reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ciąża jest zaraźliwa?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
Według badań zamieszczonych w American Sociological Review zachodzenie w ciążę może byc "zaraźliwe" zwłaszcza jeżeli przyszli rodzice korzystają z mediów społecznościowych. Głownie z Facebooka. Podobno obserwowanie przyjaciół ze szkoły, którzy stali się rodzicami może powodować "efekt domina" i wywołać pragnienie posiadania dzieci. No właśnie, czy ciąże lub maluszki waszych przyjaciółek sprawiały, że zaczynałyście marzyc o byciu mamami/rodzicami?
 
reklama
Nie, to ja zarażam :-D
Przez 5 lat studiów trzymałyśmy się we trzy "psiapsiółki", papużki nierozłączki wręcz.
Na ostatnim roku studiów zaszłam w ciążę.
Jak urodziłam - w ciążę zaszła druga.
Rok później - następna.

Teraz jestem w drugiej ciąży, 7 tygodni po mnie zaszła druga :-D
Czekamy na trzecią ;-)
 
W moim przypadku to też ode mnie zaczęła się "zaraza". :happy2:
Pod koniec października dowiedziałam się, że jestem w ciąży (upragnionej, planowanej). W dwa tygodnie potem dowiedziałam się, że moje dwie koleżanki z pracy też są w ciąży. A potem dowiedziałam się o jeszcze jednej. Niestety z naszego kwartetu tylko jednej udało się donosić pierwszą ciążę i ma teraz ślicznego synka.
W marcu ponownie zaszłam w ciążę i okazało się znów, że będzie wysyp brzuszków wśród znajomych:-D Dwie znajome zaszły w ciążę po wielu latach starań. A zaraz po nich dołączyła do nas moja koleżanka z pracy.
Teraz czekamy na nasze Maleństwa z niecierpliwością:-)
 
Na to wygląda, że tak :-) zaczęło się ode mnie, potem była koleżanka z pracy zaszła w ciąże, trzy dziewczyny z pracy i okazało się, że kuzynka jest w ciąży :-D można powiedzieć, że nawet bardzo zaraźliwa :-D teraz każda z nas ma swoją małą kochaną kruszynkę :tak:
 
Zdecydowanie zaraźliwa :p Moja kuzynka zaszła w ciąże urodziła w styczniu tego roku piękną córkę, w lipcu na świat przyszedł mój siostrzeniec, a w grudniu będzie z nami nasza córeczka:blink:
 
Ciekawe. Ja zaobserwowałam taką sytuacje jak w firmie zaczyna się źle dziać. To od razu pojawiło się kika ciężarówek :)
 
Ja jestem taki owoc zazdrosnej ciąży - bo wszyscy znajomi mieli. Zdecydowanie na długo przed facebookiem :-D.
Efekt - zawsze miałam tylko starsze rodzeństwo i samych starszych kolegów i koleżanki, bo ja jak na złość byłam ta ostatnia ze sztafety.

Moje chłopaki nie są efektem domina zdecydowanie. W pracy jak na razie dominuje etos posiadania jednego dziecka, tylko ja mam dwójkę.
 
Ostatnia edycja:
:-)oczywiście,że zaraźliwa, ja chodziłam na kurs angielskiego i 2 koleżanki oznajmiły Nam,że są w ciąży... ja teraz jestem w 7 tygodniu i bedzie ubaw jak od października dołączę do "świętej trójcy":-D
 
reklama
Coś w tym jest.
Kiedyś nie chciałam mieć dzieci, tzn jeszcze nie, uwazałam ze jestem jeszcze za młoda, ale odkąd zaczęłam obserwoać kuzynki i koleżanki, które mają dzieci zapragnąłam mieć dzidziusia i teraz jestem szczęśliwą mamą rocznego kochanego rozrabiaki ;-)
 
Do góry