedzieć jak to jest,czy oni mnie poinformują czy co,jest jakaś decyzja o tym,bo jak było już becikowe to dzwoniono do mnie,ale na rodzinnym numeru tel nie podawałam,ale musiałam założyć konto,bo moje zlikwidowałam pół roku temu...
 
hej kobietki moze to wam cos pomoze ja mam tak mieszkamz tesciami i mezem i 3,5 roczna corka no i tesciowa ma rente po raku macicy a tesc ma 1 ha ziemi i jest w krusie i juz drugi raz bede skalac papiery o zasilek celowy no i dostaje rodzinne na mala wiec tak zasilek celowy dostaje sie na 3 miesiace po tych 3 miesiacach trzeba znow zaniesc wniosek i papiery i tak w kolko a w mojej sytuacji sa to takie kwity zaswiadczenie z pracy meza jaki dochod otrzymal w ostatnim miesiacu na reke decyzja od renty tesciowej i kwit tescia z podatkiem za ziemie bo tam jest napisane ile ma ziemi i zawsze pracownik mops dodaje to wszystko i rodzinne tez i dzieli przez liczbe osob poniewaz zawsze licza sie wszyscy w domu no i wychodzi ze dostaje z tym ze ja pisze zasilek niby na zakup zywnosci ale jak jakas jest w ciazy to moze napisac ze na zakup zywnosci i zakup ubranek dla dziecka , lekow dla siebie(plus zaswaidczenie o zagrozonej ciazy i przymusie stosowania lekow) i takie tam inne

jakas pani pisala ze maz pracuje na czarno to tego im w mopsie nie mow tylko ze maz jest bez pracy i tyle to tymbardziej dostaniesz zasilek celowy mam nadzieje ze chociaz troche pomoglam i rozjasnilam wam ta sprawe zasilku jak co to piszcie ja tu czasem jeszcze zajrze
 
jak składałam papiery o becikowe to pytała się mnie pracownica MOPsu czy pracujemy,ja powiedziałam że ja nie,a narzeczony (konkubent) narazie bez umowy,a ona "czyli na czarno tak" ja na to,że tak a ona,ale to mnie nie interesuje,bo nie można udowodnić papierem,że pracuje hehe mówiła o przyniesieniu czegoś wrazie gdy już dostanie umowe...ble ble ble więc moge złożyć sobie wniosek o rodzinne (powiedziała) gdy składałam wniosek to mówiłam,że nie pracuje ;-) więc bezrobotni jesteśmy,on niezarejestrowany a ja tak.

A po złożeniu wniosku co dalej ? ja jeszcze muszę aktywować karte w banku,bo w MOPsie dostałam swoje konto,bo moje zlikwidowałam w ciąży.
 
BEATA26 niewprowadzaj kobiet w blad moga tak powiedziec ale tylko pod warunkiem ze maja osobne wejscie tylko wtedy pracownik mops to uzna bo jesli jest tylko jedno wejscie do domu i mieszka sie razem z rodzicami i babcia itp to ich nieobchodzi czy jedzenie kupujecie osobno czy razem bo wtedy i tak liczy wszystko razem oni tacy glupi niesa chyba ze ktos podpisze z rodzicami umowe ze wynajmoje u nich pokoj to wtedy nietrzeba od nich papierow ale wtedy rodzice musza zaplacic od tego wynajmu podatek wiem bo my chcielismy tak zrobic ale jak tescie mieliby placic podatek to juz wole brac od nich te kwity...
 
reklama
BEATA26 niewprowadzaj kobiet w blad moga tak powiedziec ale tylko pod warunkiem ze maja osobne wejscie tylko wtedy pracownik mops to uzna bo jesli jest tylko jedno wejscie do domu i mieszka sie razem z rodzicami i babcia itp to ich nieobchodzi czy jedzenie kupujecie osobno czy razem bo wtedy i tak liczy wszystko razem oni tacy glupi niesa chyba ze ktos podpisze z rodzicami umowe ze wynajmoje u nich pokoj to wtedy nietrzeba od nich papierow ale wtedy rodzice musza zaplacic od tego wynajmu podatek wiem bo my chcielismy tak zrobic ale jak tescie mieliby placic podatek to juz wole brac od nich te kwity...

nie wprowadzam kobiet w błąd, pracowałam w MOPS więc wiem co mówię. Spisuje się umowę podnajmu , rodzice nie muszą brać za wynajem pieniędzy i płacic podatku. Wtedy każdy ma swoje osobne gospodarstwo domowe i ma prawo do doadku mieszkaniowego na określoną część mieszkania, na zasiłki itp. Poza tym pisałam na ten temat pracę mgr to mogę się wypowiadać.:-)
 
Do góry