reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

Beata jako, ze pracowalas MOPS... Mam pytanie. Ja bezrobotna, ojca dziecka nie ma. Przebywam za granica, ale wracam na porod do Polski. Dalej... Nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna, nie mam dochodow, zameldowana z Ojcem. Czy cos bedzie mi sie nalezalo? A czy jesli po jakims czasie zdecyduje sie znowu wyjechac za granice, to nadal bede dostawac te zapomogi- dodatki?

Pozdrawiam Was wszystkie :-)
 
reklama
Beata jako, ze pracowalas MOPS... Mam pytanie. Ja bezrobotna, ojca dziecka nie ma. Przebywam za granica, ale wracam na porod do Polski. Dalej... Nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna, nie mam dochodow, zameldowana z Ojcem. Czy cos bedzie mi sie nalezalo? A czy jesli po jakims czasie zdecyduje sie znowu wyjechac za granice, to nadal bede dostawac te zapomogi- dodatki?

Pozdrawiam Was wszystkie :-)
o ile pamietam to do mopsu trzeba pokazac zaswiadczenie zurzedu pracy ze skoro nie pracujesz to musisz byc zarejestrowana zeby miec składke zdrowotną płaconą. poza tym oni potrafią się czepiać i kazac Ci przedstawić zaswiadczenie z banku albo wykaz z konta ze nic nie masz (np z ostanich 3 mcy), jak wyjedziesz i im nie zgłosisz a bedziesz cos pobierac to tak jak moj wujek ktory chciał tak oszukac mops musiał zwracac to co otrzymał w podwojnej wysokości.
 
Konto puste od przeszlo roku, bo firme kryzys zlapala i mimo, ze pracowalam, to przez okres pracy zadnych pieniazkow nie zobaczylam, wiec z kontem bedzie bez problemu. Jedynie warto sie zarejestrowac w urzedzie... Jakies grosze jak dzieki temu wpadna to bedzie juz cos:tak: A tam zeby oszukiwac... ale myslalam, ze nie wazne gdzie sie jest to i tak wspierac beda :zawstydzona/y: a tu liiiiipa...
Dzieki Beatka :***
 
znajoma z innego forum kiedyś zgłaszała się do MOPsu o zasiłek jako samotnie wychowująca i nawet nie wiedziałam,że to sprawdzają,ona miała kontrolę w domu hehe

Beatko ja złożyłam wniosek o rodzinne,czekam na 13-14.01 by pójść do banku aktywować konto,bo w tych dniach mam to zrobić(tak mi powiedziała taka jedna w MOPsie,bo zakładałam nr konta w MOPsie) co potem,nawet nie usłyszałam czy się załapie na rodzinne,ale chyba tak.To odrazu będą pieniądze na koncie w tych dniach co wypłacają je czy najpierw mnie jakoś poinformują...zelona jestem :happy2:
 
seleminka chyba najpierw decyzje dostaniesz i w niej powinno być napisane kiedy będą płacić. U nas dają decyzję ale ogolnie w kasie mops jest lista ze na konkretną literę nazwisko np od a-c płacone tego dnia , d-g innego itd.
 
To jak już tak pytania lecą to i ja zapytam...Będę starała się o rodzinne i drugie becikowe.Gdyby liczyć tylko mój i męża dochód za poprzedni rok to nic bym nie dostała,bo pracowałam na początku roku na pełny etat a potem przez dwa miesiące dorabiałam na umowie o dzieło.Czy jednak jeśli udowodnię zaświadczeniem z pracy,że od maja pracuję na mniejszy etat(tak zmusił zakład pracy,o 300złotych mniej zarabiam)i nie zarabiam już dodatkowo,to wystarczy?Pomyślałam,że przeliczę ile w ten sposób przez rok zarobiłam więcej.Co po podzieleniu na 12 miesięcy da mi kwotę o jaką straciłam miesięczny dochód.Dobrze rozumuję?
 
Czyli z tym mieszkaniem, to wystarczy miec umowe i nie trzeba za to podatku odprowadzać?
Jaki jest czas na składanie tych wszystkich podań? Od urodzenia dziecka ile miesięcy(tygodni)?
 
tez mam pytanie odnośnie zasilku i tego drugiego becikowego. moj mąż ma najniższą krajową pensje, ja nie pracuje , tylko studiuje. w lutym urodiz sie anm dziekco. ciekawa jestem czy w takiej sytuacji bedzie przyslugiwal nam jakis zasilek lub to drugie becikowe z MOPSu
 
reklama
tez mam pytanie odnośnie zasilku i tego drugiego becikowego. moj mąż ma najniższą krajową pensje, ja nie pracuje , tylko studiuje. w lutym urodiz sie anm dziekco. ciekawa jestem czy w takiej sytuacji bedzie przyslugiwal nam jakis zasilek lub to drugie becikowe z MOPSu

julenka, poniewaz ma najnizsza to nie przekraczecie kryterim 504 zł/os wiec mozecie sie starac o:
w MOPS: becikowe plut to drugie becikowe, rodzinne, celówki (do becikowego pamietaj o zaswiadczeniu od gina ze byłas pod opieka lekarska do 10 tyg, i pozniej min raz w kazdym trymestrze)
na u czelni : o zapomoge ( u mnie z tyt urodzenia dziecka było 1000zł)
w pracy: jesli maz ma ubezpieczenie, powinien od ubezpieczyciela dostac kase z tyt urodzenia. Moj m dostał 900zł
udane rozwiazania i zdrowego maluszka zycze :-)

p.s. sorki za brak polskich znakow ale mam na rekach corcie :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry