reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy butla na noc to dobry pomysl?

Mój synek ma 9 miesięcy od tygodnia przed snem dostaje 260 ml mleczka z butelki,a i tak budzi się w nocy 2,3 razy na cycusia:tak:
Karmiłam go wyłącznie piersią do 5 mies.i 1tyg. po czym zaczęłam dawać mu zupkę, jak miał 6 miesięcy dostawał popołudniu kaszkę, no i tak stopniowo przestałam go karmić piersią w ciągu dnia.

Zrób tak jak czujesz i jak ci odpowiada. Ponoć na utrzymanie laktacji dobrze wpływa karmienie piersią właśnie w nocy:-(

Powodzenia!
 
reklama
Witaj, ja również mam podobny problem. Zauważyłam ostatnio u mojego 5 miesięcznego synka, że zaczął się ponownie budzić w nocy na karmienie. Ogolnie karmię go piersią, ale po mału wprowadzamy pokarmy stałe, tzn. raz dziennie je obiadek ok. 13 i podwieczorek ok. 17. I zasypiał przy piersi i przesypiał całą noc. I też właśnie zastanawiam się czy nie podawać butki na noc, ale boję się że skończy się laktacja:(

A jeżeli chodzi o rodzaj mleka, to zacznij od mleka początkowego, pomimo że Bebilon ma mleko następne od 4 m-ca. Ja podawałam Bartkowi go i przez tydzień męczyliśmy się z kupką, miał potworne zaparcie. Bardzo się męczył i musieliśmy mu pomóc, ale ile było łez i płaczu:zawstydzona/y: Oczywiście każde dziecko reaguje inaczej, ale jeżeli nie podawałaś wcześniej to zacznij od mleka początkowego.

Powodzenia:-)
 
Bebilon 2 jest po 6 miesiącu życia. Wcześniej było po 4 miesiącu ale ostatnio w sklepach już pojawiło się te po 6 miesiącu życia, tak jak pozostałe mleka.
 
jak najbardziej popieram negirl - podawanie butli z mieszanka to pierwszy krok do zmniejszenia laktacji. Ja na forum przy Komitecie Upowszechniania KArmienia Piersia znalazlam sporo porad nt karmienia piersia,a jedna wprowadzilam w zycie: moja corcia tez sprawiala wrazenie wciaz nienajedzonej, wieczny placz, tzw. wisicyc. Ale o dziwo po 1 m-cu i dalej (teraz ma prawie 7) okazalo sie ze REWELACYJNIE przybiera na wadze. Kobieta jak sie okazuje popoludnin i wieczorem produkuje namniej mleka (mniejszy poziom wydzielania hormonu prolaktyna odpowiedzialnego za produkcje). Zeby nie miec wyrzutow sumienia od ok. 4 m-ca jej zycia po ostatnim karminiu odczekuje ok 2 godz (czasami dluzej bo jakis film ogladam, albo czytam wszystko o dzieciach i milionach chorob:blink:) i sciagam laktatorem od ok 70 - 100 ml, wstawiam do lodowki i na drugi dzien przed kapiela podaje jej to butelka. Potem kapiel i cyculek na dobranoc :). Tez mam wyrzuty sumienia ze daje jej butelke (juz jej sie bardzo spodobalo ze samo leci, choc cycek jest the best), datego zamierzam kupic specjalny kubek z krzywo ucietym brzegem. I ona jest najedzona i zasypia smacznie i ja spokojniejsza a to = wiecej mleka :). POlecam, choc to wyrzeczenie, ale wole jej dawac swoje, zwlaszcza ze laktator pobudza wydzielanie mleka i w nocy mala sie zajada takim tlusciutkim, ktore najkorzystniej wplywa na rozwoj mozgu. A wlasnie nocne ma go najwiecej! Tez lubie pospac, ale jeszcze rok kamienia to nic wobec calego zycia mojej corki, a chce zeby bylo jak najbardziej udane. A mieszanek nie akceptuje bo sobie je porownuje do kawy rozpuszczalnej-dla mnie malo ma to z prawdziwa kawa wspolnego...Ale kazda mama decyduje, kazda chce jak najlepiej...Ja przyznam ze jestem zakrecona na punkcie karmienia naturalnego. PS. Wlasnie ide sie "wydoic":-D
 
Ostatnia edycja:
ja tak samo jak ewerysta odciagam pokarm, zeby "produkowalo" sie go wiecej. tyle, ze odciagam przynajmniej 2 razy dziennie (rano i wieczorem, po karmieniu). dokarmiam tez synka bebilonem, bo mimo tych zabiegow mam spory apetyt. dobry patent, to dokarmianie dziecka przez sonde do karmienia.dziecko sscie mleko z butelki przez taka sonde i jednoczesnie ssie piers (sonde przykleja sie do piersi).
 
ja z moja mala tez mialam ten problem przez okolo 1,5 miesiaca po urodzeniu. Potem wszystko sie uregulowalo. Teraz niestety znow sie zaczyna....Mala czasem poplakuje wieczorem i bez przewy chce cycac....Ja jednak boje sie dac jej butli. Choc czasem daje jej troszke herbatki z butelki, ale mleczka sie boje. Mam nadzieje ze to tylko przejsciowy kryzys i wszystko wroci do normy. Nie wiem dlaczego, moze sie myle, ale jednak podanie butelki, chocby 1 raz dziennie kojarzy mi sie z powolnym odstawieniem od cyca. No chyba ze po daniu butli bedzie sie probowalo dalej sciagac pokarm, zeby pobudzic laktacje.
 
no ja juz karmie tylko modyfikowanym bo niestety ale synek calkowicie odrzucil piers wogole jej nie chcial,ciesze sie ze jednak karmilam chociaz te 4 miesiace to wazne teraz powoli bee zaczynac wprowadzac nowe smakolyki to znaczy zjadl jabluszko i marchewke,probowaam tez kaszke,zasypia o 9 i budzi sie o 5 na butle i odrazu idzie spac do ok 9,wiec spi prawie 12 godz w nocy,to chyba dobrze,,,,,,,,,teskni mi sie czasem do cycusia ale co zrobie,moja wina,no niestety poczul ze lepsza jest butla
 
reklama
netgirl, ewerysta - świetnie napisałyście, mogę się po prostu pod Wami podpisać:tak:
wprowadzanie mieszanek, butla - to wszystko zależy od indywidualnego podejścia, ale jeśli ktoś, jak ja, jest na dziś dzień zakręcony na karmienie piersią, to z butlą jeszcze czeka;-)
 
Do góry