reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

To jak już tak pytania lecą to i ja zapytam...Będę starała się o rodzinne i drugie becikowe.Gdyby liczyć tylko mój i męża dochód za poprzedni rok to nic bym nie dostała,bo pracowałam na początku roku na pełny etat a potem przez dwa miesiące dorabiałam na umowie o dzieło.Czy jednak jeśli udowodnię zaświadczeniem z pracy,że od maja pracuję na mniejszy etat(tak zmusił zakład pracy,o 300złotych mniej zarabiam)i nie zarabiam już dodatkowo,to wystarczy?Pomyślałam,że przeliczę ile w ten sposób przez rok zarobiłam więcej.Co po podzieleniu na 12 miesięcy da mi kwotę o jaką straciłam miesięczny dochód.Dobrze rozumuję?

Hej. opisze mój przypadek, może podpowie co i jak.
Syna urodziłam w maju 2007. we wrześniu kończyłam macierzyński i brałam wychowawczy. w tym samym czasie stwierdziłam, że trzeba by złożyć podanie do mopsu i sprawdzić czy należny mi się płatny wychowawczy, Załapaliśmy się tylko dlatego, że mąż w roku 2006 na umowę przepracował tylko pół roku.
załapaliśmy się na rodzinne i na socjalne becikowe, ale o wychowawczy nie złożyłam koniec końców bo byłam w trakcie załatwiania nowej pracy i już nie chciałam mieszać. z tego co wiem jeżeli kobieta idzie na wychowawczy to do mopsu składa się deklaracje podatkową małżonków ale pod uwagę brane są tylko dochody męża, z prostej przyczyny zawieszenia dochodów kobiety na czas urlopu. (czyt. twoje dochody nie są brane pod uwagę jeśli chodzi o wychowawczy, ale urzędnicy tez ludzie jak będą wyliczać czy należy sie wychowawczy to dadzą i rodzinne i drugie becikowe ( do 12 miesiąca życia dziecka, przynajmniej w roku 2007 tak było) PODANIE składa sie o zasiłek RODZINNY do którego dodatkiem jest wychowawczy i becikowe socjalne. może już coś pozmieniali ale warto dopytać. Nam sie udało dostać drugie becikowe przez czysty przypadek :-), że złożenie podania zbiegł o sie w czasie z urlopem wychowawczym gdzie automatycznie zarobki spadają do zarobków "głowy" rodziny :-) od tych zarobków odejmuje sie składki i to co zostanie dzieli sie na ilość miesięcy i na liczbę członków rodziny :-)

Nataluska
to mąż musi sie dowiedzieć ile trwa okres karencji w interesującym go ubezpieczeniu, niektóre wynoszą 6 miesięcy (bylo by na styk) więc trzeba by skalkulować ile dostanie za urodzenie dziecka, a ile bedzie musial Wpłacić przez ten okres. kwestia wędrówki do jakiegoś doradcy :-) niech maz idzie sam po co mają wiedzieć, ze dziecko już w drodze ;-)

http://www.ubezpieczenie.com.pl/ciaza_a_zakup_ochronnej_polisy_na_zycie/50,933.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej. opisze mój przypadek, może podpowie co i jak.
Syna urodziłam w maju 2007. we wrześniu kończyłam macierzyński i brałam wychowawczy. w tym samym czasie stwierdziłam, że trzeba by złożyć podanie do mopsu i sprawdzić czy należny mi się płatny wychowawczy, Załapaliśmy się tylko dlatego, że mąż w roku 2006 na umowę przepracował tylko pół roku.
załapaliśmy się na rodzinne i na socjalne becikowe, ale o wychowawczy nie złożyłam koniec końców bo byłam w trakcie załatwiania nowej pracy i już nie chciałam mieszać. z tego co wiem jeżeli kobieta idzie na wychowawczy to do mopsu składa się deklaracje podatkową małżonków ale pod uwagę brane są tylko dochody męża, z prostej przyczyny zawieszenia dochodów kobiety na czas urlopu. (czyt. twoje dochody nie są brane pod uwagę jeśli chodzi o wychowawczy, ale urzędnicy tez ludzie jak będą wyliczać czy należy sie wychowawczy to dadzą i rodzinne i drugie becikowe ( do 12 miesiąca życia dziecka, przynajmniej w roku 2007 tak było).
Ciąża a zakup ochronnej polisy na życie - Ubezpieczenie.com.pl
Dzięki wielkie za podpowiedź:-)Chyba nadal ma się na to jakiś czas...to poczekam bo na tę chwilę przekraczamy dochód o..2złote na osobę!
 
Witam, ja mam pytanie dotyczące mojej sytuacji. Mam nadzieję, że znajdę tu pomocną osobę. A widzę, że akurat na to tutaj narzekać nie wolno :)
Zatem tak: Jestem w 18 tyg. ciąży, bezrobotna i w dodatku bez prawa do zasiłku. Nie pracuję, zatem nie mam zupełnie pieniędzy...Jestem zameldowana w mieszkaniu chłopaka, ale on nie daje mi pieniędzy na nic. Sam pracuje na umowę o pracę. Tylko tyle, że mnie zameldował. Nie jesteśmy małżeństwem...i raczej nic się na to nie zapowiada. Czy mogę się starać o jakąś pomoc finansową z MOPS-u???Bardzo proszę o odpowiedz tutaj lub na maila Sonya87@op.pl. Z góry dziękuję.Pozdrawiam!!!
 
