reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

Witam

Potrzebuję pilnie porady co mi się należy, kiedy, od kogo

Moja sytuacja
Jestem bezrobotna, i nie przysługuje mi zasiłek.
Podnajmuje z moim chłopakiem 2 pokoje u rodziców, dokładamy się do czynszu itp
Chłopakiem, bo nie mamy ślubu, a ja jestem w 17tc
Mój chłopak ma za sobą rozwód, i płaci alimenty - jest zatrudniony na najniższą krajową.
Mój tata jest na rencie około 400zł, mama jest pedagogiem zarabia około 1500zł
Pieniędzy brak :( chyba pisać nie trzeba, każdy grosik się przyda...
Możecie mi coś doradzić
jakiś zasiłek do mieszkania, może jakaś pomoc na wyprawkę, becikowe + to drugie, coś później na wychowanie
Będę wdzięczna za każdą radę, bo jestem ZIELONA
 
reklama
Tyle razy juz to bylo pisane.Nalezy sie becikowe rzadowe ,becikowe z mopsu jezeli dochod nie przekracza 512 zl/os na miesiac dochod za 2009 rok w Twoim wypadku,co miesieczne rodzinne 68 zl rowniez jezeli dochod nie przekracza tej kwoty najlepiej przejdzie do mopsu/gopsu.
 
Witam z tego co zostałam poinformowana w urzedzie do spraw zasiłków rodzinnych i dodatków wynika ze trzeba przedstawic dochód za 2008 rok z urzedu skarbowego a nie 2009
 
ina owszem jesli bedziesz starac sie o zasilek/becikowe do 31.10 jezeli po 31.10 to juz za 2009 przedstawiasz.W wypadku Candy C bedzie to 2009 rok bo jest dopiero w 17 tc.I urodzi po 31 pazdziernika
 
Hej.

Czy jeśli jestem z facetem w związku nieformalnym(na razie nie planujemy ślubu) , ale nie mieszkamy razem tylko ja z rodzicami (jestem na ich utrzymaniu - nie pracuję) i on uzna dziecko to będę się mogła strać o zasiłek rodzinny i zasiłki celowe? Czy w przypadku gdy dziecko otrzyma nazwisko ojca muszę występować o alimenty, żeby mieć prawo do zasiłku? Nie przekraczam kryterium dochodowego.
 
Witam,
jeżeli o dodatkowe becikowe będę się starać w maju/czerwcu 2011 to będę musiała przedstawić dochody za rok 2011 czy za cały rok 2010?.
Drugie moje pytanie brzmi: czy jeśli jesteśmy z mezem bezrobotni (zarejestrowani )od 2 miesiecy a mamy jednego synka na utrzymaniu to czy nam cos przysługuje z mopsu?
 
Witam. Jestem w 17 tygodniu ciąży. Mam ciężką sytuację rodzinna. Ja jestem bezrobotna bez prawa do zasiłku. Jestem na utrzymaniu Matki która oprócz mnie ma 3 synów w wieku szkolnym nie mieszkamy z ojcem. Mama korzysta z zasiłku rodzinnego na chłopców. Chciała bym się dowiedzieć czy mi przysługuje dodatek lub jakaś pomoc. Nie stać mnie na zakup wielu akcesoriów dla mojego malucha a z ojcem dziecka nie mam jeszcze ślubu. On ma niskie dochody i niepewną umowę w pracy. Ma również własne zobowiązania tj. raty w banku. Proszę o szybką odpowiedź.:-p
 
Witam rowniez jestem w ciazy 15t od pazdziernika nie pracuje w listopadzie zarejestrowalam sie jako bezrobotna po 3 miesiacach przysluguje mi kuroniowka na czas 3 miesiecy...Maz pracuje ale ma niskie zarobki do tego placi alimenty na wczesniejsze dziecko czy jest szansa i czy moglabym sie starac o jakies dodatkowe pieniazki??
 
Dzień dobry
mam takie pytanie
czy ktoś oreintuje się czy jak nie jestem zarejestrowana w PUP to mogę starać się o jakiś zasiłek w Mops? dodam że mieszkamy z narzeczonym w wynajętym mieszkaniu i mamy 13-miesieczne dziecko. utrzymuje nas tylko narzeczony bo on pracuje.

Prosze o odpowiedź.
Dziękuję
Pozdrawiam
 
reklama
Witam, moja sytuacja wyglada nastepujaco:
Jestem w 7 tc. Ja pracuje na umowe zlecenie w Agencji Pracy Tymczasowej (w tej chwili zanioslam zwolnienie). Mąż pracuje na czarno i jest zarejestrowany normalnie w PUP. Wynajmujemy mieszkanie.
Czy wobec tego moge sie starac o jakis dodatkowy zasilek niz tylko becikowe?? Czy przepracowane dni wczesniej (pracowalam na stazu, oraz na umowe na czas probny) beda mogly mi sie jakos razem liczyc do zasilku ??
Mam dodatkowe pytanie jesli ktos orientuje sie w prawie pracy...
Pracowalam na umowe na czas probny i wtedy bylam juz w 1 mc ale o tym nie wiedzialam czy pracodawca mogl mnie zwolnic?
Jesli np przedstawilabym mu teraz zaswiadczenie ze w tym czasie bylam w ciazy to czy moglby mnie przywrocic do pracy?
Bardzo prosze wszystkich o informacje, bede naprawde bardzo wdzieczna!!
Pozdrawiam!!!
 
Do góry