reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy do szpitala zabiera się swoje mm

Ja też nie chciałam - nie jest to najbardziej miła czynność jaka w życiu mi się przytrafiła.

PS. A co do mleka - to jest tak, że niekoniecznie te które według Ciebie jest najlepsze będzie najlepiej tolerowane przez dziecko. Nie słyszałam natomiast opinii, że przez 2 miesiące nie możesz zmienić mleka.
 
reklama
Położne polecały enfamil ew. Bebilon.
Enfamil ma w składzie syrop glukozowy ! Nie wiem na jakiej podstawie go polecaly ale napewno nie na podstawie składu . I tak jak dziewczyny pisały nie wiadomo które mleko będzie sluzylo dziecku więc chyba lepiej się na nic nie nastawiać .
 
Nie spotkałam się z informacją że nie można od razu zacząć zmiany mleka. Jedyna informacja jaką ja mam to że nie można tego robić od razu a stopniowo - 1/4 nowego mleka 3/4 starego i tak przez 2 dni, potem pół na pół i tak dalej aż przejdziesz na nowe. I tak jak dziewcyny piszą, zastanów się czy enfamil jest rzeczywiście lepszy. Najlepiej przejdź się na oddział wypytaj o wszystko ;)
 
Każdy ma jakieś swoje powody i przekonania ;-)
ja też zadałam konkretne nie oceniam jestem ciekawa, mi się karmienie marzy dla zdrowia dzidzi i nawiązania bliskiego kontaktu ciekawi mnie czemu można by nie chcieć...
Kurcze ja w to zdrowie nie wierzę. Moja córa po 1,5 mca na mm i raz byla podziębiona (ma 1,5 roku) a znajomej corka tylko na piersi i ciągle przeziębiona..
Ja też nie chciałam - nie jest to najbardziej miła czynność jaka w życiu mi się przytrafiła.

PS. A co do mleka - to jest tak, że niekoniecznie te które według Ciebie jest najlepsze będzie najlepiej tolerowane przez dziecko. Nie słyszałam natomiast opinii, że przez 2 miesiące nie możesz zmienić mleka.

Dla mnie kp tez nie bylo mega przyjemne.. inaczej sobie to wyobrazalam. Ale co kto lubi ;-)
I tez nie spotkałam sie z taką opinią że 2 mce nie mozna innego..
U mnie był Bebilon w szpitalu, w domu mieszanie kp i Bebiko przez 1,5 mca a pozniej Bebilon Pepti na receptę.

Wiem ze po Nan dzieci czesto mają zaparcia (moze duzo zelaza ma?) A Enfamil tak jak ktoras z dziewczyn pisała syrop glukozowo fruktozowy.
Teraz corka jest mlekowa i je Bebiko albo Babydream (co akurat trafię i zaleznie w jakim sklepie kupuję ;p)
 
Nie można oceniać które mleko będzie lepsze a które gorsze bo dziecko może kompletnie nie tolerować nawet najbardziej polecanego mleka. Rodziłam w dwóch szpitalach w dwóch województwach i w obu zalecane było karmienie mlekiem szpitalnym (oczywiście jeżeli dziecko nie było karmione naturalnie). Zmiana mleka nigdy nie jest wskazana dla niedojrzałego układu pokarmowego, chyba, że mleko dziecko nie służy, ale...karmienie mlekiem modyfikowanym też wskazane nie jest więc jeżeli szpitalne mleko ci nie odpowiada to zmienisz po wyjściu do domu...
 
Akurat Hipp ma lepszy sklad niz Enfamil lub Bebilon.
Polecam artykuł Link do: Jak wybrać najlepsze mleko modyfikowane? - porównanie składu mlek modyfikowanych | Mama i Tata w Trójmieście
Tez nigdy nie slyszalam, ze trzeba podawac przez dwa miesiące i nie mozna zmienic. Tak jak dziewczyny mowia, najlepiej dowiedzieć sie u źródła. W moim szpitalu jesli mama nie chciala lub nie mogla karmic piersia to podawala swoje mleko modyfikowane, tylko takie gotowe w sloiczkach kupione w aptece. A jakiej marki to juz rodzicow wybor byl.
 
Akurat Hipp ma lepszy sklad niz Enfamil lub Bebilon.
Polecam artykuł Link do: Jak wybrać najlepsze mleko modyfikowane? - porównanie składu mlek modyfikowanych | Mama i Tata w Trójmieście
Tez nigdy nie slyszalam, ze trzeba podawac przez dwa miesiące i nie mozna zmienic. Tak jak dziewczyny mowia, najlepiej dowiedzieć sie u źródła. W moim szpitalu jesli mama nie chciala lub nie mogla karmic piersia to podawala swoje mleko modyfikowane, tylko takie gotowe w sloiczkach kupione w aptece. A jakiej marki to juz rodzicow wybor byl.
No to niewiem, o tych 2mc i żeby po szpitalu mleka nie zmieniać to mi położna pare razy mówiła... chyba poczytam więcej
 
reklama
No to niewiem, o tych 2mc i żeby po szpitalu mleka nie zmieniać to mi położna pare razy mówiła... chyba poczytam więcej
Zalozmy, ze dzidziusiowi mleko, ktore podadza w szpitalu nie podpasuje i bedzie mialo zaparcia, gazy itp i co nie wolno bedzie zmienic przez dwa miesiace, bo położna sobie tak wymyslila. Niestety nie wszystko co mówią położne pokrywa sie z prawdą. Ja w 1 ciąży wlasnie poloznej posluchalam i przez to mi sie kp nie udalo, teraz wiem, ze to co opowiadała to glupoty i ze byc moze wywalczyla bym laktacje.
Poczytaj, moze skonsultuj sie z pediatra. Dowiedz sie jak ma sie sprawa z karmieniem mm w szpitalu, w ktorym bedziesz rodzic :)
 
Do góry