reklama

Czy ciąża jest zaraźliwa?

Temat na forum 'Pytanie tygodnia' rozpoczęty przez aniaslu, 14 Sierpień 2014.

1. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Według badań zamieszczonych w American Sociological Review zachodzenie w ciążę może byc "zaraźliwe" zwłaszcza jeżeli przyszli rodzice korzystają z mediów społecznościowych. Głownie z Facebooka. Podobno obserwowanie przyjaciół ze szkoły, którzy stali się rodzicami może powodować "efekt domina" i wywołać pragnienie posiadania dzieci. No właśnie, czy ciąże lub maluszki waszych przyjaciółek sprawiały, że zaczynałyście marzyc o byciu mamami/rodzicami?

2. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Nie, to ja zarażam :-D
    Przez 5 lat studiów trzymałyśmy się we trzy "psiapsiółki", papużki nierozłączki wręcz.
    Na ostatnim roku studiów zaszłam w ciążę.
    Jak urodziłam - w ciążę zaszła druga.
    Rok później - następna.

Teraz jestem w drugiej ciąży, 7 tygodni po mnie zaszła druga :-D
    Czekamy na trzecią ;-)

3. reklama
  4. Elenna

Elenna Fanka BB :)

W moim przypadku to też ode mnie zaczęła się "zaraza". :happy2:
    Pod koniec października dowiedziałam się, że jestem w ciąży (upragnionej, planowanej). W dwa tygodnie potem dowiedziałam się, że moje dwie koleżanki z pracy też są w ciąży. A potem dowiedziałam się o jeszcze jednej. Niestety z naszego kwartetu tylko jednej udało się donosić pierwszą ciążę i ma teraz ślicznego synka.
    W marcu ponownie zaszłam w ciążę i okazało się znów, że będzie wysyp brzuszków wśród znajomych:-D Dwie znajome zaszły w ciążę po wielu latach starań. A zaraz po nich dołączyła do nas moja koleżanka z pracy.
    Teraz czekamy na nasze Maleństwa z niecierpliwością:-)

5. izik_89

izik_89 Fanka BB :)

Na to wygląda, że tak :-) zaczęło się ode mnie, potem była koleżanka z pracy zaszła w ciąże, trzy dziewczyny z pracy i okazało się, że kuzynka jest w ciąży :-D można powiedzieć, że nawet bardzo zaraźliwa :-D teraz każda z nas ma swoją małą kochaną kruszynkę :tak:

6. kasiasysunia

kasiasysunia Fanka BB :)

Zdecydowanie zaraźliwa :p Moja kuzynka zaszła w ciąże urodziła w styczniu tego roku piękną córkę, w lipcu na świat przyszedł mój siostrzeniec, a w grudniu będzie z nami nasza córeczka:blink:

7. aniaa79

aniaa79 Aktywna w BB

Ciekawe. Ja zaobserwowałam taką sytuacje jak w firmie zaczyna się źle dziać. To od razu pojawiło się kika ciężarówek :)

8. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

ciąża jak najbardziej może być zaraźliwa, szczególnie z zazdrości ;-)

9. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

Ja jestem taki owoc zazdrosnej ciąży - bo wszyscy znajomi mieli. Zdecydowanie na długo przed facebookiem :-D.
    Efekt - zawsze miałam tylko starsze rodzeństwo i samych starszych kolegów i koleżanki, bo ja jak na złość byłam ta ostatnia ze sztafety.

Moje chłopaki nie są efektem domina zdecydowanie. W pracy jak na razie dominuje etos posiadania jednego dziecka, tylko ja mam dwójkę.

Ostatnia edycja: 18 Sierpień 2014
  10. reklama
  11. bee1980

bee1980 Początkująca w BB

:-)oczywiście,że zaraźliwa, ja chodziłam na kurs angielskiego i 2 koleżanki oznajmiły Nam,że są w ciąży... ja teraz jestem w 7 tygodniu i bedzie ubaw jak od października dołączę do "świętej trójcy":-D

12. Jadzia55

Jadzia55 Początkująca w BB

Coś w tym jest.
    Kiedyś nie chciałam mieć dzieci, tzn jeszcze nie, uwazałam ze jestem jeszcze za młoda, ale odkąd zaczęłam obserwoać kuzynki i koleżanki, które mają dzieci zapragnąłam mieć dzidziusia i teraz jestem szczęśliwą mamą rocznego kochanego rozrabiaki ;-)

Poleć forum