reklama

Czy dobrze karmie moją niunie?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez julinkaa, 13 Listopad 2008.

1. julinkaa

julinkaa Zaciekawiona BB

Dziewczynki czy ten jadłospis jest dobry ,jak na 10 miesięcy? Czy dobrze robie dając jej np.kaszke o 8 a jogurt o 10 ? czy lepiej podac wszystko razem ? Bo mam wrażenie że za często je.Co moge jeszcze dodać?

8.00 - 9. 00 - Kaszzka owocowa na mleku następnym 220 ml
    10.00 - 11.00 - jogurt naturalny z owocami 100/150 razem (jabłko albo banan,winogrono,brzoskwinka)
    13.00 - Mleko następne 220 ml
    14.00 - 16.00 - Obiadek-zupka zmięskiem,ziemniaczki,jak nie ma zupki to kisiel z jakiem lub jajecznica
    (chrupki flipsy do zupki jesli jest za żadka ,albo chrupki między posikami)
    17.00 - Kaszka z biszkoptami 100/150
    20.00 - Mleko następne 220 ml
    01.00 - Mleko następne 150 ml (niestety jeszcze jemy w nocy :( )

Ostatnia edycja: 13 Listopad 2008
  2. mm81

mm81 Majowe mamy'08

Moze sprobuj zagescic mleko jakas kaszka albo kleikiem.
    Moje dziecko przesypia noce odkad skonczyla 3 mce. Na poczatek na noc dostawala mleko z dodatkiem kleiku kukurydzianego albo kaszki nestle bifidus ( 3 miarki od mleka). Teraz dostaje mleko 3 razy dziennie po 210 ml i do kazdej porcji dosypuje ok 3 miarek kaszki. Dostaje 2 zupki dziennie, jedna warzywna druga z miesem. Jeden deser owocowy.Wytrzymuje minimum 3 godziny od jednego do drugiego jedzenia.

3. reklama
  4. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

Moim zdaniem je za często. Spróbuj wprowadzić takie zmiany, aby jadla 5 razy w ciągu dni i skoro potrzebuje to mleczko w nocy. Nie dziw się, ze nie przesypia nocy, moja zaczęła dopiero po roczku, po odstawieniu od piersi i odzwyczajenia sie od popijania wody lub herbatki w nocy. Z czasem podawaj w nocy wodę, lub herbatkę.

5. julinkaa

julinkaa Zaciekawiona BB

Kochane ,ale jak mam to zrobic aby jadła 5 razy dziennie? Zrezygnować z czegoś czy inaczej to poukładać ,pomóżcie mi ,może ktos napisze mi tak jak ja w godzinkach co o której z tego jedzonka co jej daje.

6. alex3meyer

alex3meyer Matka gagatka

To ja napisze jak my jemy, bo widze ze nasze dzieci sa w tym samym wieku....
    9:00- sniadanie- kaszka ok.200ml
    12:00- butla mleka, ale malo, ok 150ml + sloiczek maly ( bezmiesny) np zupka marchewkowa z ryzem lub cos takiego...
    16:00- obiad- duzy sloiczek miesny 190 ml
    18:30- deserek- jogurt lub deser ze sloiczka
    20:30- kolacja- kaszka, ok 200ml
    W miedzyczasie zawsze tam jakies chrupki podje itp...
    No i w nocy ze 2 razy piers, ale to nie z glodu, tylko chyba z pragnienia, bo possie 3 lyki i dalej idzie spac....

7. Paula21

Paula21 Grudzień '07

julinkaa u nas wygląda to tak...

8-9 kaszka łyżeczką ze 150ml wody i 5 łyżek kaszki mleczno ryżowej lub jajecznica, albo kanapeczki
    12-13 obiad
    16-17 jogurt i owoc
    19-20 po kąpieli 220ml kaszki z butli
    koło 1 w nocy i 5 nad ranem- 220ml kaszki

8. bacówka

bacówka Fanka BB :)

ja słyszałam opinie za dziecko w tym wieku powinno jesc obiad dwudaniowy tzn koło południa jakąś zupe a pozniej miesko z jarzynkami i jakies ziemniaczki lub ryz.
    ja tak Karolowi daje ma właśnie 10 miesiecy.

9. anula220479

anula220479 Mama Marcela

Witaj...mysle ze twoja niunia je troszke za czesto...:(unas wyglada to tak
    7-8 240ml mleka z 3biszkoptam
    12-13 obiadek
    15-16 jogurt owoce albo jakas kanapeczka...
    19.30 mleko na dobranoc
    oczywiscie miedzy tymi godzinami zawsze cos zje ze mna....pozdrawiam

10. reklama

Poleć forum