Witam serdecznie i zwracam sie z prosbą o porade mianowicie mam 38 lat i jestem w czwartym miesiacu ciazy mój partner nie posiada jeszcze rozwodu ze swoją byłą żoną jestesmy razem i mieszkamy razem półtora roku czy jesli bede ubiegać sie o to drugie becikowe to bede zmuszona podać mojego partnera o alimenty aby uzyskac prawo do rodzinnego na dziecko, czy jesli byłby orzeczony rozwód to wystarczyłoby tylko nasze oswiadczenie o dochodach , z rozwodem chcielismy poczekac na urodzenie dzidzi wtedy byłaby szansa na szybki rozwód mój partner ma juz dorosłe dzieci wiec nic go praktycznie oprócz dzieci z zoną nie łączy.
 
Witam
mam nadzieje,że ktoś mi podpowie
więc tak z moim partnerem mieszkamy razem u moich rodziców,sami się utrzymujemy-ja jestem aktualnie na stażu(już na l4 do października) partner pracuje,ale dziś prace na umowe dostać ciężko czyli tak na czarno.
nie jesteśmy po ślubie-tak wybraliśmy żyć

i czy mamy szanse na jakiś zasiłek??
coś też czytałam o osobie samej gospodarującej,ale nie do końca wiem o co tam chodzi...
nie wiem czy coś mi się należy mimo,że mieszkam u rodziców(ja na dole,rodzice na górze) a wiadomo każdy grosz się teraz przyda,może ktoś mi doradzi co zrobić...

wiem najlepiej tam iść i się wypytać,ale tam takie "miłe panie" pracują,że dojść nie mogę,a już moze jakbym z jakąś wiedzą pszła to by było inaczej
jeżeli ktoś coś wie prosze o odpowiedź
 
Witam wszystkich.Jestem początkująca i nie mam pojęcia jak zadać pytanie by otrzymać na nie odp. Więc jeśli mogę zapytam się tutaj.Również jestem osobą bez pracy,jestem zarejestrowana na bezrobociu bez zasiłku.A nie pracuje od 3miesięcy.Co prawda nie jestem w ciąży,ale nie ukrywam,że razem z Mężem chcielibyśmy już mieć małą kruszynkę.A chcę się zapytać czy gdybym w najbliższym czasie zaszła w ciąży czy pszysługuje mi jaka kolwiek pomoc ?! Mąż pracuje,ale niestety w dziesiejszych czasach życie nie na kredyt jest nie możliwe. Dziękuje z góry za odp. Pozdrawiam.
 
Ale jaka pomoc?nic Ci sie nie nalezy bo w sumie nie ma takiego powodu.Dlaczego mialabys cos dostawać?Ciąża to nie choroba ze o rente ubiegac sie mozna.Po urodzeniu dziecka bedziecie mogli ubiegac sie o zasilek rodzinny(jezeli wasz dochod w 2009 nie przekraczal 514 zl na osobe miesiecznie) ten zasilek wynosi miesiecznie 68 zl bodajze.Dodatkowo dostaniecie jedno becikowe od panstwa 1000zl.I jezeli ten dochod nie przekraczal tych 514 zl to drugie becikowe 1000zl tez dostaniecie.

Najlepiej idz do pracy,popracuj.Podpisz umowę a dopiero potem staraj sie o dziecko.Bo dziecko niestety kosztuje i to sporo.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam jeszcze jedno pytanie na temat obliczania dochodu na osobę - znajoma powiedziała mi, że w przypadku ciąży dochód dzielimy już na trzy osoby - chodzi mi o możliwość otrzymania drugiego becikowego...

sama jestem bezrobotna, bez prawa do zasiłku, mój narzeczony pracuje na stałe, zarabiając około 1400zł na rękę.

Nie chcę nikogo naciągać, bo wiem, że są ludzie o wiele bardziej potrzebujący niż my ale to drugie becikowe bardzo by się przydało.

Dziękuję za podpowiedź
 
reklama
Ja mam jeszcze jedno pytanie na temat obliczania dochodu na osobę - znajoma powiedziała mi, że w przypadku ciąży dochód dzielimy już na trzy osoby - chodzi mi o możliwość otrzymania drugiego becikowego...

sama jestem bezrobotna, bez prawa do zasiłku, mój narzeczony pracuje na stałe, zarabiając około 1400zł na rękę.

Nie chcę nikogo naciągać, bo wiem, że są ludzie o wiele bardziej potrzebujący niż my ale to drugie becikowe bardzo by się przydało.

Dziękuję za podpowiedź
Patrząc na wasze dochody to nie ma co ukrywać,że też do bogatych nie należycie,więc nie krępuj się;-)To prawda,że wasz dochód zostanie podzielony na 3...tylko policzą za cały podatkowy rok,więc lepiej aby mąż nie miał za sobą premii itp..bo może zbraknąć kilku złotych.Jeśli jednak cały rok tak wyglądał wasz dochód to załapiecie się spokojnie.
 
Do góry