reklama

Czy czytać dzieciom książki? Co czytać?

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez DobryTata.waw.pl, 5 Maj 2011.

1. DobryTata.waw.pl

DobryTata.waw.pl Fanka BB :)

Witam drodzy rodzice.

Stworzyłem nowy temat, aby zadać Wam pytanie, na temat "czy czytać dzieciom ksiażki?, a jeśli tak, to jakie ksiażeczki dla dzieci polecacie?"

Chwilowo sam wstrzymam się od wypowiedzi. Zaczekam na wasze opinie:-)
    Pozdrawiam gorąco.

2. tosia1

tosia1 zakochana mama

Ooooo.... kolejna odsłona tzw marketingu szeptanego :-D jak zwał tak zwał :-D nie ważne... czytać, czytać, czytać... od najmłodszego.. co czytać?? wszystko :-D ale zaraz sie pewnie dowiemy co powinniśmy :-D
    całkiem poważnie.. czytać, to rozwija wyobraźnię.. do dzisiaj pamiętam bajki czytane/opowiadane przez babcię, rodziców.. i pamiętam wymyslane zakończen oraz dreszczyk emocji w oczekiwaniu na nie.. ;-)

Ostatnia edycja: 5 Maj 2011
  3. reklama
  4. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Sama uwielbiam książki, ale...czytanie do snu mojemu dziecku odpada...czytanie bardzo go rozprasza i zamiast usypiać biega po łóżeczku....W ciągu dnia też nie ma kiedy, bo jest tak ruchliwym dzieckiem, że najzwyczajniej nudzi go czytanie:(

5. DobryTata.waw.pl

Nie rozpoczałem tego wątku, aby pisać "co powinniście". Bardzo lubię czytać, a moi chłopcy bardzo lubią słuchać. Czytanie jest naszym wieczornym rytualem, o który wrecz się dopominają. Bardzo mnie to cieszy. Wydaje mi się, że dzięki temu, że teraz czytami im bajki, w przyszłości oni również chetniej będą sięgali po ksiażki.
    Czy zgadzacie się ze mną?

Rozpocząłem ten wątek, aby poznać wasze opinie na temat czytania, a także wymienić się poglądami na temat bajek dla dzieci. Co polecacie? Jakie książki podobają się waszym dzieciom?
    No dobrze, to zacznę:
    Przyznam się, że wybierając bajki dla dzieci kieruję się ilustracjami. :tak: Może wydawać się to dziwne, ale tak właśnie jest. Nie podobają mi się współczesne wydawnictwa, z karykaturalnym ilustracjami. Zdecydowanie wolę ilustracje tradycyjne.
    Przykładem bardzo ciekawej ksiażeczki dla dzieci, mądrej, pouczającej, a jednocześnie ładnie ilustrowanej jest "Jak tata pokazał mi wszechświat"
    Polecam tę ksiażkę wszystkim swoim znajomym, w tym również i wam.

Pozdrawiam i czekam na wasze ulubione tytuły.
    Sławek

6. sivi

sivi Fanka BB :)

A to jeśli tak to ja też się wypowiem :-) zgadzam się z tobą. Mnie bajki czytano, kocham ksiażki i nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko książek nie lubiło. Czytamy jej oboje (zwłaszcza że ja sama uwielbiam bajki :-)). A wybieram takie z mojego dzieciństwa albo takie w których są właśnie przepiękne ilustracje, bo są dla niej na razie ważniejsze niż sama treść :-)

7. DobryTata.waw.pl

Witaj sivi. A czy podasz jakieś konkretne tytuły? Byłbym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.

8. sivi

sivi Fanka BB :)

Z konkretnymi tytułami to będzie trudno bo mamy ich mnóstwo, ale min. baśnie Perraulta, Andersena, braci Grimm, wiersze z naszego dzieciństwa (Tuwim, Krasicki, Fredro, Puszkin, Fontaine itp.). Sami tradycyjni i dobrze nam znani autorzy.

9. DobryTata.waw.pl

Witam.
    Naprawdę zależy mi na tym aby poznac wasze opinie na temat czytania i propozycje książeczek do czytania. Bardzo lubię czytać i chyba udało mi się zarazić tym swoich chłopców. Oprócz klasyki, o której wspominała sivi, czyli Brzechwa, Tuwim, Konopnicka, Fredro itp. staramy się również sięgać po nowe tytuły, jak chocby "Jak Tata pokazał mi wszechświat", o ktorym pisalem już wczesniej. jednak aby nie wydawać pieniędzy na pozycje małowartosciowe, staram się sięgać po tytuły polecone przez innych. I stąd właśnie pomysł aby rozpoczać ten wątek.

Drugą ksiazką, którą polecam rodzicom jest zbior opowiadań ulatwiajacych dziecku zasypianie. Jest to książka Pawła Księżyka pod tytułem „Bajki – zasypianki. Jeżyka Cypriana opowieści na dobranoc”.
    Te bajki naprawdę działają. Moi chlopcy szybko się wyciszają, kiedy czytam im te opowiadania.

Pozdrawiam
    Slawek

10. reklama
  11. DobryTata.waw.pl

Widzę, że temat ten nie wzbudził jak dotychczas zbyt dużego zainteresowania. Szkoda, bo miałem nadzieję iż podpowiecie mi kilka ciekawych tytułów.

ja jednak zawsze staram się być wytrwałym. A wiec nie poddając się kontynuuję swoje propozycje. Tym razem chciałbym zaproponować Wam coś dla dzieci odrobinę starszych, a także dla was drodzy rodzice.
    Ksiazka Dariusza Chwiejczaka "Czarodzieje moga wszystko", to bardzo wciagajaca opowieść o magii. Jednak nie jest to magia przeznaczona dla nielicznych wybrańcow. Każdy z nas moze się jej nauczyć i się nią posługiwać.
    Polecam tę bardzo ciepłą historię opowiadzianą ze sporą dozą humoru i w niezwykle lekki sposób, każdemu, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Więcej na temat tej książki dowiesz się na stronie: "Czarodzieje mogą wszystko" at DobryTata.waw.pl. Znajdziesz tam również link do darmowej wersji (pełnej) tej publikacji w formacie pdf.

Życzę przyjemnej lektury.

12. masebi

masebi Fanka BB :)

Podpisuje się jako miłośniczka książek. Ja też patrzę głownie na ilustracje - głównie ze wzgl na zawód (sama ilustruje dla dzieci). A do tego na razie nasza mysza jest za mała na "poważne" książki bez ilustracji.

Cytowane wyżej "jak tata..." nie czytałam, ale ilustrowała ją Eva Ericsson, której ilustracje bardzo lubię - ostatnio czytałyśmy jej "Księżniczki i Smoki". Bardzo fajne, krótkie, dowcipne i ładne.

Z poważniejszych książek bez obrazków przebrnęłyśmy przez "Czarnoksiężnika z Krainy Oz".

Uwielbiamy obrazkowe "MUK w podrózy dookoła świata" - ilustrowane przez Marc'a Boutavant. Za każdym razem coś nowego można wypatrzeć

Klasyka też jest na tapecie, ale nie powala młodej. Do tego Andersen i Grimm są trochę za straszni i ponurzy. Wszyscy tam umierają, sa rozpruwani i zjadani.. :-)

Mysza uwielbia też książeczki o konikach - jest małą koniarą, więc koniki w każdej formie.

Ja osobiście lubię "Mikołajki", ale mała jest jeszcze za mała na ten temat - chce oglądać tylko obrazki.

Czego nie lubimy: koszmarków pseudo artystycznych - Kupiłam myszy Tuwima ilustrowanego przez miłe panie graficzki, książeczka nagrodzona w czymśtam i... dziecko tknąć palcem nie chce i wystraszyło się kilku obrazków. :-) Niestety wszystkie ich książeczki sa takie ponuracko - nieciekawe dla dziecka.

A lubimy ostatnio " Świerszczyk"! Całkiem o nim zapomniałam, a tu niespodzianka - nadal istnieją, maja się dobrze, mysz zadowolona, teksty fajne, ilustracje też.

Poleć forum